5 powodów dla których warto nauczyć się pythona

Python to język prosty i intuicyjny

Wiele początkujących osób decyduje się na kurs programowania, który ma pomóc im zarówno w nauce, jak i w znalezieniu dobrze płatnej pracy. Python jest pod tym względem idealny, ponieważ jest to język prosty do opanowania i intuicyjny. Dodatkowo, można korzystać z tzw. zintegrowanych środowisk programistycznych, na przykład z PyCharm. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, ponieważ można opierać się na inteligentnym edytorze kodu, a także na autouzupełnianiu.

Liczba ofert pracy dla programistów Pythona ciągle rośnie

Można uznać, że z roku na rok rośnie zapotrzebowanie na programistów znających Pythona. Oznacza to, że po kursie programowania znalezienie pracy nie powinno być problemem. Dzięki temu będziemy mogli zacząć rozwijać swoje umiejętności zawodowe, a także zdobywać doświadczenie. Powstały nawet specjalne społeczności internetowe, w których programiści Pythona mogą poszukiwać ofert pracy. Warto dodać, że osoby na tym stanowisku często zatrudniane są w oparciu o kontrakt typu B2B lub umowę o pracę. Sporą zaletą jest także możliwość pracy zdalnej.

Czas nauki Pythona jest stosunkowo krótki

Podstaw Pythona można nauczyć się samodzielnie, jednak najlepszym rozwiązaniem jest wybór dobrej szkoły programowania, w której w kilka miesięcy można ukończyć kurs, zdobyć certyfikat i wyruszyć na poszukiwanie pierwszej pracy. Wystarczy więc motywacja, zaangażowanie i poświęcenie kilku godzin dziennie na naukę, aby zmienić swoją ścieżkę zawodową.

Zarobki programistów Pythona są wysokie

Zdecydowanie najwyższe zarobki dla programistów Pythona można otrzymać w Stanach Zjednoczonych, jednak pracownicy w Polsce także nie mogą narzekać. Wynagrodzenia są wysokie i właściwie cały czas rosną, a dodatkowo wraz ze zdobywanym doświadczeniem możliwe jest awansowanie na specjalistę. Warto pamiętać o tym, że z Pythona korzystają firmy takie jak Facebook, Netflix oraz Spotify, czyli prawdziwi potentaci.

Python to świetny język dla początkujących i dobra baza do nauki kolejnych języków

Po kursie programowania z Pythona zdobywamy ogólną wiedzę na temat różnych języków. Jest to dobra baza dla rozwijania swoich umiejętności i poszukiwania nowych możliwości doskonalenia. Dzięki Pythonowi możliwe jest zrozumienie ogólnych zasad programowania, integrowanie go z innymi językami, a także poznanie reguł logicznych. Podsumowując, jego znajomość może nam przynieść same korzyści!