Tester oprogramowania – Łódź

Łódź - 14.12.2019

Zacznij swoją przygodę z IT od testowania oprogramowania.
Dzięki praktycznemu kursowi i naszemu wsparciu w zatrudnieniu możesz wejść do branży IT w zaledwie kilka miesięcy!

Dlaczego warto wybrać kurs testera oprogramowania?

Z roku na rok zapotrzebowanie na nowe oprogramowania wzrasta. Żadna firma, która zajmuje się tworzeniem aplikacji i stron www nie może sobie pozwolić na wypuszczenie na rynek wadliwego produktu. Tutaj pojawia się szansa dla Ciebie, bo to właśnie ty jako przyszły tester będziesz dbać o jakość tworzonego oprogramowania.

Perspektywy rozwoju

Praca w tym zawodzie pozwala Ci rozwijać inne umiejętności, a w przyszłości możesz zostać testerem automatyzującym, testerem aplikacji mobilnych, Agile testerem, analitykiem biznesowym czy nawet programistą.

Wszechstronna wiedza

Tester posiada obszerną wiedzę na temat tego jak działa aplikacja. Dodatkowo wie jak używają jej klienci i jakie oczekiwania ma biznes. Wskazując błędy powodujesz, że po ich naprawieniu aplikacja jest bardziej przyjazna dla użytkowników.

Społeczność

Środowisko testerskie jest niezwykle otwarte i przyjaźnie podchodzi do początkujących. Co więcej otwarcie dzieli się swoją wiedzą. Nie tylko na konferencjach, ale również na lokalnych meet-upach czy w Social Media.

Egzamin ISTQB oraz certyfikacja w cenie kursu

Nasza Akademia w ramach kursu Tester oprogramowania zapewnia kursantom podejście do egzaminu ISTQB. Zdobycie certyfikatu jest dowodem posiadania określonych kompetencji, co zwiększa atrakcyjność kandydata na rynku pracy

Czy wiesz że...

Naszym partnerem jest Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych

Wybierając kurs, najważniejsza była dla mnie liczba godzin pracy z trenerem i indywidualne podejście do kursantów. Kurs testera oprogramowania w SDA spełnił moje oczekiwania – praktyczna forma zajęć i dobrze przygotowani trenerzy umożliwili mi zdobycie nowych kwalifikacji i umiejętności. Dzięki temu po kursie bez problemu znalazłem inną pracę i w końcu rozwijam się w branży, która mnie interesuje.

Jacek Walczak

Absolwent kursu Tester oprogramowania

Czy wiesz że...

Młodszy tester manualny rozpoczynając karierę zarabia około

dane z raportu płacowego Sedlak & Sedlak dla branży IT za rok 2018

4 500 zł brutto

Program kursu

Zagadnienia m.in.:

Poznasz terminy i definicje niezbędne, żeby zrozumieć świat testów.

Zrozumiesz dlaczego testowanie oprogramowania jest niezwykle istotne, a jego głównym celem jest nie tylko znajdowanie błędów.

Dowiesz się o zasadach testowania, które zawierają dobre rady przydatne przy każdym typie testów.

Robienie czegokolwiek bez planu nie ma sensu. Podobnie w testowaniu. Żeby dobrze przetestować aplikację, trzeba najpierw zaplanować, co chcemy sprawdzić, dlaczego i w jakiej kolejności. W tym bloku nauczysz się również jak dobrze opisać co i jak powinno działać.

Zagadnienia m.in.:

Zauważone błędy w aplikacji trzeba zapisać w odpowiednim miejscu. Do tego celu stworzono narzędzia, które pozwolą nam obserwować ich proces naprawy i umożliwią zarządzanie nimi.

Oręż testera składa się też z wielu innych mniejszych, ale równie istotnych narzędzi. Dowiesz się jak z nich korzystać, żeby twoja praca była efektywniejsza.

Zagadnienia m.in.:

Nie wszystkie projekty układają się idealnie. Niekompletna dokumentacja, brak wymagań, niestabilność środowiska testerskiego, wadliwa biblioteka to jedne z wielu ryzyk, z którymi możesz się spotkać.
Nauczysz się jak je identyfikować i jak nimi zarządzać.

Testowanie to rzemiosło. Musisz ćwiczyć, by stawać się w nim coraz lepszym. Więc na tych zajęciach poznasz różne typy stron i aplikacji oraz dowiesz się jak je testować. Nawet wielkie systemy informatyczne nie będą Ci już straszne.

