Python od podstaw – Katowice

Katowice - 14.12.2019

Dołącz do branży IT, zaczynając swoją przygodę od nauki jednego z najszybciej rozwijających się języków programowania. Dzięki praktycznemu kursowi i naszemu wsparciu w zatrudnieniu możesz zmienić swoje życie w zaledwie kilka miesięcy!

Dlaczego warto wybrać kurs Python?

Python jest określany jako najlepszy wybór do nauki programowania. Jest prosty, czytelny i daje możliwość późniejszego wyboru specjalizacji. Znajomość Pythona daje nam wszechstronność wyboru.

Łatwy do nauki

Sposób pisania w Pythonie jest bardzo zbliżony do języka angielskiego. Dzięki temu, nawet jeżeli nie znamy pewnych mechanizmów, możemy zrozumieć ich działanie na poziomie językowym.

Cechuje się przejrzystością i zwięzłością

Brak skomplikowanych mechanizmów ułatwia efektywną i szybką naukę.

Duża popularność

Python obecnie jest jednym z najszybciej zdobywających popularność.

Czy wiesz że...

Nazwa tego języka programowania pochodzi od nazwy serialu “Latający Cyrk Monty Pythona”

Program kursu

Zagadnienia m.in.:

Poznasz i zrozumiesz idee przyświecające stworzeniu języka Python, tzw. Zen of Python. Nauczysz się korzystać z podstawowych struktur danych oraz elementów języka, takich jak programowanie obiektowe, formatowanie tekstu czy operacje na plikach.

Bardzo ważny blok poświęcony konfiguracji, wirtualnym środowiskom, zarządzaniem zależnościami, budowaniem projektu i obsługą IDE (edytorem kodu).

Kontynuacja bloku Python – podstawy. Poznasz wyrażenia regularne i ich możliwości. Nauczysz się korzystać z wyrażeń lambda, stosować wyjątki a także pracować z plikami.

Algorytm jest ściśle określonym sposobem rozwiązania pewnej grupy problemów.
Przykładowo: potrafimy posortować talię kart – ale czy potrafilibyśmy krok po kroku opisać, w jaki sposób to robimy? Bez pominięcia żadnego punktu? Na tym bloku skupiamy się na precyzji w przedstawieniu myśli za pomocą kodu.
Inną rzeczą, którą ćwiczymy na zajęciach, jest zrozumienie podstawowych struktur danych, które otaczają nas w programistycznym świecie. Przykładowo – wszyscy wiemy, jak działa kolejka w sklepie – na zajęciach przeniesiemy między innymi taką kolejkę do świata programowania.

Zagadnienia m.in.:

Wyobraź sobie scenariusz, że tworzysz projekt w zespole. Weź pod uwagę sytuację, kiedy kilka osób będzie chciało edytować jednocześnie jeden plik. Rodzi się problem – musiałyby ustalić, która edytuje najpierw, która w następnej kolejności itd.
Tego typu problemy rozwiązuje Git – narzędzie, które umożliwia pracę zespołową nad projektem. Git jest tak naprawdę czymś więcej – między innymi oferuje wgląd do historii zmian plików i rozgałęzień w naszym projekcie.

Bardzo istotną sprawą w tworzeniu oprogramowania jest jego testowanie. W ten sposób upewniasz się, że kod, który napisałeś działa prawidłowo.
TDD to sposób tworzenia kodu, który polega na tym, że najpierw piszemy testy – a następnie kod w taki sposób, aby testy potwierdziły poprawne działanie naszego kodu.

Programując, często napotykamy na problem, z którym ktoś już wcześniej się borykał. Rozwiązania problemów, które wiążą się z zaprojektowaniem fragmentu aplikacji nazywamy wzorcami projektowymi.
Poznasz najczęściej używane wzorce projektowe – dowiesz się w jakich przypadkach ich używać i jak je zastosować. Dowiesz się, jak pisać dobry kod. Co znaczy „dobry” określają dobre praktyki.

Pracując w zespole nad projektem, dobrze jest przyjąć pewną metodykę pracy. W przypadku projektów programistycznych bardzo często stosuje się metodyki nazywane zwinnymi. Ich podstawą jest ewolucja wymagań i praca bazująca na małych krokach.

Zagadnienia m.in.:

Bardzo często aplikacje korzystają z danych.
Dane te możesz zapisywać za pomocą plików, zwykle jednak lepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie bazy danych. Takie rozwiązanie umożliwia Ci pracę z mechanizmami, które służą do wstawiania, modyfikowania oraz wyszukiwania danych. Bazy SQL to bazy, które przechowują dane w tabelach.

Innym rodzajem baz danych są bazy NoSQLowe – różnią się sposobem, w jaki dane są przechowywane. Tego typu bazy przechowują osobny dokument, który reprezentuje osobny wycinek rzeczywistości.

