Jesteśmy w 13 miastach Polski, niebawem w kolejnych

Szkolenia skierowane na zapotrzebowanie pracodawców

81% absolwentów znajduje zatrudnienie w ciągu 3 miesięcy

hej

Tester Manualny

 • Jak wygląda kurs w naszej akademii?

  SDA powstało po to, aby pomóc Ci wejść do branży z solidnymi umiejętnościami pozwalającymi na znalezienie pierwszej pracy jako tester manualny.

  Stawiamy na maksimum praktyki, zarówno w programach naszych kursów, jak i wsparciu w późniejszym poszukiwaniu pracy. Takie podejście gwarantuje Ci zdobycie kompetencji i umiejętności niezbędnych do efektywnej pracy w branży IT. Nasze wskaźniki pokazują, że 81% kursantów znajduje pracę do 3 miesięcy od momentu ukończenia kursu!

  W trakcie kursu zapoznasz się między innymi z Technikami Projektowania Testów i narzędziami wspomagającymi. Zajęcia odbywają się stacjonarnie w grupach od 12 do 18 osób. Dzięki trybowi weekendowemu nie musisz rezygnować z pracy lub nauki! 🙂 Dodatkowo, w tygodniu możesz powtarzać materiał z weekendu, żeby usystematyzować swoją wiedzę i zwiększyć efektywność nauki.

   

  Naszym partnerem jest Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych

 • Czy testowanie jest dla Ciebie?

  Nie martw się, jeśli nie miałeś nigdy styczności z branżą IT. Ważne, żebyś posiadał/-a predyspozycje umożliwiające Ci zrozumienie zasad i mechanizmów, którymi rządzi się testowanie:

  Na kursie zostaną przedstawione niezbędne teoretyczne podstawy z zakresu testowania np. poziomy testów oraz typy testów. Dodatkowo kursanci będą mogli poznać obowiązki testera poprzez ćwiczenia praktyczne, polegające na testowaniu wielu różnych aplikacji. Kursanci poznają popularne narzędzia wykorzystywane w codziennej pracy oraz przećwiczą testy automatyczne. Tak dobrany program szkolenia zapewnia, że kursanci będą gotowi do podjęcia swojej pierwszej pracy w branży IT na stanowisku Testera Manualnego. Dzięki ćwiczeniom z testów automatycznych nasi kursanci mają także możliwość dalszego rozwoju w kierunku Testera Automatycznego.

  Jeśli nie jesteś pewien, czy poradzisz sobie na kursie, wypełnij nasz test predyspozycji. Ma on na celu sprawdzenie Twoich zdolności do logicznego, przyczynowo-skutkowego myślenia, umiejętności analitycznych, wrażliwości na szczegóły oraz elastyczności.

  Test predyspozycji

  Czego dokładnie nauczysz się na kursie?

  Wprowadzenie, cykl życia:
  Podczas tego bloku poznasz podstawowe definicje, terminologie, zasady testowania, proces testowy, rodzaje testów. Nauczysz się zastosować odpowiedni rodzaj testów do odpowiedniego etapu wytwarzania oprogramowania.

  Defekty, błędy i typy testów:
  Poznasz definicję błędu, usterki, awarii, anomalii, nauczysz się je odróżniać. Zaznajomisz się z typami testów, będziesz umiał stosować odpowiednie typy testów na odpowiednim etapie wytwarzania oprogramowania. Poznasz także sposoby raportowania błędów, formatki do raportowania błędów oraz metryki jakości oprogramowania.

  Techniki projektowania testów:
  Trener wdroży Cię w techniki statyczne i dynamiczne, testowanie eksploracyjne i testowanie w oparciu o dokumentacje. Po tym bloku będziesz umiał dobrać odpowiednią technikę testowania do odpowiedniego rodzaju oprogramowania i projektu, wyćwiczysz też techniki czarnoskrzynkowe.

  Praca z dokumentacją testową:
  Poznasz dokumentacje testową (politykę testów, strategię testów, plan testów), będziesz znał strukturę takich dokumentów i nauczysz się je przygotowywać.

  Testowanie w oparciu o ryzyko:
  Zaznajomisz się ze sposobami na identyfikację i analizę ryzyka produktowego, poznasz metody na priorytetyzację testów i nauczysz się zarządzać ryzykiem w projekcie.

  Specyfika testów różnego typu oprogramowania:
  Poznasz typy ryzyk i projektowanie testów dla aplikacji webowych, desktopowych, mobilnych i sprzętowych.

  Agile, Waterfall, Kanban, Lean, Kaizen:
  Podczas tego bloku tematycznego poznasz różne techniki prowadzenia projektów z uwzględnieniem roli testera w projektach i wyćwiczysz umiejętności pracy w Scrumie.

  Umiejętności miękkie:
  Wyćwiczysz dobrą komunikację na linii tester i deweloper, przejdziesz przez ćwiczenia z komunikacji i motywacji.

