Często zadawane pytania

Jakie formy nauki oferujemy?

a) tryb wieczorowy: od poniedziałku do czwartku od 18:00 do 21:00. Zajęcia odbywają się co tydzień, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.

b) tryb weekendowy: w soboty i niedziele od 09:00 do 16:00. W każdym miesiącu jest co najmniej jeden wolny weekend.

Czy organizujecie kursy w trybie dziennym?

Tego typu kursy organizujemy wyłącznie na zlecenie firm lub instytucji. Zazwyczaj nie oferujemy możliwości nauki w tym trybie, ponieważ w godzinach pracy większość naszych kursantów jest zajęta. Ponadto nasi instruktorzy również pracują na pełen etat w firmach informatycznych.

Jak można zapisać się na kurs?

Na kurs można zapisać się za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz dostępnego na niej formularza zgłoszeniowego. Osoby, które preferują kontakt bezpośredni, zapraszamy na jedno z naszych spotkań informacyjnych. Mogą one także zadzwonić do jednego z naszych doradców klienta. Wszystkie zainteresowane osoby otrzymają od nas pakiet, w którym znajdują się niezbędne informacje na temat danego kursu.

Jak można sformalizować swój udział w kursie?

Przede wszystkim trzeba zarezerwować kurs. W związku z tym będziemy potrzebowali szczegółowych informacji niezbędnych do przygotowania umowy (każdy zainteresowany klient otrzymuje ją od doradcy klienta). Swoje dane można wysłać mailem lub podać je przez telefon. W kolejnym kroku doradca klienta przygotowuje umowę i wysyła ją za pośrednictwem aplikacji SignNow. Narzędzie to umożliwia obu stronom podpisanie umowy drogą elektroniczną. Podpisanie umowy przez klienta oznacza zawarcie jej także po stronie SDA.

Czy oferujecie jakieś zniżki?

Tak, oferujemy zniżki ogłaszane podczas spotkań informacyjnych lub webinarów. Organizujemy również promocje w postaci ofert dnia, które standardowo nie są dostępne. Od czasu do czasu oferujemy także sezonowe zniżki. Warto więc być czujnym i śledzić nasze wydarzenia oraz kanały!

Czy można zapłacić za kurs w ratach?

Tak, ale tylko za pośrednictwem naszych partnerów finansowych. Czasami robimy wyjątek i uzgadniamy raty wewnętrzne, ale tylko w nadzwyczajnych sytuacjach. Nasi partnerzy oferują wsparcie finansowe na bardzo konkurencyjnych warunkach.

Jak można wybrać pożyczkę bankową?

Współpracujemy z kilkoma bankami, które oferują naszym klientom specjalne pożyczki z możliwością spłaty do 36 miesięcy. Nasi doradcy klienta pomagają przejść przez cały proces, od zebrania niezbędnych danych po aktywację pożyczki. Środki trafiają bezpośrednio do SDA, ale raty rozliczane są w banku.

Jak można przygotować się do kursu?

Przed zapisaniem się na kurs każda osoba otrzymuje od nas zalecany materiał do pracy wstępnej. Jest on bezpłatny i pozwala upewnić się, czy programowanie to coś, czym na pewno chcesz się zająć. Sugerujemy przejrzenie tego materiału, aby przygotować się do pierwszego dnia zajęć z mentorem. Ułatwi to cały proces nauki.

Mam w tym zero doświadczenia. Programowanie to dla mnie coś zupełnie nowego. Czy mimo to mogę wziąć udział w kursie?

Tak, podczas kursu uczymy programowania od podstaw. Każdy ma inną definicję „podstaw”, dlatego osobom zainteresowanym wysyłamy listę sugerowanych kursów online, aby pomóc im sprawdzić, czy programowanie to właściwy wybór. Jeśli wydaje Ci się ono atrakcyjne i chcesz dowiedzieć się więcej, nasz kurs to świetny wybór. Wielu kandydatów obawia się, że kurs jest trudny. To prawda, ale to nie znaczy, że nie jest dla Ciebie odpowiedni. Jeśli chcesz zostać developerem, musisz pilnie się uczyć, wyróżniać się motywacją i dużo ćwiczyć. Dasz radę! Przed Tobą udało się to osiągnąć ponad 10.000 innych osób!

