Jesteśmy w 13 miastach Polski, niebawem w kolejnych

Szkolenia skierowane na zapotrzebowanie pracodawców

81% absolwentów znajduje zatrudnienie w ciągu 3 miesięcy

hej

Java od podstaw

 • Jak wygląda kurs w naszej akademii?

  SDA powstało po to, aby pomóc Ci wejść do branży z solidnymi umiejętnościami pozwalającymi na znalezienie pierwszej pracy jako programista.

  Stawiamy na maksimum praktyki, zarówno w programach naszych kursów, jak i wsparciu w późniejszym poszukiwaniu pracy. Takie podejście gwarantuje Ci zdobycie kompetencji i umiejętności niezbędnych do efektywnej pracy w branży IT. Nasze wskaźniki pokazują, że 81% kursantów znajduje pracę do 3 miesięcy od momentu ukończenia kursu!

  W trakcie kursu poznasz język JAVA. Zapoznasz się także z narzędziami programistycznymi, metodyką zwinną oraz technologiami pozwalającymi na stworzenie Twojego pierwszego projektu w tej technologii. Zajęcia odbywają się stacjonarnie w grupach od 12 do 18 osób. Dzięki trybowi weekendowemu nie musisz rezygnować z pracy lub nauki! 🙂 Dodatkowo, w ciągu tygodnia możesz powtarzać materiał z weekendu, żeby usystematyzować swoją wiedzę i zwiększyć efektywność nauki.

   

 • Czy programowanie jest dla Ciebie?

  Nie martw się, jeśli nie masz doświadczenia w programowaniu. Ważne, żebyś posiadał/-a predyspozycje umożliwiające Ci zrozumienie zasad i mechanizmów, którymi rządzi się język Java i ogólnie, programowanie:

  Jeśli nie jesteś pewien, czy poradzisz sobie na kursie, wypełnij nasz test predyspozycji. Ma on na celu sprawdzenie Twoich zdolności do logicznego, przyczynowo-skutkowego myślenia, umiejętności analitycznych, wrażliwości na szczegóły oraz elastyczności.

  Test predyspozycji

  Dlaczego akurat Java?

  Wieloplatformowość – można w niej pisać programy na Windows, iOS, Linux, Android i wiele innych.
  Prostota – jasne i zrozumiałe polecenia, szczególnie przyjazne dla początkujących.
  Uniwersalność – możliwość tworzenia programów zarówno desktopowych, jak i mobilnych. “Write once, run anywhere” – to bardzo popularne powiedzenie odnoszące się do Javy.
  Udogodnienia – Java to niezwykle popularny język. Następstwem tego rozpowszechnienia jest jego ciągłe doskonalenie i tworzenie ogromnej bazy bibliotek standardowych (fragmentów kodu do wykorzystania), co zaoszczędza masę czasu pisania własnych klas, które są w dodatku świetnie zoptymalizowane.
  Społeczność – ogromna społeczność, co przekłada się na łatwość znalezienia pomocy i poradników.
  Popularność – Java to jeden z najpopularniejszych języków, co przekłada się na stałe zapotrzebowanie na rynku pracy. Z jej wykorzystaniem powstały m.in. Gmail, Minecraft, Amazon. YouTube, eBay, Twitter i większość aplikacji Androidowych.
  Wynagrodzenie – wysokie w porównaniu z innymi językami. Tutaj możesz sprawdzić, ile wynosi średnie wynagrodzenie miesięczne na stanowisku programisty Java.

  Wybierz pożyczkę na  kształcenie

  W lutym ruszyły dwa programy pożyczek na kształcenie – Projekt OPEN oraz “Inwestuj w rozwój”. Dzięki nim możliwe jest całkowite sfinansowanie kursu w naszej akademii przy zerowym oprocentowaniu. Oba projekty przy spełnieniu określonych wytycznych dają możliwość umorzenia do 25% wysokości pożyczki. Który program wybrać? Sprawdź tutaj.

Co nas wyróżnia?

 • 1. benefit icon
  360 godzin praktycznych warsztatów

  Masz szansę wziąć udział w najdłuższym kursie programowania od podstaw na rynku! Zajęcia to ok. 20% niezbędnego wprowadzenia teoretycznego i aż 80% praktyki, a nasi trenerzy to fachowcy z wieloletnim doświadczeniem w swojej dziedzinie.

 • 2. benefit icon
  Absolvent Success Program

  Twój cel jest naszym celem – dlatego przykładamy szczególną uwagę, aby kurs zakończył się zatrudnieniem. Oferujemy konsultacje HR, szkolenie z umiejętności miękkich, przygotowanie do rekrutacji – wszystko, czego potrzebujesz, by otrzymać pracę.