Zagadnienia m.in.:

Bardzo często aplikacje korzystają z danych. Takie rozwiązanie umożliwia Ci pracę z mechanizmami, które służą do wstawiania, modyfikowania oraz wyszukiwania danych. Poznasz język SQL służący do pracy z bazami danych.

Poznasz podstawowe konstrukcje i nauczysz się pisać proste programy, by móc je potem testować.

Zrozumienie potrzeb klienta nie jest proste. Tworzenie testów automatycznych w oparciu o zachowanie daje pewność, że klient faktycznie dostanie to, czego potrzebuje i jest dla niego istotne.

Chcesz zyskać więcej czasu na bardziej skomplikowane przypadki testowe? Nudzi Cię manualne wykonywanie cały czas tego samego scenariusza? Z pomocą przyjdzie Selenium WebDriver, dzięki któremu zautomatyzujesz swoje testy.

Ten blok będzie dla Ciebie kompleksowym podsumowaniem zdobytej wiedzy. Nabyte umiejętności zastosujesz na skomplikowanym projekcie pod czujnym okiem trenera.

Zajęcia przygotowujące do egzaminu ISTQB. Omawiamy i wyjaśniamy pytania z certyfikacji nawiązując do syllabusa. Wykonujemy test próbny.

SDA

Czego nauczysz się na kursie?

W dobie natłoku wiedzy - artykułów, poradników i innych publikacji - nasz kurs daje esencję tego, co niezbędne, żeby zostać testerem oprogramowania. W dodatku jego program ułożyliśmy analizując potrzeby pracodawców i aktualne trendy w IT.

Podstawy, które pozwolą Ci na dalszy rozwój

Zdobędziesz wiedzę potrzebną do zostania testerem manualnym. Począwszy od podstaw testowania, techniki projektowania testów, aż po zarządzanie testerskim backlogiem.

Praktyczne podejście

Nasz kurs to nie jest sucha teoria. Kładziemy nacisk na wiedzę, którą faktycznie wykorzystasz w swojej nowej pracy. Nauczysz się jak testować różne typy stron i aplikacji – od tych prostych do skomplikowanych.

Najlepsze techniki testowania

Uczymy najlepszych metod testowania w oparciu o najpopularniejsze w branży narzędzia.

Przygotowanie do ISTQB

Dowiesz się jak podejść do wszystkich pytań na egzaminie ISTQB. W szczególności tych najtrudniejszych.

Poznaj naszych instruktorów

Ucz się od doświadczonych programistów i ekspertów IT

SDA

Ewa Olejnik

Support Team Leader

SDA

Piotr Zawadzki

IT Product Owner

SDA

Michał Landowski

QA Automation Engineer

SDA

Michał Głowacki

Software Tester


Wsparcie w znalezieniu nowej pracy

Twój cel jest naszym celem, dlatego przykładamy szczególną uwagę, aby kurs zakończył się dla Ciebie zatrudnieniem.

Opieka naszego Doradcy Kariery

Czuwać będzie nad Tobą Doradca Kariery, który na różnych etapach szkolenia dba o zaplecze HR-owe naszych kursantów i absolwentów.

Przygotowaliśmy dla Ciebie bazę pytań rekrutacyjnych i poradniki z najnowszymi trendami rynku pracy IT. Prawdopodobnie wkraczasz na nieznane wcześniej terytorium, więc zależy nam, żebyś poznał lepiej nową dla siebie branżę z różnych perspektyw. Otrzymasz także dostęp do wirtualnej biblioteki pełnej pomocnych książek.

Otrzymasz od nas wsparcie w procesie poszukiwania pracy. By zwiększyć Twoje szanse na zwycięski finał rozmów, pomożemy Ci przygotować się do nich dzięki IT Interview! Odbędziesz indywidualną symulację rozmowy rekrutacyjnej z naszym trenerem.

HR Class - szkolenie z konsultantami HR

HR Class to konkretne i praktyczne szkolenie, które odbywa się w trakcie kursu. HR Prowadzą doświadczeni rekruterzy IT, którzy przekażą Ci, na co warto zwrócić uwagę podczas trwania kursu, aby zakończyć go zatrudnieniem w branży IT. Konkret! :)

Doradca Kariery służy Ci pomocą i radą w zakresie pracy w branży IT, niezależnie od tego, na którym etapie jesteś. Twój LinkedIn albo CV potrzebuje tuningu? Daj znać. Zaskoczymy Cię :)

Jet Pack Book to nasz autorski, obszerny informator z zakresu wejścia na rynek pracy w branży IT. Przyda się każdemu, kto chce rozpocząć naukę programowania i poznać bliżej branżę IT, głównie w kontekście pracy programisty. Kliknij poniżej, jeśli masz ochotę do niego zajrzeć już teraz!

