Od jakiej technologii rozpocząć naukę?

 

 

Wybierz technologię, która Cię interesuje:

Java | Python | Data Science | UX/UI Design | Frontend | Testowanie

Java

Java polecana jest szczególnie ze względu na szerokie wykorzystanie jej w dużych korporacjach - generuje to wiele miejsc pracy. Zastanawiasz się nad rozpoczęciem nauki programowania od Javy? Dowiedz się jakie predyspozycje powinien mieć programista Java i dlaczego warto uczyć się tej technologii.

Programista Java

Programując w Javie nigdy nie zaczniesz się nudzić, a ze względu na jej ciągły rozwój nie musisz się martwić, że w pewnym momencie Twoje umiejętności będą przestarzałe. Do zalet Javy należą: ogromna popularność, gigantyczna społeczność oraz szeroki dostęp do bibliotek i frameworków, a także stabilność i praktycznie niekończące się możliwości miejsc pracy. Javę cechuje również uniwersalność i szerokie zastosowanie. Szczególnie popularna jest w dużych korporacjach. Za pomocą Javy stworzone są m.in. Dropbox, Netflix, Linked-in czy Amazon.

Czego nauczysz się na kursie?

Zarówno podstaw, jak i zaawansowanych aspektów Javy, wzorców i dobrych praktyk przydatnych w pracy każdego programisty, pracy z danymi oraz obsługi narzędzia pracy GIT. Ponadto poznasz różne technologie zarówno frontendowe, jak i backendowe - jednym słowem: wszystko, co jest niezbędne na samodzielnym stanowisku pracy Junior Java Developera.

Kto się nadaje na kurs?

Wszyscy, którzy są gotowi naprawdę poświęcić się nauce. Nauka Javy nie jest prosta, jednak z każdym kolejnym tematem będzie Ci łatwiej. Ponadto znając Javę nauka każdego kolejnego języka będzie już dla Ciebie znacznie prostsza.

Dlaczego wybrać?

Java to jeden z najpopularniejszych języków programowania. Świadczą o tym chociażby dane firmy Oracle, według których obecnie na świecie jest aż 9 milionów developerów programujących w tym języku. Jest też to jeden z najlepiej opłacanych języków programowania. Ma szeroką społeczność, co ułatwia naukę języka i pracę z nim. Ma też wszechstronne zastosowanie, więc pojawia się dużo ofert pracy z nim związanych. Do tego ten język nie jest trudny :)


Python

Python przez wiele osób polecany jest jako idealny język do nauki dla początkujących ze względu na swoją prostą składnie. Zastanawiasz się czy zacząć od Pythona? Dowiedz się dlaczego warto wybrać ten język!

Programista Python

Python jest językiem najczęściej wybieranym przez specjalistów zajmujących się analizą danych i data science, a umiejętności z tych dziedzin stały się ostatnimi czasy jednymi z bardziej poszukiwanych na rynku, co sprawia, że Pythonem interesują się coraz to nowe rzesze developerów. Można wręcz powiedzieć, że Python jest wszędzie, a specjaliści od tego języka programowania mogą wszystko. Google, Dropbox, Spotify, Facebook, Instagram, Pinterest czy Netflix, IoT, AI są tworzone właśnie przy wykorzystaniu Pythona.

Czego nauczysz się na kursie?

Między innymi tworzyć usługi takie jak Dropbox, serwisy jak Netflix, pracować z danymi i z Internetem rzeczy.

Kto się nadaje na kurs?

Osoby po studiach językowych, np. związanych z językiem angielskim, ponieważ składnia tego języka programowania ma dużo wspólnego właśnie z językiem angielskim.

Dlaczego wybrać?

Python jest przejrzystym językiem z ogromną i stale rosnącą liczbą bibliotek oraz jedną z największych społeczności. Jest szybki w nauce i dostępny od ręki. Jego największą zaletą jest wszechstronność zastosowań. Za jego pomocą możesz tworzyć wielkie serwisy, aplikacje czy gry.


