Branża finansowa w drugim dziesięcioleciu XX wieku weszła w etap nieustających innowacji, które przede wszystkim mają na celu ułatwić klientowi dostęp do pieniędzy oraz korzystania z usług banku. Jednak to, co ułatwia życie klientowi, dla instytucji finansowej jest ogromnym wyzwaniem, ponieważ najbardziej genialna innowacja wymaga doskonałego wdrożenia, doskonałe wdrożenie zaś wymaga sprawnych programistów, a programistów – jak wiadomo – brakuje dziś w każdej branży.

Bank Pekao S.A. od 90 lat utrzymuje pozycję lidera innowacji w bankowości – pierwszy w Polsce wydał kartę kredytową, otworzył biuro maklerskie i zastosował biometrię. Jako pierwszy wdrożył także nagradzany kompleksowy system płatności i akceptacji mobilnych PeoPay. I nie zwalnia! Zapotrzebowanie na programistów jest wprost proporcjonalne do ilości wdrażanych innowacji.

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, w SDA organizujemy projekt Pekao TechLab, dzięki któremu pozyskamy bazę chętnych do pracy programistów o odpowiednim zestawie kompetencji, z których 15 najlepszych zostanie przeszkolonych w trakcie 4-miesięcznego kursu Angular (7+), poddanych procesowi rekrutacji i wdrożenia.

Dla projektu została stworzona dedykowana strona www.pekaotechlab.pl, na której znajdują się wszystkie najważniejsze dla kandydatów informacje. 29 sierpnia zorganizujemy także bezpośrednie spotkanie informacyjne zainteresowanych osób z przedstawicielami Banku Pekao S.A. Spotkania rekrutacyjne odbywać się będą przez cały wrzesień, a z końcem września rusza szkolenie. Od połowy lutego Bank będzie miał do dyspozycji 15 gotowych do pracy programistów, chętnych do rozwoju i podnoszenia swoich kompetencji.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.pekaotechlab.pl, postępy w rekrutacji oraz doniesienia prasowe o projekcie komunikujemy także na naszych profilach w social media.