  Narzędzia wspomagające testowanie:
  Poznasz narzędzia wspierające testowania, będziesz umieć zastosować repozytoria wymagań, testów, incydentów oraz korzystać z oprogramowania do nagrywania testów.

  Narzędzia i testy performance:
  Zapoznasz się z testami niefunkcjonalnymi i będziesz umieć zastosować odpowiednie narzędzia do testów wydajnościowych.

  TDD, BDD:
  Poznasz zasady pisania testów automatycznych i nauczysz się samodzielnie napisać proste skrypty testów jednostkowych.

  Projekt do przetestowania:
  Przećwiczysz wszystkie nabyte umiejętności podczas projektu końcowego.

  Wybierz pożyczkę na kształcenie


  W lutym ruszyły dwa programy pożyczek na kształcenie – Projekt OPEN oraz “Inwestuj w rozwój”. Dzięki nim możliwe jest całkowite sfinansowanie kursu w naszej akademii przy zerowym oprocentowaniu. Oba projekty przy spełnieniu określonych wytycznych dają możliwość umorzenia do 25% wysokości pożyczki. Który program wybrać? Sprawdź tutaj.

Co nas wyróżnia?

 • 1. benefit icon
  150,5 godziny praktycznych warsztatów

  Zajęcia to ok. 20% niezbędnego wprowadzenia teoretycznego i aż 80% praktyki, a nasi trenerzy to fachowcy z wieloletnim doświadczeniem w swojej dziedzinie.

 • 2. benefit icon
  Absolvent Success Program

  Twój cel jest naszym celem – dlatego przykładamy szczególną uwagę, aby kurs zakończył się zatrudnieniem. Oferujemy konsultacje HR, szkolenie z umiejętności miękkich, przygotowanie do rekrutacji – wszystko, czego potrzebujesz, by otrzymać pracę.

 • 3. benefit icon
  Atrakcyjny tryb zajęć

  Dzięki temu nie musisz poświęcać obecnej pracy, aby wziąć udział w zajęciach. Potrzebujesz jednak poświęcić czas na pracę z trenerem w soboty i niedziele między 9:00 a 17:00. Pamiętaj też, że praca własna po godzinach zwiększa szansę na pozytywne ukończenie kursu.

 • 4. benefit icon
  Certyfikat

  Po ukończeniu kursu otrzymujesz certyfikat potwierdzający nabycie umiejętności z testowania manualnego.

 • 5. benefit icon
  Konkretne umiejętności

  Program kursu jest uszyty na miarę potrzeb rynku. Uczmy tego co najważniejsze, aby wejść do świata IT jako tester manualny. Naszą misją jest przekazanie nie tylko konkretnej wiedzy technicznej, ale zaszczepienie sposobu myślenia, niezbędnego w branży.

 • 6. benefit icon
  Trenerzy z branży

  Uczą Cię wyłącznie praktycy z doświadczeniem, którzy jak nikt inny potrafią zaszczepić w Tobie pasję świata IT. Przekazują też cenne i praktyczne porady nie tylko o testowaniu, ale również o rynku.

 • 7. benefit icon
  Na bieżąco z trendami

  Każdy kurs posiada własnego koordynatora merytorycznego. Dzięki zespołowi merytorycznemu jesteś pewien, że kursy są dostosowane do potrzeb rynku.

 • benefit icon
  Masz pytania?

  Napisz do nas

Program kursu

Wprowadzenie

Zagadnienia m.in.:

 • Cykl życia oprogramowania
 • Podstawy testowania oprogramowania
Testowanie

Zagadnienia m.in.:

 • Techniki Projektowania Testów
 • Praca z dokumentacją testową
 • Testowanie w oparciu o ryzyko
 • Agile i Scrum
Narzędzia testera

Zagadnienia m.in.:

 • Narzędzia wspomagające testowanie
 • Narzędzia i testy performance
Projekt

Między innymi:

 • Projekt do przetestowania

Jestem zdecydowany, co dalej?

 • 01

  Proces aplikacyjny

  Wysyłasz do nas formularz aplikacyjny, który znajdziesz po prawej stronie ekranu (Aplikuj). Nie jest to jednoznaczne z potwierdzeniem udziału i obowiązkiem zapłaty. O dostaniu się na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.

  Kontaktujemy się z Tobą w ciągu 48 godzin w celu rozwiania ewentualnych wątpliwości. Jeżeli zdecydujesz się zapisać na kurs, dopełnimy formalności. W tym momencie Twój udział jest potwierdzony i miejsce na kursie zarezerwowane.

 • 02

  Kursy online

  Przy pierwszym kontakcie wysyłamy Ci kursy online.

  Pomogą Ci wdrożyć się w podstawy testowania.

  Dla uczestników kursu są obowiązkowe do zrobienia przed rozpoczęciem zajęć.