 • 3. benefit icon
  Atrakcyjny tryb zajęć

  Dzięki temu nie musisz poświęcać obecnej pracy, aby wziąć udział w zajęciach. Potrzebujesz jednak poświęcić czas na pracę z trenerem w soboty i niedziele między 9:00 a 16:00. Pamiętaj też, że praca własna po godzinach zwiększa szansę na pozytywne ukończenie kursu.

 • 4. benefit icon
  Certyfikat i portfolio

  Po ukończeniu kursu otrzymujesz certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności. Innym namacalnym potwierdzeniem będzie Twoje portfolio, które stworzysz podczas kursu!

 • 5. benefit icon
  Konkretne umiejętności

  Program kursu jest uszyty na miarę potrzeb rynku. Uczmy tego co najważniejsze, aby wejść do świata IT jako programista. Naszą misją jest przekazanie nie tylko konkretnej wiedzy technicznej, ale zaszczepienie sposobu myślenia, niezbędnego w branży.

 • 6. benefit icon
  Trenerzy z branży

  Uczą Cię wyłącznie praktycy – programiści z doświadczeniem, którzy jak nikt inny potrafią zaszczepić w Tobie pasję świata IT. Przekazują też cenne i praktyczne porady nie tylko o programowaniu, ale również o rynku.

 • 7. benefit icon
  Na bieżąco z trendami

  Każdy kurs posiada własnego koordynatora merytorycznego. Dzięki zespołowi merytorycznemu jesteś pewien, że kursy są dostosowane do potrzeb rynku IT.

 • benefit icon
  Masz pytania?

  Napisz do nas

Program kursu

Podstawy programowania

Zagadnienia m.in.:

 • Wprowadzenie do programowania
 • Podstawy języka Java
 • Algorytmy i Struktury Danych
 • HTML, CSS, JavaScript
Inżynieria oprogramowania

Zagadnienia m.in.:

 • Testowanie Oprogramowania – TDD
 • Best Practices
 • Wzorce Projektowe
Technologie baz danych

Zagadnienia m.in.:

 • Podstawy SQL – MySQL
 • Podstawy NoSQL – MongoDB
 • JDBC, Hibernate
Programowanie zaawansowane

Zagadnienia m.in.:

 • Technologia JSP i Servlety
 • Spring Framework
Pozostałe technologie

Zagadnienia m.in.:

 • Systemy kontroli wersji – GIT
 • Podstawy protokołu HTTP
 • Podstawy serwerów
 • Wprowadzenie do JVM
 • Metodyka Scrum
Projekt

Zagadnienia:

 • UseCase
 • Projekt praktyczny

Jestem zdecydowany, co dalej?

 • 01

  Proces aplikacyjny

  Wysyłasz do nas formularz aplikacyjny, który znajdziesz po prawej stronie ekranu (Aplikuj).  Nie jest to jednoznaczne z potwierdzeniem udziału i obowiązkiem zapłaty. O dostaniu się na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.

  Kontaktujemy się z Tobą w ciągu 48 godzin w celu rozwiania ewentualnych wątpliwości. Jeżeli zdecydujesz się zapisać na kurs, dopełnimy formalności. W tym momencie Twój udział jest potwierdzony i miejsce na kursie zarezerwowane.

 • 02

  Kursy online

  Przy pierwszym kontakcie wysyłamy Ci kursy online.

  Pomogą Ci wdrożyć się w podstawy programowania oraz podstawy wybranej technologii.

  Dla uczestników kursu są obowiązkowe do zrobienia przed rozpoczęciem zajęć.

 • 03

  Kurs

  Zajęcia trwają około 7 miesięcy. Spotykamy się w trybie weekendowym (9:00-16:00), w soboty i niedziele. Dzięki takiemu trybowi zajęć nie musisz rezygnować z pracy na czas przebranżawiania. W trakcie kursu poznajesz tajniki programowania od podszewki oraz tworzysz własny projekt.

  W trakcie kursu przeprowadzamy również testy sprawdzające wiedzę nabytą podczas zajęć. Nie są one obowiązkowe i nie wpływają na certyfikację, jednakże pozwalają na bieżąco monitorować swoje postępy. 