Skoro znasz już bazy danych, to teraz pora na używanie ich z poziomu Pythona. Nauczysz się, jak działa ORM (czyli jak pogodzić świat obiektowy z relacyjnym) na podstawie Django. Od teraz Twoje programy będą mogły przechowywać i przetwarzać informacje w bazach danych.

Zagadnienia m.in.:

To wprowadzenie do protokołu HTTP. Zrozumiesz, jak działa komunikacja w internecie. Poznasz komendy, metody, nagłówki, kody odpowiedzi a także styl architektury REST. Nauczysz się korzystać z przydatnych narzędzi.

To technologie, które są wykorzystywane do tworzenia stron internetowych. Przeglądarki internetowe analizują kod zapisany za pomocą tych narzędzi i wyświetlają funkcjonalne strony.
HTML odpowiedzialny jest za zawartość strony internetowej, CSS za to, jak ona wygląda, a JavaScript za to, jak działa. Poznasz mikroframework Flask oraz szablony Jinja2.

To technologie wykorzystywane do tworzenia logiki biznesowej, serca aplikacji – kodu, który zainstalowany będzie na serwerze. Poznasz framework Django, nauczysz się tworzyć panele administracyjne, obsługi formularzy, mechanizmu sesji i ciasteczek. Poznasz mechanizmy autoryzacji i autentykacji.

Na projekcie praktycznym stworzysz projekt rozwiązujący pewien realny biznesowy problem. Będziesz mógł załączyć ten projekt do CV i wykorzystać go w rekrutacji.

Czy wiesz że...

Junior Python Developer może zarabiać nawet do

dane z raportu portalu No Fluff {Jobs}, wrzesień 2018

7500 zł brutto

SDA

Czego dokładnie nauczysz się na kursie?

Absolwent kursu Python posiada podstawy dotyczące technologii frontendowej jak i backendowej. Może z powodzeniem stworzyć prosty layout strony w HTML wykorzystując CSS oraz JavaScript. Potrafi programować w języku Python oraz używać frameworka Django.

Programowanie w języku Python

Będziesz w stanie samodzielnie pisać kod oraz weryfikować jego poprawność - testować. Twoje aplikacje będą korzystały z baz danych a dostęp do nich będzie możliwy przez strony WWW. Dzięki stosowaniu dobrych praktyk i wzorców projektowych Twój kod będzie czytelny i uporządkowany.

Korzystanie z narzędzi programistycznych

Poznasz środowisko programistyczne (IDE) niezbędne do realizowania developerskich zadań i optymalizacji Twojej produktywności. Na środowisko składają się narzędzia do projektowania interfejsów, zarządzania wersją kodu, budowania i testowania aplikacji.

Technologie potrzebne do stworzenia projektu

Dążymy do tego, aby kompleksowo przygotować Cię do samodzielnego programowania i wyposażyć w narzędzia, dzięki którym jeszcze w trakcie kursu stworzysz swoje pierwsze portfolio! Będą to zarówno technologie frontendowe (to, co widoczne jest dla użytkownika) jak i backendowe (to, czego nie widać, a jest sercem aplikacji).

Praca projektowa

Najpopularniejszą metodyką w zarządzaniu projektami IT jest zwinna metodyka Scrum. Dzięki niej przyswoisz tzw. ramy postępowania, które będziesz mógł wykorzystać w przyszłej pracy podczas realizacji projektów i rozwoju produktów.


Wsparcie w znalezieniu nowej pracy

Twój cel jest naszym celem, dlatego przykładamy szczególną uwagę, aby kurs zakończył się dla Ciebie zatrudnieniem.

Opieka Doradcy Kariery

Czuwać będzie nad Tobą Doradca Kariery, który na różnych etapach szkolenia dba o zaplecze HR-owe naszych kursantów i absolwentów.

Przygotowaliśmy dla Ciebie bazę pytań rekrutacyjnych i poradniki z najnowszymi trendami rynku pracy IT. Prawdopodobnie wkraczasz na nieznane wcześniej terytorium, więc zależy nam, żebyś poznał lepiej nową dla siebie branżę z różnych perspektyw. Otrzymasz także dostęp do wirtualnej biblioteki pełnej pomocnych książek.

Otrzymasz od nas wsparcie w procesie poszukiwania pracy. By zwiększyć Twoje szanse na zwycięski finał rozmów, pomożemy Ci przygotować się do nich dzięki IT Interview! Odbędziesz indywidualną symulację rozmowy rekrutacyjnej z naszym trenerem.

