Java od podstaw – Lublin

Lublin - 14.12.2019

Dołącz do branży IT, zaczynając swoją przygodę od nauki najpopularniejszego języka programowania. Dzięki praktycznemu kursowi i naszemu wsparciu w zatrudnieniu możesz zmienić swoje życie w zaledwie kilka miesięcy!

Dlaczego warto wybrać kurs Java?

Java to najbardziej pożądany przez pracodawców i najpopularniejszy wśród programistów język programowania.

Przyjazny dla początkujących

Jasne i zrozumiałe polecenia oraz dostęp do gotowych fragmentów kodu od innych developerów (oszczędzasz czas!).

Nr 1 pod względem popularności

Google, Amazon, YouTube, Ebay, Twitter wykorzystuje Javę, tworząc programy na komputery i urządzenia mobilne.

Społeczność

Ogromna społeczność programistów Java przekłada się na łatwość zalezienia pomocy i dostępu do poradników.

Kurs objęty jest partnerstwem technologicznym z firmą Microsoft

Swoje pierwsze aplikacje i systemy informatyczne kursanci będą tworzyć na platformie Microsoft Azure.

Microsoft Azure to jedna z wiodących platform chmury obliczeniowej, umożliwiająca tworzenie różnorodnych rozwiązań opartych o dane, dostosowanych do Twoich potrzeb i wymagań.

Czy wiesz że...

Microsoft Azure to platforma chmurowa firmy Microsoft stworzona w modelu PaaS, która oferuje rozwiązania dla wszystkich branż?

Wybrałem szkolenie organizowane przez SDA ponieważ zależało mi na zmianie branży.
Od dawna chciałem pracować w IT i uznałem, że kurs Java od podstaw będzie idealnym początkiem. Podczas szkolenia podobało mi się praktyczne forma zajęć oraz doświadczeni trenerzy. Dzięki uczestnictwie w kursie udało mi się znaleźć nową pracę i rozpocząć karierę w branży IT.

Marek Marciński

Absolwent kursu Java od podstaw

Czy wiesz że...

Junior Java Developer rozpoczynając karierę zarabia około

dane z portalu pracuj.pl, maj 2019 rok

5100 zł brutto

Program kursu

Zagadnienia m.in.:

Na początku zostaniesz wprowadzony w świat programowania. Poznasz podstawowe zagadnienia, które musi znać programista. Nauczysz się również, jak przenieść rozwiązanie problemu z myśli na tekst.

W kolejnym kroku poznasz Javę – jeden z najpopularniejszych na świecie języków programowania. Dowiesz się, jak plik zawierający tekst może przekładać się na działającą aplikację. Będziemy wspólnie tworzyć nieskomplikowane aplikacje, które korzystają z najistotniejszych podstaw języka Java.

Algorytm jest ściśle określonym sposobem rozwiązania pewnej grupy problemów.
Przykładowo: potrafimy posortować talię kart – ale czy potrafilibyśmy krok po kroku opisać, w jaki sposób to robimy? Bez pominięcia żadnego punktu? Na tym bloku skupiamy się na precyzji w przedstawieniu myśli za pomocą kodu.
Inną rzeczą, którą ćwiczymy na zajęciach, jest zrozumienie podstawowych struktur danych, które otaczają nas w programistycznym świecie. Przykładowo – wszyscy wiemy, jak działa kolejka w sklepie – na zajęciach przeniesiemy między innymi taką kolejkę do świata programowania.

To technologie, które są wykorzystywane do tworzenia stron internetowych. Przeglądarki internetowe analizują kod zapisany za pomocą tych narzędzi i wyświetlają funkcjonalne strony.
HTML odpowiedzialny jest za zawartość strony internetowej, CSS za to, jak ona wygląda, a JavaScript za to, jak działa.

Zagadnienia m.in.:

Bardzo istotną sprawą w tworzeniu oprogramowania jest jego testowanie. W ten sposób upewniasz się, że kod, który napisałeś działa prawidłowo.
TDD to sposób tworzenia kodu, który polega na tym, że najpierw piszemy testy – a następnie kod w taki sposób, aby testy potwierdziły poprawne działanie naszego kodu.