Data Science

Często mówi się, że Data Scien­tist to specjalista, który ma większą wiedzę o statystyce niż prze­ciętny programista i większą wiedzę o pro­gra­mo­wa­niu niż przeciętny statystyk. Dlatego tak bardzo ceni się ich na rynku pracy. Zastanawiasz się czy rozpocząć naukę Data Science? Dowiedz się więcej o tej technologii!

Data Scientist

Data Science polega na przetwarzaniu ogromnej ilości gromadzonych przez przedsiębiorstwa danych oraz wyciąganiu z nich kluczowych informacji i wniosków kluczowych dla działalności firmy. Data Scientist przygotowuje zbiory danych do analizy, przetwarza te dane, wyciąga wnioski z analizy, przedstawia te wnioski w ciekawej wizualnie formie, opracowuje przyszłe modele pracy w oparciu o wyniki swoich badań. To w dużym skrócie :) Data Science przeżywa w tej chwili prawdziwy rozkwit. Co za tym idzie - równolegle rośnie i będzie rosnąć zapotrzebowanie na Data Scientistów.

Czego nauczysz się na kursie?

Nauczysz się technik umożliwiających rozwiązywanie problemów w całym spektrum wyzwań czekających w tym zawodzie. Poczynając od wstępnego przetwarzania danych, przez ich analizę, wnioskowanie, kończąc na optymalizacji pracy modeli. Oprócz umiejętności podstawowych związanych z pracą jako Data Scientist, będziesz miał możliwość poznania algorytmów przetwarzania obrazów i analizy języka naturalnego.

Kto się nadaje?

Wszyscy, którzy mają analityczny umysł i lubią pracę z danymi.

Dlaczego wybrać?

Nasz kurs kładzie nacisk na projekty praktyczne tak ważne w Data Science. Jeszcze w trakcie kursu wykonasz aż 3 projekty, a ponadto na zakończenie kursu przygotujesz projekt końcowy.


UX/UI Design

1Jesteś osobą empatyczną? Masz dobre wyczucie stylu? Rozwój w kierunku UX/UI designu może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Dowiedz się więcej o tej technologii

UX/UI Designer

User Experience Design to projektowanie emocji i uczuć użytkownika produktu lub usługi, a UI to planowanie jak powinno to wyglądać na stronie, żeby użytkownik bez problemu mógł z niej korzystać. To właśnie dzięki UX/UI Designerowi na widok butów w sklepie internetowym krzykniesz: WOW! i je kupisz. UX/UI Designer bada zachowania użytkowników i jest w stanie określić, np. dlaczego sklep internetowy nie sprzedaje. Tworzy prototypy interfejsów, które mają na celu sprawić, że zostaniesz na tej stronie dłużej niż 5 sekund. Potrafi sprawdzić, czy to naprawdę działa. Dzięki działaniom w sferze UX/UI designu produkt podnosi swoją wartość i lepiej się sprzedaje. UX/UI design wykorzystywany jest m. in. przez Apple, Allegro, aplikacje bankowe, itp.

Czego się nauczysz?

Nauczysz się rozmawiać ze środowiskiem biznesowym o ich produkcie i analizować, gdzie tkwi problem. Będziesz badał użytkowników produktu i uczył się jak wyciągać trafne wnioski z tych badań. Będziesz tworzył prototypy i makiety gotowych rozwiązań i będziesz testował swoje pomysły. Zaprojektujesz ostateczny layout produktu. Podczas szkolenia poznasz wiele praktycznych narzędzi i metod używanych w codziennej pracy UX/UI Designera. Nauczysz się obsługi oprogramowania niezbędnego w tym zawodzie.

Kto się nadaje?

Kurs jest idealny dla osób, które mają wyczucie stylu. Na szkoleniu idealnie odnajdą się architekci, graficy, artyści. Kurs jest też idealny dla osób empatycznych, które rozumieją potrzeby innych i potrafią na nie odpowiedzieć.

Dlaczego wybrać ten kurs?

To kurs dla Ciebie jeśli chcesz wejść do branży IT, ale nie chcesz programować ani testować. Umiesz i chcesz słuchać innych. Chcesz kreować nowe przyciągające uwagę rozwiązania w oparciu o dane wynikające z samodzielnie przeprowadzonych badań. Chcesz nauczyć się praktyki, a nie nudnych teorii i zyskać niezbędny mindset, żeby stać się świetnym UX/UI Designerem.