Który język programowania wybrać?

Nie ma dobrej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od osobistych motywacji i oczekiwań kandydata. Z całą pewnością możemy powiedzieć, że Java jest najpopularniejszym językiem w świecie IT, bez względu na to, w jakim kraju mieszkamy. Jest używana zarówno w systemach dużych korporacji, jak i aplikacjach mobilnych. Python to lepszy wybór dla tych, którzy chcieliby pracować w mniej korporacyjnym środowisku. Jest szczególnie popularny wśród start-upów w Europie Zachodniej i Dolinie Krzemowej. Tester oprogramowania to najłatwiejszy krok w kierunku branży IT, ponieważ nie wymaga żadnej wiedzy, a jedynie przestrzegania zasad. Automatyzacja testów jest pomostem między testowaniem a programowaniem, często równie dobrze płatnym jak praca na stanowisku developera. Nadal się wahasz? Zadzwoń do nas, pomożemy Ci dokonać odpowiedniego wyboru!

Czy trzeba mówić biegle po angielsku, aby wziąć udział w kursie?

Nie. W środowisku IT znajomość angielskiego jest ważna, ponieważ prawie cała dokumentacja techniczna dostępna jest w tym języku. Trzeba umieć czytać i pisać po angielsku. Oczywiście, jeśli ktoś posługuje się nim biegle, rozpoczęcie pracy w międzynarodowej firmie będzie dla niego łatwiejsze. Firmy IT dużo inwestują w rozwój zawodowy swoich pracowników i często oferują bezpłatne lekcje języka angielskiego.

Kim są instruktorzy?

Nasi instruktorzy to aktywni developerzy. Oznacza to, że są na bieżąco, jeśli chodzi o najnowsze podejście i technologie. Zanim zaczną uczyć, muszą przejść dwuetapowy proces weryfikacji, podczas którego sprawdzamy ich miękkie umiejętności i wiedzę techniczną. Wszyscy mają co najmniej trzyletnie doświadczenie, więc tacy, którzy wiedzą, jak wyjaśniać rzeczywiste problemy IT.

Czy zajęcia są praktyczne?

Od samego początku promujemy bardzo praktyczne podejście. Oznacza to, że każdy z naszych kursów składa się w 80% z zajęć praktycznych i w 20% z zajęć teoretycznych. Jeśli chcesz zostać developerem, musisz umieć kodować. My Cię tego nauczymy.

Jak pomagacie w znalezieniu pracy?

Przede wszystkim należy podkreślić, że kursanci powinni zacząć szukać pracy już od pierwszego dnia kursu. Może wydawać się to niewiarygodne, ale zwiększa to szanse na zatrudnienie, ponieważ w ten sposób wykazują motywację. Oto opis dodatkowych zajęć, które oferujemy, aby pomóc kursantom w znalezieniu pracy:


Zajęcia HR

Szkolenie online prowadzone przez naszego doradcę zawodowego lub konsultanta zewnętrznego. Jego głównym celem jest przygotowanie kursantów do rozmowy kwalifikacyjnej w branży IT. Dzielimy się podczas niego wskazówkami i trikami dotyczącymi tego, jak przygotować doskonałe CV oraz portfolio. Doradca wyjaśnia również, jak zaprezentować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej, na co należy zwrócić uwagę i jak się sprzedać, aby przekonać firmę, że jest się odpowiednim kandydatem.

Rozmowa kwalifikacyjna w branży IT

Symulowana rozmowa techniczna z jednym z naszych instruktorów, który wciela się w rolę przedstawiciela firmy rekrutującego do swojego zespołu. Podczas tej sesji nie tylko zmierzysz się z wyzwaniami technicznymi, ale także uzyskasz cenne informacje zwrotne.

Zajęcia HR

Szkolenie online prowadzone przez naszego doradcę zawodowego lub konsultanta zewnętrznego. Jego głównym celem jest przygotowanie kursantów do rozmowy kwalifikacyjnej w branży IT. Dzielimy się podczas niego wskazówkami i trikami dotyczącymi tego, jak przygotować doskonałe CV oraz portfolio. Doradca wyjaśnia również, jak zaprezentować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej, na co należy zwrócić uwagę i jak się sprzedać, aby przekonać firmę, że jest się odpowiednim kandydatem.