Kod możesz pisać na przeróżne sposoby – istotne jest jednak, żeby robić to dobrze. Co znaczy „dobrze” określają best practices – zbiór dobrych praktyk do stosowania.

Programując, często napotykamy na problem, z którym ktoś już wcześniej się borykał. Rozwiązania problemów, które wiążą się z zaprojektowaniem fragmentu aplikacji nazywamy wzorcami projektowymi.
Poznasz najczęściej używane wzorce projektowe – dowiesz się w jakich przypadkach ich używać i jak je zastosować.

Zagadnienia m.in.:

Bardzo często aplikacje korzystają z danych.
Dane te możesz zapisywać za pomocą plików, zwykle jednak lepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie bazy danych. Takie rozwiązanie umożliwia Ci pracę z mechanizmami, które służą do wstawiania, modyfikowania oraz wyszukiwania danych. Bazy SQL to bazy, które przechowują dane w tabelach.

Innym rodzajem baz danych są bazy NoSQLowe – różnią się sposobem, w jaki dane są przechowywane. Tego typu bazy przechowują osobny dokument, który reprezentuje osobny wycinek rzeczywistości.

Kiedy masz już bazę danych i aplikację, należałoby te dwie rzeczy ze sobą połączyć. Do tego celu wykorzystasz narzędzia JDBC i Hibernate.
Na tym etapie będziesz potrafić stworzyć aplikację, która potrafi odczytywać dane z bazy danych oraz je w niej utrwalać.

Zagadnienia m.in.:

Kiedy korzystasz z przeglądarki internetowej, następuje komunikacja z serwerem. Dzięki takiej komunikacji w przeglądarce „ląduje” strona internetowa, która umieszczona jest gdzieś na serwerze. Czasem ta strona internetowa będzie wygenerowana po stronie serwera – do tego służy JSP (oraz jego następstwa, jak JSF). Z drugiej strony strona internetowa często będzie się komunikowała z serwerem w trakcie jej działania.
Obsługę takiej komunikacji mogą nam usprawnić serwlety – byty po stronie serwera, które decydują o akcji wykonywanej w takiej sytuacji.

Powstało wiele narzędzi, które pomagają programistom tworzyć złożone aplikacje.

Jednym z najbardziej popularnych jest Spring. Spring pozwala Ci korzystać z rozwiązań, które pomagają między innymi w utrwalaniu danych, zabezpieczeniu aplikacji, tworzeniu aplikacji internetowych i wiele innych.

Zagadnienia m.in.:

Wyobraź sobie scenariusz, że tworzysz projekt w zespole. Weź pod uwagę sytuację, kiedy kilka osób będzie chciało edytować jednocześnie jeden plik. Rodzi się problem – musiałyby ustalić, która edytuje najpierw, która w następnej kolejności itd.
Tego typu problemy rozwiązuje GIT – narzędzie, które umożliwia pracę zespołową nad projektem. GIT jest tak naprawdę czymś więcej – między innymi oferuje wgląd do historii zmian plików i rozgałęzień w naszym projekcie.

Często użytkujemy jakąś usługę na zasadzie klient – serwer. Klient korzysta z tego, co oferuje serwer. Dowiesz się, jak tworzyć serwery, jak je konfigurować oraz jak się z nimi komunikować.

Aplikacje Javowe działają na różnych systemach operacyjnych, dzięki procesowi, w którym na początku zostaje uruchomiona wirtualna maszyna Javy (odpowiedzialna jest za działanie naszej aplikacji). Dlaczego tak się dzieje i co taka wirtualna maszyna Javy Ci oferuje, omówimy w ramach tego bloku.

Pracując w zespole nad projektem, dobrze jest przyjąć pewną metodykę pracy. W przypadku projektów programistycznych bardzo często stosuje się metodyki nazywane zwinnymi. Ich podstawą jest ewolucja wymagań i praca bazująca na małych krokach.

Kiedy nabędziesz już wyżej wymienione umiejętności, będziesz w stanie stworzyć projekt, w którym je wykorzystasz. Wraz z prowadzącym zajęcia oraz swoją grupą omówisz tematykę i założenia takiego projektu, a następnie wcielisz go w życie.
Projekt nie tylko pozwoli Tobie przećwiczyć zdobyte umiejętności, ale również trafi do Twojego pierwszego portfolio!