 • 04

  Wsparcie HR

  Jeszcze w trakcie i po zakończonym kursie zostaniesz otoczony opieką konsultanta HR z branży IT, który kompleksowo przygotowuje Cię do efektywnego poszukiwania pracy. Pomoże Ci stworzyć dokumenty aplikacyjne, przeszkoli z kompetencji miękkich i zaopatrzy w listę najpopularniejszych zagadnień/zadań, które najprawdopodobniej napotkasz na swojej drodze szukając pracy.

Elastyczne formy płatności:

Zapłać z góry i odbierz prezent w postaci zniżki

Jeśli opłacisz naukę w jednym przelewie, otrzymasz prezent – 5% rabatu od ostatecznej ceny kursu

* nie dotyczy płatności dokonanej za pomocą programu rządowego “Inwestuj w rozwój – pożyczki na kształcenie”

Kredyt 0% w Alior Bank

Chcesz rozpocząć naukę, ale nie posiadasz wolnej gotówki? Wraz z Alior Bankiem przygotowaliśmy specjalne formy kredytowania!

 1. Interesują Cię raty 0 %?
  To brak jakichkolwiek kosztów kredytu, przy jednoczesnym budowaniu historii kredytowej.
  Weź od 3 do 10 rat i spłacaj jedynie koszt kursu, a my spłacimy za Ciebie koszty kredytu. 🙂
 2. Interesuje Cię kredytowanie powyżej 10 rat?
  Jeśli chcesz jeszcze bardziej obniżyć ratę, mamy dla Ciebie specjalnie przygotowaną   ofertę.
  Od 11 do 60 rat przy jednolitym, korzystnym oprocentowaniu!
Rozłóż płatność na trzy raty z SDA

Nie chcesz otwierać procedury w banku? Możemy rozłożyć płatność na na max. 3 raty.

Dofinansowanie z Urzędu Pracy

Jesteś osobą o statusie osoby bezrobotnej, który pozwala na uzyskanie dofinansowania z Urzędu Pracy? Jesteśmy Instytucją Szkoleniową (numer RIS 2.22/00104/2015) i mamy duże doświadczenie we współpracy z urzędami z całej Polski.

Zgłoś się do nas, chętnie pomożemy! 🙂

Pełne wsparcie w znalezieniu nowej pracy

Jako jedyna akademia programowania posiadamy
program Absolvent Success Program, który zapewnia
stałą i kompleksową opiekę nad każdym uczestnikiem
i absolwentem
naszych kursów.

- Otrzymujesz wsparcie w ramach poszukiwania pracy na każdym etapie kursu oraz po jego zakończeniu,

- Będziesz na bieżąco otrzymywał od Martyny wskazówki, jak zaistnieć w branży IT

- Spotykasz się z konsultantami HR

- Przygotowujesz się do efektywnego poszukiwania pracy

- Poprawiasz swoje CV

- Dostajesz wskazówki, jak rozmawiać z rekruterami

Dowiedz się więcej

Poznaj opinie naszych absolwentów

 • Jarosław

  Inżynier ds. testów i analiz .NET od podstaw “Polecam Software Development Academy, dlatego że pomaga w znalezieniu pracy swoim absolwentom . Połowa z osób, które ukończyły kurs i uzyskały zatrudnienie, zrobiły to właśnie dzięki akademii.”
 • Tomasz

  Junior PHP Programmer PHP+JavaScript od podstaw “Kurs w Software Development Academy to świetny sposób na rozpoczęcie kariery zawodowej jako programista. Polecam wszystkim zainteresowanym!”
 • Bartosz Górny

  Software Tester with Java Java od podstaw “SDA polecam osobom wytrwałym i zdecydowanym. Na pewno każdy, kto zdecyduje się na kurs, będzie w dobrych rękach. Prowadzący są praktykami pracującymi w zawodzie i potrafią przekazywać wiedzę. To, że w internecie są materiały z których można się nauczyć tego samego, co na kursie, to fakt.. ale na kursie pod opieką instruktora dowiesz się, jak z tej wiedzy korzystać. Zdecydowanie polecam kurs, dzięki niemu usystematyzowałem wiedzę, zdobyłem nowe umiejętności, poznałem narzędzia pracy faktycznie używane przez developerów. I co wg mnie jest najważniejsze, pomimo ukończenia kursu jestem w stałym kontakcie z SDA oraz instruktorami.”
 • Jakub Lorenc

  Junior .NET Developer w Quad Graphics .NET od podstaw “Świetne miejsce, żeby zacząć programować! Trenerzy przyjaźni oraz pomocni. również poza zajęciami. Dodatkowo można poznać masę ambitnych ludzi z takimi samymi celami, co pomaga się odnaleźć w nowym środowisku.”