HR Class - szkolenie z konsultantami HR

HR Class to konkretne i praktyczne szkolenie, które odbywa się w trakcie kursu. HR Prowadzą doświadczeni rekruterzy IT, którzy przekażą Ci, na co warto zwrócić uwagę podczas trwania kursu, aby zakończyć go zatrudnieniem w branży IT. Konkret! :)

Doradca Kariery służy Ci pomocą i radą w zakresie pracy w branży IT, niezależnie od tego, na którym etapie jesteś :) Twój LinkedIn albo CV potrzebuje tuningu? Daj znać. Zaskoczymy Cię :)

Jet Pack Book to nasz autorski, obszerny informator z zakresu wejścia na rynek pracy w branży IT. Przyda się każdemu, kto chce rozpocząć naukę programowania i poznać bliżej branżę IT, głównie w kontekście pracy programisty. Kliknij poniżej, jeśli masz ochotę do niego zajrzeć już teraz! :)

Chcesz poznać świat IT?

Pobierz nasz specjalny informator - JetPackBook

Wyślij program kursu na swój e-mail

Jeśli chcesz otrzymać jetpackbook i dostawać informacje, które pomogą Ci w rozwijaniu kariery w IT, a więc o kursach, promocjach, wydarzeniach branżowych, ofertach pracy, praktykach lub stażach itp., na podane przez Ciebie dane kontaktowe, zaznacz poniższe pole:

*Pola obowiązkowe
Absolwenci SDA pracują w:

SDA

Tak, programowanie jest dla każdego

Kurs Python od podstaw jest odpowiedni również dla osób bez wcześniejszego doświadczenia w programowaniu.

01

Najstarszy kursant miał 73 lata, najmłodszy 12 lat

02

37% uczestników kursu stanowią kobiety

03

24% kursantów było pracownikami fizycznymi zanim trafili do naszej Akademii

04

Ponad 80% kursantów szkoli się, kontynuując bez problemów dotychczasową pracę

Chcesz zostać programistą, ale nie wiesz czy się nadajesz?

Sprawdź swoje predyspozycje w naszym teście

Dowiedz się, jak wejść do branży IT!

Zapisz się na bezpłatne spotkanie informacyjne i dowiedz się więcej o Akademii, jak i o samym kursie

Wybierz metodę finansowania! Oszczędź nawet do 80%

Pamiętaj, że możesz rozpocząć naukę bez względu na to, czy posiadasz odpowiedni wkład finansowy. W zależności od regionu zamieszkania możesz skorzystać z różnych, atrakcyjnych form dofinansowań.

Sprawdź dostępne formy dofinansowania w Twoim regionie. Pamiętaj, że wysokość dopłaty jest zróżnicowana w zależności od województwa w którym mieszkasz. Możesz zyskać nawet 80% dofinansowania.

Wybierz idealną dla Ciebie metodę finansowania i zapisz się na kurs!

Poznaj szczegóły dotyczące najbliższej edycji kursu!

Kurs Python od podstaw trwa 312 godzin i odbywa się w trybie weekendowym

Start kursu

14.12.2019

Miasto

Katowice

Całkowita cena 10 990 złotych

już od 183 zł / mies.

SDA

Wiele form finansowania

Pożyczka, raty 0% z SDA, dofinansowania

  • * sprawdź metody finansowania oferowane przez SDA i wybierz dogodną dla siebie!

Chcę zacząć, co dalej?

Wypełnij formularz aplikacyjny, który znajdziesz po kliknięciu Aplikuj po prawej stronie lub jeśli korzystasz z telefonu powyżej. Nie jest to jednoznaczne z potwierdzeniem udziału i obowiązkiem zapłaty.

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin w celu rozwiania ewentualnych wątpliwości. Jeżeli zdecydujesz się zapisać na kurs, dopełnimy formalności. W tym momencie Twój udział jest potwierdzony i miejsce na kursie zarezerwowane.

Przed rozpoczęciem kursu otrzymasz materiały do nauki online. Pomogą Ci one wdrożyć się w podstawy programowania oraz podstawy wybranej technologii.

Dla uczestników kursu materiały są obowiązkowe do wykonania przed rozpoczęciem zajęć.

Zajęcia trwają około 6 miesięcy, prowadzą je doświadczeni i aktywni zawodowo programiści. W ich trakcie poznajesz tajniki programowania od podszewki oraz tworzysz własny projekt.

W trakcie kursu przeprowadzamy również testy sprawdzające wiedzę nabytą podczas zajęć. Nie są one obowiązkowe i nie wpływają na certyfikację, jednakże pozwalają na bieżąco monitorować swoje postępy.

W trakcie oraz po zakończeniu kursu znajdziesz się pod opieką Doradcy Kariery, który kompleksowo przygotowuje Cię do efektywnego poszukiwania pracy. M.in. pomoże Ci stworzyć dokumenty aplikacyjne, przeszkoli z kompetencji miękkich i zaopatrzy w listę najpopularniejszych zagadnień/zadań, które najprawdopodobniej napotkasz na swojej drodze, szukając pracy.