Czego dokładnie nauczysz się na kursie?

Czy wiesz, że mamy największe doświadczenie w nauczaniu Javy wśród akademii programowania w Polsce? Dzięki temu masz gwarancję, że zdobędziesz wiedzę i umiejętności na najwyższym poziomie.

Korzystanie z narzędzi programistycznych

Poznasz środowisko programistyczne niezbędne do realizowania developerskich zadań i optymalizacji Twojej produktywności. To m.in. narzędzia do projektowania interfejsów, zarządzania wersją kodu, nad którym pracujesz, tworzenie baz danych, podpowiadania składni kodu, etc.

Technologie potrzebne do stworzenia projektu

Dążymy do tego, aby kompleksowo przygotować Cię do samodzielnego programowania i wyposażyć w narzędzia, dzięki którym jeszcze w trakcie kursu stworzysz swoje pierwsze portfolio!

Programowanie w języku Java

Będziesz w stanie samodzielnie pisać kod, weryfikować jego poprawność, tworzyć algorytmy i bazy danych. Poznasz również wzorce projektowe, czyli pewnego rodzaju standardy, dzięki którym Twój kod będzie czytelny i uporządkowany.

Praca projektowa

Najpopularniejszą metodyką w zarządzaniu projektami IT jest zwinna metodyka Scrum. Dzięki niej przyswoisz tzw. ramy postępowania, które będziesz mógł wykorzystać w przyszłej pracy podczas realizacji projektów i rozwoju produktów.


Poznaj naszych trenerów

Ucz się od doświadczonych programistów i ekspertów IT

SDA

Łukasz Rozkwitalski

Software Developer

SDA

Piotr Zawadzki

IT Product Owner

SDA

Artur Tuchowski

Software Developer

SDA

Jan Szewczak

Software Developer


Wsparcie w znalezieniu nowej pracy

Twój cel jest naszym celem, dlatego przykładamy szczególną uwagę, aby kurs zakończył się dla Ciebie zatrudnieniem.

Opieka naszego Doradcy Kariery

Czuwać będzie nad Tobą Doradca Kariery, który na różnych etapach szkolenia dba o zaplecze HR-owe naszych kursantów i absolwentów.

Przygotowaliśmy dla Ciebie bazę pytań rekrutacyjnych i poradniki z najnowszymi trendami rynku pracy IT. Prawdopodobnie wkraczasz na nieznane wcześniej terytorium, więc zależy nam, żebyś poznał lepiej nową dla siebie branżę z różnych perspektyw. Otrzymasz także dostęp do wirtualnej biblioteki pełnej pomocnych książek.

Otrzymasz od nas wsparcie w procesie poszukiwania pracy. By zwiększyć Twoje szanse na zwycięski finał rozmów, pomożemy Ci przygotować się do nich dzięki IT Interview! Odbędziesz indywidualną symulację rozmowy rekrutacyjnej z naszym trenerem.

HR Class - szkolenie z konsultantami HR

HR Class to konkretne i praktyczne szkolenie, które odbywa się w trakcie kursu. HR Prowadzą doświadczeni rekruterzy IT, którzy przekażą Ci, na co warto zwrócić uwagę podczas trwania kursu, aby zakończyć go zatrudnieniem w branży IT. Konkret! :)

Doradca Kariery służy Ci pomocą i radą w zakresie pracy w branży IT, niezależnie od tego, na którym etapie jesteś. Twój LinkedIn albo CV potrzebuje tuningu? Daj znać. Zaskoczymy Cię :)

Jet Pack Book to nasz autorski, obszerny informator z zakresu wejścia na rynek pracy w branży IT. Przyda się każdemu, kto chce rozpocząć naukę programowania i poznać bliżej branżę IT, głównie w kontekście pracy programisty. Kliknij poniżej, jeśli masz ochotę do niego zajrzeć już teraz!

Chcesz poznać świat IT?