Frontend

Frontend developer to osoba, która odpowiada za warstwę wizualną stron i aplikacji, czyli wszystko to co widzi użytkownik. Przekonaj się czym jeszcze zajmuje się Frontendowiec!

Programista Frontend

Front-end to wszystko, co widzi użytkownik i z czego korzysta przeglądarka. Front-end developer jest programistą interfejsów użytkownika. Projektuje wygląd i programuje interakcje i funkcje aplikacji - dynamiczne powiadomienia i możliwość współpracy użytkownika z aplikacją. Frontend Developer jest odpowiedzialny za to, co zobaczysz, gdy wpiszesz adres strony i klikniesz enter. To od niego zależy czy dana treść będzie dobrze wyglądała zarówno na monitorze komputera, jak i na smartfonie.

Czego się nauczysz?

Naucz się jak od podstaw tworzyć strony i aplikacje webowe z atrakcyjnym wizualnie i przyjaznym dla użytkownika interfejsem. Poznasz HTML, CSS i JavaScript w stopniu zaawansowanym i nauczysz się wykorzystywać jeden z najpopularniejszych i poszukiwanych przez pracodawców frameworków jakim jest Angular. Będziesz mógł budować zaawansowane, dopasowane do najbardziej aktualnych trendów, aplikacje, które będą się dobrze wyświetlały na każdym urządzeniu.

Kto się nadaje?

Każdy, kto dobrze czuje się tworząc wizualne elementy. Bycie grafikiem, architektem, artystą, a także marketingowcem może być tutaj dużym atutem.

Dlaczego wybrać?

To jeden z najprostszych sposobów wejścia do świata IT. Już na samym początku szkolenia opanujesz podstawy, które w trakcie kursu będziesz coraz bardziej rozwijał. Od razu zobaczysz efekty swojej pracy, co bardzo motywuje do dalszej nauki.


Testowanie

Jesteś osobą dokładną i myślącą w nieszablonowy sposób? Zastanów się nad rozpoczęciem kariery w branży IT jako tester oprogramowania! Dowiedz się więcej o testowaniu.

Tester

Testowanie polega na weryfikacji poprawności działania oprogramowania i dostarczaniu informacji na jego temat. Nieprawidłowe funkcjonowanie oprogramowania może powodować wiele problemów, w tym straty finansowe, stratę czasu, utratę reputacji firmy, a nawet utratę zdrowia lub życia. Zadaniem testera jest niedopuszczenie do tego. Tester upewnia się, że użytkownik będzie mógł bez problemu skorzystać z poszczególnych funkcjonalności, co się stanie, kiedy wprowadzi błędne dane itd. To mnóstwo scenariuszy, które należy sprawdzić, a automatyzacja testów bardzo nam w tym pomaga.

Czego się nauczysz?

Na naszych kursach przejdziesz od nauki jak przeprowadzić pierwszy, krótki test do nauki jak przetestować cały projekt i przygotować specjalny opis.

Kto się nadaje?

Każdy, a szczególnie osoby zwracające uwagę na szczegóły, lubiące rozwiązywać zagadki, ciekawe i myślące nieszablonowo.

Dlaczego wybrać ten kurs?

Ciągły rozwój branży IT sprawia, że coraz częściej potrzebne są osoby, które sprawdzają czy tworzone rozwiązania działają tak jak powinny. Tester jest właśnie taką osobą. Oczywiście część rozwiązań mogliby sprawdzać twórcy, czyli programiści, jednak zawsze przydaje się druga osoba weryfikująca wykonaną pracę - dzięki temu łatwiej zapobiec ewentualnym błędom. Wejście do branży IT poprzez testowanie jest najszybszą ścieżką. Ponadto wymaga innych umiejętności i predyspozycji niż programowanie, więc jest ciekawą alternatywą dla osób, które chciałyby rozpocząć karierę w IT, ale nie są przekonane czy programowanie to coś dla nich.

Nadal nie wiesz, którą technologię wybrać?

Wykonaj nasz test predyspozycji!