Spring zaawansowany – kurs zdalny

kurs zdalny - 04.04.2020

Chcesz, aby twoja kariera nabrała rozpędu?! Zrealizuj z SDA kurs Spring zaawansowany – poznaj najpopularniejszy i najbardziej uniwersalny framework wykorzystywany do tworzenia aplikacji z użyciem języka Java!

Dlaczego warto wybrać kurs Spring zaawansowany?

Dzięki zdobyciu dogłębnej wiedzy, będziesz w stanie tworzyć swoje oprogramowanie szybciej i lepiej. Zaskoczysz rekruterów rozwiązaniami, jakie jesteś w stanie wykorzystać w oparciu o framework Spring!

Specjalistyczna wiedza

Zdobędziesz kompetencje, które pozwolą Ci w pełni wykorzystać możliwości frameworka. Dzięki temu dołączysz do specjalistów programujących w Springu.

Droga do Seniora

Dogłębna znajomość technologii przez Junior Developera jest podstawą w dążeniu do zostania Seniorem.

Popularność i uniwersalność

Spring Framework jest aktualnie jedną z najczęściej wybieranych technologii. Nieważne czy będziesz tworzyć nowe aplikacje czy rozwijać już istniejące – Spring w każdym przypadku jest dobrym rozwiązaniem!

Społeczność

Spring Framework zrzesza ogromną społeczność, dzięki czemu zawsze znajdziesz rozwiązania jak wykorzystać jego możliwości.

Wszechstronność

Różnorodność możliwości Spring Framework i technologii, z jakimi się integruje, pozwoli Ci wykorzystać jego znajomość w najróżniejszych typach aplikacji.

Materiał kursu został dostosowany do potrzeb dzisiejszego rynku pracy. Jako osoba prowadząca liczne szkolenia z frameworka Spring, a przede wszystkim programista, jestem pewien, że wiedza, jaką zdobędziesz na kursie Spring zaawansowany pomoże Ci spojrzeć na Twój kod z nieco innej perspektywy. Na kursie poznasz też nowe, lepsze możliwości i sposoby rozwiązywania problemów.

Michał Bojanowski

Koordynator merytoryczny

Jak wygląda nauka na kursie zdalnym?

Poznaj naszą autorską metodę nauczania SDA inIT®

Wiemy, że w czasie nauki najważniejsze jest wsparcie doświadczonego programisty, dlatego aż 90% zdalnego kursu Spring stanowią zajęcia z trenerem.

Warsztaty Live z trenerem

To praktyczne zajęcia zdalne prowadzone na żywo w wirtualnej klasie, w czasie których masz kontakt zarówno z trenerem, jak i z całą grupą. W trakcie zajęć trener przerabia nowe zagadnienia oraz odpowiada na Wasze pytania.

Live coding z trenerem

W trakcie zajęć zdalnych programujesz na żywo, wspólnie z trenerem. Umożliwia to bieżącą weryfikację wykonanej pracy i naukę pisania czystego kodu.

Sesje Treningowe z trenerem

Zajęcia odbywające się po warsztatach live lub live codingu, podczas których wykonujesz otrzymane od nas zadania. W czasie całej sesji trener pozostaje do Twojej dyspozycji.

Sesje Samodzielne

Czas przeznaczony na samodzielną pracę nad materiałem otrzymanym na warsztatach live. Aby ułatwić Ci naukę zapewniamy open room do komunikacji z resztą Twojej grupy.

Warsztaty podsumowujące z trenerem

Masz dodatkowe pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej? W harmonogramie kursu przewidziane są warsztaty podsumowujące z trenerem, podczas których możesz wrócić do minionych zajęć lub dowiedzieć się czegoś więcej.

Dostęp do Biblioteki SDA

W ramach kursu udostępniamy Ci bezpłatny dostęp do wirtualnej biblioteki wydawnictwa HELION. Jest to dedykowana platforma dla naszych kursantów oraz absolwentów, dzięki której możesz zgłębiać swoją wiedzę. Dostęp do biblioteki możliwy jest nie tylko w trakcie szkolenia, ale również w okresie roku od jego zakończenia.

Program kursu

Zagadnienia m.in.:

Nauczysz się jak poprawnie i efektywnie tworzyć skomplikowane REST API. Poznasz szczegóły konfiguracji warstwy webowej. Dowiesz się jak pisać własne konwertery, poznasz szczegóły funkcjonalności bibliotek z projektu Jackson. Dowiesz się również jak przechwycić żądania HTTP za pomocą interceptorów.

Dowiesz się jak skutecznie komunikować się z innymi aplikacjami za pomocą protokołu HTTP (np. w środowisku wielu mikroserwisów).

Zagadnienia m.in.:

Dowiesz się w jaki sposób dostosować konfigurację Hibernate w aplikacjach opartych o Spring Framework. Nauczysz się tworzyć skomplikowane encje, tworzyć relację między nimi i konfigurować je w taki sposób aby zachować wysoką wydajność aplikacji. Wykorzystasz metody cyklu życia encji i interceptory do zarządzania swoimi danymi.

W tej części wykorzystasz możliwości jakie oferuje Spring Data JPA. Stworzysz zaawansowane zapytania, zrozumiesz jak ważny jest cache danych, dowiedz jak go skonfigurować i kiedy wykorzystywać.