 • 03

  Kurs

  Zajęcia trwają około 2 miesięcy. Spotykamy się w trybie weekendowym (09:00-17:00), w soboty i niedziele. Dzięki takiemu trybowi zajęć nie musisz rezygnować z pracy lub nauki na czas przebranżawiania. W trakcie kursu poznajesz tajniki testowania od podszewki oraz testujesz projekt.

 • 04

  Wsparcie HR

  Jeszcze w trakcie i po zakończonym kursie zostaniesz otoczony opieką konsultanta HR z branży IT, który kompleksowo przygotowuje Cię do efektywnego poszukiwania pracy. Pomoże Ci stworzyć dokumenty aplikacyjne, przeszkoli z kompetencji miękkich i zaopatrzy w listę najpopularniejszych zagadnień/zadań, które najprawdopodobniej napotkasz na swojej drodze szukając pracy.

Elastyczne formy płatności:

Zapłać z góry i odbierz prezent w postaci zniżki

Jeśli opłacisz naukę w jednym przelewie, otrzymasz prezent – 5% rabatu od ostatecznej ceny kursu

* nie dotyczy płatności dokonanej za pomocą programu rządowego “Inwestuj w rozwój – pożyczki na kształcenie”

Kredyt 0% w Alior Bank

Chcesz rozpocząć naukę, ale nie posiadasz wolnej gotówki? Wraz z Alior Bankiem przygotowaliśmy specjalne formy kredytowania!

 1. Interesują Cię raty 0 %?
  To brak jakichkolwiek kosztów kredytu, przy jednoczesnym budowaniu historii kredytowej.
  Weź od 3 do 10 rat i spłacaj jedynie koszt kursu, a my spłacimy za Ciebie koszty kredytu. 🙂
 2. Interesuje Cię kredytowanie powyżej 10 rat?
  Jeśli chcesz jeszcze bardziej obniżyć ratę, mamy dla Ciebie specjalnie przygotowaną   ofertę.
  Od 11 do 60 rat przy jednolitym, korzystnym oprocentowaniu!
Rozłóż płatność na trzy raty z SDA

Nie chcesz otwierać procedury w banku? Możemy rozłożyć płatność na na max. 3 raty.

Dofinansowanie z Urzędu Pracy

Jesteś osobą o statusie osoby bezrobotnej, który pozwala na uzyskanie dofinansowania z Urzędu Pracy? Jesteśmy Instytucją Szkoleniową (numer RIS 2.22/00104/2015) i mamy duże doświadczenie we współpracy z urzędami z całej Polski.

Zgłoś się do nas, chętnie pomożemy! 🙂

Pełne wsparcie w znalezieniu nowej pracy

Jako jedyna akademia programowania posiadamy
program Absolvent Success Program, który zapewnia
stałą i kompleksową opiekę nad każdym uczestnikiem
i absolwentem
naszych kursów.

- Otrzymujesz wsparcie w ramach poszukiwania pracy na każdym etapie kursu oraz po jego zakończeniu,

- Będziesz na bieżąco otrzymywał od Martyny wskazówki, jak zaistnieć w branży IT

- Spotykasz się z konsultantami HR

- Przygotowujesz się do efektywnego poszukiwania pracy

- Poprawiasz swoje CV

- Dostajesz wskazówki, jak rozmawiać z rekruterami

Dowiedz się więcej

Poznaj opinie naszych absolwentów

 • Jarosław

  Inżynier ds. testów i analiz .NET od podstaw “Polecam Software Development Academy, dlatego że pomaga w znalezieniu pracy swoim absolwentom . Połowa z osób, które ukończyły kurs i uzyskały zatrudnienie, zrobiły to właśnie dzięki akademii.”
 • Tomasz

  Junior PHP Programmer PHP+JavaScript od podstaw “Kurs w Software Development Academy to świetny sposób na rozpoczęcie kariery zawodowej jako programista. Polecam wszystkim zainteresowanym!”
 • Adam Witowski

  Software Developer w Altkom Software & Consulting Java od podstaw “Kurs to idealny start w podjęciu pierwszych kroków wielkim świecie IT. Dobrze skrojony materiał i profesjonalni trenerzy pomogli mi solidnie przygotować się do podjęcia pierwszej pracy na stanowisku programisty.”
 • Hubert Arciszewski

  Junior Software Tester Tester manualny “Kurs, który daje solidne fundamenty i wprowadza w świat testowania. Bardzo przydatny, porządkuje wiedzę i nadaje kierunek indywidualnej nauce już po kursie. Prace znalazłem dość szybko, zaledwie miesiąc po kursie. Wystarczyło stosować się do rad i wskazówek trenerów, aby osiągnąć tak szybki rezultat. Jeśli myślisz, że pójdziesz na kurs i sam udział gwarantuje Ci pracę, to jesteś w błędzie. Wymagane jest zaangażowanie na zajęciach, po zajęciach i po samym kursie. Natomiast z SDA staje się to łatwiejsze.”