Programista zawód przyszłości

Zawód przyszłości czy teraźniejszości: deficyt programistów

Co roku, 13 września obchodzi się „Dzień Programisty”, czyli specjalny dzień dla tych, którzy dopasowali się do trudnego i elastycznego rynku pracy, podjęli wyzwanie i rozwinęli swoją karierę. Można uznać, że programista nie jest tylko zawodem przyszłości, ale także teraźniejszości! To właśnie w obecnym okresie na rynku można zauważyć ogromny deficyt programistów, czego skutkiem są praktycznie nieograniczone możliwości dla przedstawicieli tego zawodu. Coraz więcej osób decyduje się na kurs programowania i poszukuje pracy w branży IT, jednak to nie rozwiązuje wszystkich problemów pracodawców. Nadal konieczne jest zatrudnienie dużej liczby pracowników, specjalistów, którzy potrafią tworzyć aplikacje, kodować i kreatywnie działać w wielu projektach.

Wysokie zarobki, lepszy start w przyszłość

Średnie wynagrodzenie programisty, zgodnie z raportem „No Fluff Jobs”, wyniosło w 2018 roku 11 tysięcy złotych brutto na umowie o pracę, a 12 tysięcy złotych brutto na kontrakcie managerskim lub B2B. Zarobki początkujących osób, tuż po kursie programowania, są niższe, jednak wraz ze zdobywaniem doświadczenia stają się coraz wyższe. To jednak nie wszystko! Programiści otrzymują wiele atrakcyjnych benefitów takich jak możliwość pracy zdalnej, elastyczny czas pracy, a także dodatkowe bonusy roczne czy premie. Co więcej pracodawcy prześcigają się w szukaniu kreatywnych, nowych benefitów, które przyciągną pracowników.

Kurs programowania jako idealny początek kariery

Zastanawiasz się jak zacząć? Zdecydowanie najlepszą opcją na start jest kurs programowania, w trakcie którego można zdobyć nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i praktyczną. Warto zdecydować się na kurs, który oferuje program wsparcia kariery, dzięki czemu skutecznie przygotujesz się do pracy w zawodzie. Zaletami kursu jest również możliwość rozwijającego kontaktu z innymi uczestnikami, ogólne wsparcie mentora czy zorientowanie się w perspektywach na rynku IT.