10 przykazań juniora,

CZYLI WSZYSTKO TO, CO CHCESZ WIEDZIEĆ PRZED ROZPOCZĘCIEM SWOJEJ PRZYGODY Z IT, ALE JESZCZE O TYM NIE WIESZ 🙂

Przeczytaj rady od naszych absolwentów:

 

  1. Joanna Murawska

Nigdy nie porównuj się do innych programistów! Jeżeli chcesz się cieszyć tym, co robisz, porównuj się do samego siebie np. sprzed miesiąca.

 

  1. Łukasz Michalak

Bądź otwarty na ludzi. Jeśli czegoś nie wiesz – zadawaj pytania trenerowi, dyskutuj w grupie. Wspólnie poszukajcie odpowiedzi na pytanie: jak zrobić to lepiej?

 

  1. Piotr Andrzejak

Nauka języka angielskiego (bądź dodatkowego języka) otwiera wiele nowych furtek i daje możliwość pracy w międzynarodowym środowisku i często przy dużo ciekawszych projektach.

 

  1. Joanna Murawska

Przeczytaj książkę „Czysty Kod” Roberta C. Martina. Zrób to dla siebie i ludzi, z którymi będziesz pracować.

 

  1. Łukasz Michalak

Aby nauka była jeszcze większą przyjemnością, wplataj w nią swoje hobby. Lubię kleić modele, dlatego robię aplikacje o modelach. Znajdź swoją niszę 🙂

 

  1. Adrian Borysionek

Nie spoczywaj na laurach – tutaj zawsze jest coś nowego. Po Javie przeskocz na Kotlin, programowanie stanie się przyjemniejsze. Rób kolejne programy – każdy projekt to ekstra punkty przy rekrutacji.

 

  1. Piotr Andrzejak

Praca zdalna może i jest kusząca, jednak z biurze można porozmawiać z bardziej. doświadczonymi programistami oraz poznać innych ludzi. Praca z domu? Tak, ale raz w tygodniu.

 

  1. Łukasz Michalak

Naprawdę koniecznie pamiętaj o uzupełnieniu profilu na LinkedIn – kreowanie wizerunku profesjonalisty procentuje!

 

  1. Joanna Murawska

Jeżeli przejrzałeś już całe Google w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie, to znak, że należy zapytać kogoś, kto pewnie zna odpowiedź. Nie trać czasu! Swojego i klienta, który Ci płaci. Ustal sobie, że samodzielnie poszukasz odpowiedzi przez godzinę. Jeśli to nie rozwiąże problemu – pytaj!

 

  1. Adrian Borysionek

Nie zrażaj się – wejście do branży jest ekstremalnie trudne, ale możliwe. Do swojej firmy dostałem się przez przypadek, poleciła mi ją na LinkedIn zupełnie mi nieznana rekruterka z Poznania.