Pobierz nasz specjalny informator dotyczący branży IT - JetpackBook

Wyślij program kursu na swój e-mail

Jeśli chcesz otrzymać jetpackbook i dostawać informacje, które pomogą Ci w rozwijaniu kariery w IT, a więc o kursach, promocjach, wydarzeniach branżowych, ofertach pracy, praktykach lub stażach itp., na podane przez Ciebie dane kontaktowe, zaznacz poniższe pole:

*Pola obowiązkowe
Absolwenci SDA pracują w:

SDA

Tak, programowanie jest dla każdego

Kurs Java od podstaw jest odpowiedni również dla osób bez wcześniejszego doświadczenia w programowaniu.

01

Najstarszy kursant miał 73 lata, najmłodszy 12 lat

02

37% uczestników kursu stanowią kobiety

03

24% kursantów było pracownikami fizycznymi zanim trafili do naszej Akademii

04

Ponad 80% kursantów szkoli się, kontynuując bez problemów dotychczasową pracę

Chcesz zostać programistą, ale nie wiesz czy się nadajesz?

Sprawdź się w naszym teście

Dowiedz się, jak wejść do branży IT!

Zapisz się na bezpłatne spotkanie informacyjne i dowiedz się więcej o Akademii, jak i o samym kursie

Kiedy?

16.12.2019

O której?

godz. 18:00

Kursy programistyczne w

Lublin

Zobacz więcej spotkań informacyjnych w mieście: Lublin

Wybierz metodę finansowania! Oszczędź nawet do 80%

Pamiętaj, że możesz rozpocząć naukę bez względu na to, czy posiadasz odpowiedni wkład finansowy. W zależności od regionu zamieszkania możesz skorzystać z różnych, atrakcyjnych form dofinansowań.

Sprawdź dostępne formy dofinansowania w Twoim regionie. Pamiętaj, że wysokość dopłaty jest zróżnicowana w zależności od województwa w którym mieszkasz. Możesz zyskać nawet 80% dofinansowania.

Wybierz idealną dla Ciebie metodę finansowania i zapisz się na kurs!

Poznaj szczegóły dotyczące najbliższej edycji kursu!

Kurs Java od podstaw trwa 360 godzin i odbywa się w trybie weekendowym

Start kursu

14.12.2019

Miasto

Lublin

Całkowita cena 9 990 złotych

już od 167 zł / mies.*

SDA

Wiele form finansowania

Pożyczka, raty 0% z SDA, dofinansowania

  • * sprawdź metody finansowania oferowane przez SDA i wybierz dogodną dla siebie!

Chcę zacząć, co dalej?

Wypełnij formularz aplikacyjny, który znajdziesz po kliknięciu Aplikuj po prawej stronie lub jeśli korzystasz z telefonu powyżej. Nie jest to jednoznaczne z potwierdzeniem udziału i obowiązkiem zapłaty.

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin w celu rozwiania ewentualnych wątpliwości. Jeżeli zdecydujesz się zapisać na kurs, dopełnimy formalności. W tym momencie Twój udział jest potwierdzony i miejsce na kursie zarezerwowane.

Przed rozpoczęciem kursu otrzymasz materiały do nauki online. Pomogą Ci one wdrożyć się w podstawy programowania oraz podstawy wybranej technologii.

Dla uczestników kursu materiały są obowiązkowe do zapoznania się przed rozpoczęciem zajęć.

Zajęcia trwają około 7-8 miesięcy w zależności od trybu (dzienny, wieczorowy lub weekendowy), prowadzą je doświadczeni i aktywni zawodowo programiści. W ich trakcie poznajesz tajniki programowania od podszewki oraz tworzysz własny projekt.

W trakcie kursu przeprowadzamy również testy sprawdzające wiedzę nabytą podczas zajęć. Nie są one obowiązkowe i nie wpływają na certyfikację, jednakże pozwalają na bieżąco monitorować swoje postępy.

W trakcie oraz po zakończeniu kursu znajdziesz się pod opieką Doradcy Kariery, który kompleksowo przygotowuje Cię do efektywnego poszukiwania pracy. M.in. pomoże Ci stworzyć dokumenty aplikacyjne, przeszkoli z kompetencji miękkich i zaopatrzy w listę najpopularniejszych zagadnień/zadań, które najprawdopodobniej napotkasz na swojej drodze, szukając pracy.