Ruszyła kolejna edycja projektu Be Sapiens – Join IT!

Tym razem szkolimy Testerów Oprogramowania.

 

Zapotrzebowanie na pracowników w branży IT z każdym rokiem wzrasta. Ilość talentów dostępnych na rynku pracy nadal nie jest wystarczająca. Zarówno w przypadku programistów, jak i QA. Sektor IT jest bardzo dynamiczny oraz posiada liczne specjalizacje. W IT generowane są miejsca pracy nie tylko dla programistów. Poszukuje się także innych kompetencji potrzebnych w procesie wytwarzania produktów oraz dostarczania usług.

Dla osób chcących się przekwalifikować, wejście do tej branży wiąże się z wieloma wyzwaniami. Wymaga zainwestowania czasu oraz pieniędzy w rozwój oraz postawienia na jeden z języków programowania czy technologię spośród bardzo wielu dostępnych. Skąd osoba chcąca rozpocząć karierę w IT ma mieć pewność, że nie straci czasu i pieniędzy? Dodatkowo, trzeba być naprawdę dobrym kandydatem, ponieważ konkurencja znacznie urosła. Zatem – czy w ogóle warto?

Testowanie jest jednym z obszarów, dla których próg wejścia jest niższy niż przykładowo dla programowania czy administrowania bazami danych. Dla wielu firm tworzących oprogramowanie konieczność zatrudniania programistów była od zawsze oczywistością. Natomiast w mniejszym stopniu biznes adresował potrzebę zapewnienia jakości. Dzisiaj wiemy, że te kompetencje także są kluczowe dla finalnego wyniku pracy zespołów technicznych – mówi Trener QA z firmy Sapiens.

Sapiens – współorganizator kursu

Sapiens to globalny dostawca oprogramowania dla branży ubezpieczeń i finansów. Firma zatrudnia ponad 3 tysiące pracowników na świecie. W Polsce zatrudnia ponad 200 specjalistów IT w takich obszarach jak: development, quality assurance, business analytics czy DevOps.
Oferuje kompleksowe rozwiązania dotyczące ubezpieczeń majątkowych i wypadkowych, ubezpieczeń na życie, ubezpieczeń emerytalnych i rentowych, a także oprogramowanie do zarządzania biznesowego. Produkty te są uznawane za najbardziej zaawansowane technologicznie i oferujące najszerszy zakres funkcjonalności.

W ramach zatrudnienia w Sapiens początkujący tester może rozwinąć skrzydła i poznać świat prowadzenia dużych projektów IT.
Wojciech Prasjar, QA Manager w Sapiens podkreśla Projekt QA Tester różni się od zwykłej „szkoły testowania” ponieważ jest prowadzony pod zdefiniowane potrzeby pracy w firmie. Przygotowane materiały szkoleniowe bezpośrednio odnoszą się zarówno do metodologii pracy w projektach Sapiens jak również do narzędzi, z których korzystamy. Osoby uczestniczące w programie skupiają się przede wszystkim na wiedzy i umiejętnościach, które wykorzystają w codziennej pracy. Podstawy testowania czy standard ISTQB jest również w siatce zajęć, co zapewnia kandydatom usystematyzowaną wiedzę ogólną.

Pod 3 udanych edycjach kursów z gwarancją zatrudnienia dla Developerów – czas na Testerów! Sapiens po raz czwarty poprowadzi projekt rekrutacyjno-szkoleniowy, gdzie wraz ze szkołą programowania Software Development Academy wyszkoli grupę kandydatów, finansując im 70% wartości kursu i dając jednocześnie gwarancję pracy po zdanym egzaminie.

Projekty rekrutacyjno-szkoleniowe, realizowane z SDA to dla nas efektywny sposób szkolenia i wdrażania nowych pracowników, którzy są zmotywowanymi do rozwoju i dobrze przygotowani do pracy. Dla kandydatów to także korzystna oferta, ponieważ ryzyko finansowe i czasowe jest zminimalizowane, a perspektywa pracy bardzo realna. Nasze dotychczasowe doświadczenia są bardzo dobre, mamy pozytywne przykłady rozwoju zawodowego naszych pracowników – mówi Ewa Szroborz, Dyrektor HR Sapiens.

Be Sapiens – Join IT!

Oferta kursu Be Sapiens – Join IT vol. 4, jest dla osób, które swobodnie komunikują się w języku angielskim (ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień technicznych). Idealny kandydat posiada wykształcenie techniczne, ścisłe (matematyka, fizyka, chemia, ekonometria, informatyka, biotechnologia itp.). Mimo wszystko oceniane są głównie predyspozycje, więc wykształcenie humanistyczne nie będzie Cię dyskwalifikować. Z pewnością niezbędne jest analityczne myślenie oraz umiejętność pracy w zespole. Z doświadczenia wiemy, że na stanowisku testera doskonale odnajdują się osoby doświadczone w pracy na stanowisku specjalisty ds. wsparcia technicznego – mówi Wojciech Lech.

Osoba, która zdecyduje się wziąć udział w projekcie, po 5-tygodniowym szkoleniu oraz zaliczonym teście otrzyma ofertę zatrudnienia i dołączy do katowickiego zespołu testerów dbających o jakość produktu IDIT, będącego własnością i bazowym systemem Sapiens, skierowanym do sektora ubezpieczeń majątkowych. Praca QA Testera polegać będzie w głównej mierze na analizie specyfikacji wymagań, tworzeniu w oparciu o nią przypadków testowych oraz wykonywanie ich zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. W codziennej pracy QA Testera wspierać będzie przez managera projektu oraz zespół developerów i analityków. Przydadzą się więc także pewne umiejętności miękkie, np. współpraca i komunikacja w zespole, umiejętność prezentacji rozwiązań, podstawowa etykieta biznesowa.

Ogromną zaletą udziału w projekcie jest wejście od razu w ciekawe, międzynarodowe projekty.

Wraz z rozpoczynającym się nowym rokiem, może najwyższy czas na podjęcie nowego wyzwania zawodowego? Jeśli rozważasz zostanie Testerką/Testerem to dzięki projektowi Be Sapiens- Join IT vol.4 masz na to szansę!

 

Nie czekaj i zgłoś się na www.sdacademy.pl/kursy/be-sapiens-4 do 12 stycznia i wykonaj pierwszy krok w kierunku branży IT!