Poznasz sposoby tworzenia transakcji w aplikacjach opartych o Spring Framework. Wykorzystasz podejście programowe jak i deklaratywne. Zrozumiesz praktyczne różnice pomiędzy poszczególnymi poziomami izolacji danych.

Zagadnienia m.in.:

Zrozumiesz jakie możliwości programiście daje Spring Boot Actuator. Nauczysz się dostosowywać jego konfigurację na swoje potrzeby ale również wykorzystasz jego możliwości do monitorowania i audytu swoich aplikacji. Poznasz również bardziej zaawansowane aspekty konfiguracji aplikacji.

Dowiesz się jak za pomocą konteneryzacji ułatwić pracę Tobie i Twojemu zespołowi. Nauczysz się tworzyć własne kontenery tworząc pliki Dockerfile i konfigurować grupy kontenerów z wykorzystaniem docker compose

Zagadnienia m.in.:

Dowiesz się czym jest Java Message Service i nauczysz się wysyłać, odbierać i obsługiwać wiadomości różnego typu. Zrozumiesz różnicę pomiędzy komunikacją za pomocą protokołu HTTP i JMS. Będziemy wykorzystywać Selectory, obiekt JmsTemplate i Message Broker ActiveMQ Artemis.

Dowiesz się czym są eventy w Spring Boocie. Nauczysz się obsługiwać ich wystąpienia, tworzyć własne i je wysyłać. Zrozumiesz jak wykorzystać eventy w projekcie Spring Boot Actuator i jak rozwiązywać problemy powiązane z transakcjami. Porozmawiamy również o teorii CQRS.

W dobie mikroserwisów asynchroniczność jest coraz ważniejszą umiejętnością programisty. W tej sekcji zrozumiesz czym ona jest oraz jak ją wykorzystać w połączeniu z Servlet API. Stworzysz swój własny interceptor obsługujący takie żądania i napiszesz swoje własne asynchroniczne zadanie z wykorzystaniem Quartz Scheduler.

Zagadnienia m.in.:

Nieważne jaką część Spring Framework wykorzystujesz, na pewno musisz napisać odpowiednie testy do swojego kodu. Spring Framework oferuje rozwiązania tworzenia testów zarówno jednostkowych jak i integracyjnych do wszystkich warstw aplikacji. Oprócz wykorzystania takich bibliotek jak Mockito, JUnit czy AssertJ poznasz również nowe sposoby testowania poszczególnych części swojej aplikacji.

Zagadnienia m.in.:

Zrozumiesz czym jest programowanie aspektowe, dowiesz się czemu jest tak ważne, jak i gdzie je wykorzystywać. Zaprogramujesz swoje własne aspekty. Po tym bloku JoinPoint i Pointcut nie będą brzmiały tajemniczo.


Czego dokładnie nauczysz się na kursie?

Biorąc pod uwagę mnogość projektów opartych na Spring Framework nasz kurs starannie wybiera te, które z pewnością przydadzą się w Twojej karierze programisty.

Solidne fundamenty do dalszej kariery

Usystematyzujesz i zdobędziesz nową wiedzę pozwalającą na dalszy rozwój.

Praktyczne podejście

Nasz kurs poza teorią, skupia się na praktycznych ćwiczeniach, które starają się odwzorowywać zachowanie rzeczywistych aplikacji.

Technologie

Spring Framework jest jednym z wielu elementów tworzących aplikacje. Na naszym kursie poznasz wiele z nich i dowiesz się jak je sobą efektywnie połączyć.

Oferty pracy

94% ogłoszeń na Java Developerów zawiera informację o konieczności znajomości Spring. Zwiększ swoją szansę w procesach rekrutacyjnych.

SDA

Czy ten kurs jest dla Ciebie?

 

Wymogi, aby wziąć udział w kursie:

 

  1. Znajomość Javy (wersja 11+)
  2. Znajomość narzędzi: Git i Maven
  3. Znajomość protokołu HTTP
  4. Umiejętność wykorzystywania klienta HTTP, np. Postman
  5. Podstawowa znajomość frameworka Spring
  6. Podstawowa znajomość relacyjnych baz danych (np. MySQL, MS SQL, MariaDB, H2)

 

Absolwenci SDA pracują w:

Wybierz idealną dla Ciebie metodę finansowania i zapisz się na kurs!

Poznaj szczegóły dotyczące najbliższej edycji kursu!

Kurs Spring zaawansowany trwa 42 godziny i odbywa się w trybie weekendowym

Start kursu

04.04.2020

Miasto

kurs zdalny

Całkowita cena 2 990 zł

już od 61 zł / mies.*

SDA

Wiele form finansowania

Pożyczka, raty 0% z SDA, dofinansowania

  • * sprawdź metody finansowania oferowane przez SDA i wybierz dogodną dla siebie!

Chcę zacząć, co dalej?

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 48 godzin w celu rozwiania ewentualnych wątpliwości. Jeżeli zdecydujesz się zapisać na kurs, dopełnimy formalności. W tym momencie Twój udział jest potwierdzony i miejsce na kursie zarezerwowane.

Zajęcia trwają 3 weekendy w trybie weekendowym i prowadzą je doświadczeni i aktywni zawodowo programiści.

Zarówno przed szkoleniem jak i po, otrzymujesz od nas testy, które pomogą Ci sprawdzić swój stan wiedzy oraz wskażą zagadnienia wymagające najwięcej uwagi.