Rozmowa kwalifikacyjna w branży IT

Symulowana rozmowa techniczna z jednym z naszych instruktorów, który wciela się w rolę przedstawiciela firmy rekrutującego do swojego zespołu. Podczas tej sesji nie tylko zmierzysz się z wyzwaniami technicznymi, ale także uzyskasz cenne informacje zwrotne.

Co wyróżnia Was od konkurencji?

Przede wszystkim jesteśmy największą akademią w Europie Środkowo-Wschodniej, co oznacza, że mamy mnóstwo doświadczenia, wiedzy i rozeznania rynkowego. Zbieramy informacje zwrotne ze wszystkich krajów, w których działamy, aby tworzyć programy przygotowujące kursantów do podjęcia pracy w całej Europie. Dodatkowo współpracujemy z ponad 200 firmami IT w całej Europie – od małych, lokalnych start-upów po wielkie korporacje, w tym takich gigantów jak IBM, Tieto, Nordea, Sapiens, Ericsson, BAE Systems czy Boeing. To nas wyróżnia – pracodawcy nam ufają!

Czy podczas kursu zapewniacie jakieś materiały?

Tak, nasi kursanci mają dostęp do wszystkich prezentacji i ćwiczeń wykorzystywanych przez instruktora podczas zajęć. Dajemy im również dostęp do GitLaba – narzędzia gromadzącego cały kod (to popularne narzędzie wykorzystywane w zespołach IT).

Co się stanie, jeśli opuszczę zajęcia?

Zalecamy nieopuszczanie zajęć. Tak jak opuszczenie jednej linijki kodu może wpłynąć negatywnie na cały projekt, tak pominięcie jednych zajęć, może kosztować Cię sporo wysiłku, żeby nadrobić stratę 🙂 Nasze zajęcia to sesje na żywo z instruktorem. Oznacza to, że bardzo trudno jest podsumować opuszczone zajęcia. Oczywiście uzyskasz dostęp do wszystkich materiałów, ćwiczeń i zadań, ale musisz wówczas samodzielnie nad nimi popracować. Jeśli wcześniej poinformujesz koordynatora projektu, że potrzebujesz dodatkowych konsultacji przed kolejnymi zajęciami, postaramy się zorganizować krótkie spotkanie z instruktorem, aby odpowiedział na wszystkie Twoje pytania. Dopuszczamy maksymalnie 20% opuszczonych zajęć, ale tego nie zalecamy. Za opuszczone zajęcia nie otrzymasz zwrotu pieniędzy.

Czy każdy otrzymuje certyfikat po ukończeniu kursu?

Każdy kursant, który uczestniczył w co najmniej 80% zajęć i zdał wszystkie testy z co najmniej 80% poprawnych odpowiedzi, otrzyma certyfikat ukończeniu kursu. Kursanci, którzy uczestniczyli w co najmniej 60% zajęć, ale nie zdali testu i nie przygotowali projektu praktycznego, nie otrzymają certyfikatu, a jedynie potwierdzenie ukończenia kursu. Kursanci, którzy odstąpią od umowy, nie otrzymają żadnych dokumentów.

Czy mogę „przetestować” produkt/zajęcia?

Nie możemy pozwolić Ci dołączyć do bieżącego kursu na jeden dzień ze względu na wygodę i prywatność naszych klientów. Często organizujemy jednak warsztaty pokazowe – bezpłatne zajęcia z naszymi najlepszymi instruktorami, podczas których możesz zobaczyć, o co w tym wszystkim chodzi i czego możesz się nauczyć. Warto śledzić stronę z aktualnymi wydarzeniami. Możesz sprawdzić, jak uczą nasi instruktorzy, i zdecydować, czy Ci to odpowiada. Nasi opiekunowie klienta zawsze są informowani o tych wydarzeniach z wyprzedzeniem.

Jak mogę zrezygnować z kursu?

Odstąpienie od umowy należy przesłać w formie pisemnej lub pocztą elektroniczną na adres [email protected] Można w tym celu skorzystać z formularza dołączonego do umowy.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Zadaj pytanie

close modal