Chcesz poznać świat IT?

Pobierz nasz specjalny informator dotyczący branży IT - JetPackBook

Wyślij program kursu na swój e-mail

Jeśli chcesz otrzymać jetpackbook i dostawać informacje, które pomogą Ci w rozwijaniu kariery w IT, a więc o kursach, promocjach, wydarzeniach branżowych, ofertach pracy, praktykach lub stażach itp., na podane przez Ciebie dane kontaktowe, zaznacz poniższe pole:

*Pola obowiązkowe
Absolwenci SDA pracują w:

SDA

Tak, branża IT jest dla każdego!

Kurs Tester oprogramowania jest odpowiedni również dla osób bez wcześniejszego doświadczenia w branży IT.

01

Najstarszy kursant miał 73 lata, najmłodszy 12 lat

02

37% uczestników kursu stanowią kobiety

03

24% kursantów było pracownikami fizycznymi zanim trafili do naszej Akademii

04

Ponad 80% kursantów szkoli się, kontynuując bez problemów dotychczasową pracę

Chcesz zostać testerem oprogramowania, ale nie wiesz czy się nadajesz?

Sprawdź swoje predyspozycje w naszym teście

Dowiedz się, jak wejść do branży IT!

Zapisz się na bezpłatne spotkanie informacyjne i dowiedz się więcej o Akademii, jak i o samym kursie

Wybierz metodę finansowania! Oszczędź nawet do 80%

Pamiętaj, że możesz rozpocząć naukę bez względu na to, czy posiadasz odpowiedni wkład finansowy. W zależności od regionu zamieszkania możesz skorzystać z różnych, atrakcyjnych form dofinansowań.

Sprawdź dostępne formy dofinansowania w Twoim regionie. Pamiętaj, że wysokość dopłaty jest zróżnicowana w zależności od województwa w którym mieszkasz. Możesz zyskać nawet 80% dofinansowania.

Wybierz idealną dla Ciebie metodę finansowania i zapisz się na kurs!

Poznaj szczegóły dotyczące najbliższej edycji kursu!

Kurs tester oprogramowania od podstaw trwa 105 godzin i odbywa się w trybie weekendowym

Start kursu

14.12.2019

Miasto

Łódź

Całkowita cena 5 990 złotych

już od 100 zł / mies.*

SDA

Wiele form finansowania

Pożyczka, raty 0% z SDA, dofinansowania

  • * sprawdź metody finansowania oferowane przez SDA i wybierz dogodną dla siebie!

Chcę zacząć, co dalej?

Wypełnij formularz aplikacyjny, który znajdziesz po kliknięciu Aplikuj po prawej stronie lub jeśli korzystasz z telefonu powyżej. Nie jest to jednoznaczne z potwierdzeniem udziału i obowiązkiem zapłaty.

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin w celu rozwiania ewentualnych wątpliwości. Jeżeli zdecydujesz się zapisać na kurs, dopełnimy formalności. W tym momencie Twój udział jest potwierdzony i miejsce na kursie zarezerwowane.

Przed rozpoczęciem kursu otrzymasz materiały do nauki online. Pomogą Ci one wdrożyć się w testowanie oprogramowania.

Dla uczestników kursu materiały są obowiązkowe do zrobienia przed rozpoczęciem zajęć.

Zajęcia trwają około 2-3 miesiące w zależności od trybu (dzienny, wieczorowy lub weekendowy), prowadzą je doświadczeni i aktywni zawodowo testerzy i programiści. W ich trakcie poznajesz tajniki testowania oprogramowania od podszewki oraz tworzysz własny projekt.

W trakcie kursu przeprowadzamy również testy sprawdzające wiedzę nabytą podczas zajęć. Nie są one obowiązkowe i nie wpływają na certyfikację, jednakże pozwalają na bieżąco monitorować swoje postępy.

W trakcie oraz po zakończeniu kursu znajdziesz się pod opieką Doradcy Kariery, który kompleksowo przygotowuje Cię do efektywnego poszukiwania pracy. M.in. pomoże Ci stworzyć dokumenty aplikacyjne, przeszkoli z kompetencji miękkich i zaopatrzy w listę najpopularniejszych zagadnień/zadań, które najprawdopodobniej napotkasz na swojej drodze, szukając pracy.