Decyzja o kursie

Zanim zdecydowałem się rozpocząć kurs i wejść do branży IT studiowałem biotechnologię, a po studiach ze względu na brak ofert pracy dopasowanych do mojego wykształcenia, pracowałem jako kontroler jakości w firmie zajmującej się przetwórstwem rybnym. Wiedziałem, że nie chcę, żeby tak wyglądało moje życie. Na studiach miałem podstawy programowania, dlatego pomyślałem, żeby pójść w tę stronę. Wybrałem kurs Java od podstaw w Software Development Academy. Przebieg kursu wspominam bardzo dobrze, dużo się nauczyłem, a trenerzy byli świetnie przygotowani do zajęć. Przy wyborze kursu w SDA bardzo ważna dla mnie była również możliwość zrealizowania w trakcie kursu projektu końcowego, który pozwolił nam pokazać czego się nauczyliśmy na zajęciach.

 

 

O AKKAdemy dowiedziałem się jeszcze w trakcie trwania kursu – dostałem wiadomość na LinkedIn z pytaniem czy byłbym zainteresowany udziałem projekcie. Poczytałem o tej możliwości i zdecydowałem, że warto spróbować. Miałem wątpliwości dotyczące wzięcia udziału w AKKAdemy ze względu na konieczność wyjazdu za granicę lecz uznałem, że jest to dla mnie idealna okazja na zdobycie międzynarodowego doświadczenia zawodowego!

Jeśli chodzi o inne obawy związane z przeprowadzką do innego państwa, takie jak znalezienie mieszkania czy inne sprawy administracyjne to wszyscy uczestnicy mogą liczyć na pomoc AKKAdemy. Co więcej AKKAdemy opłaca pierwszy miesiąc pobytu w hotelu w Genewie, gdzie odbywa się szkolenie, więc nie musiałem się tym martwić.

 

Co więcej AKKAdemy opłaca pierwszy miesiąc pobytu w hotelu w Genewie, gdzie odbywa się szkolenie, więc nie musiałem się tym martwić.

 

Przebieg szkolenia

W trakcie szkolenia w AKKAdemy dostaliśmy dostęp do kursów programistycznych na Udemy oraz kursu języka francuskiego, z których możesz korzystać również po zakończeniu szkolenia. W ramach zajęć w AKKAdemy szkoliliśmy się biorąc udział w zajęciach dotyczących umiejętności miękkich, przygotowujących nas do rozmów kwalifikacyjnych czy późniejszej współpracy z klientem.

Jeśli chodzi o możliwości znalezienia zatrudnienia po szkoleniu to jestem bardzo zadowolony – dostałem pracę w zespole scramowym w Amadeusie w Nicei, a do tego mieszkam w kawalerce, która znajduje się około stu metrów od morza. Decyzja o tym, gdzie będzie się pracować po zakończeniu AKKAdemy zależy od tego jak wypadnie się na rozmowach z firmami, które przeprowadzane są w ramach działań AKKAdemy. W przypadku jeśli żadna firma nie zdecyduje się na któregoś z uczestników, i tak otrzymują oni wynagrodzenie, ale nie mają wpływu na to, do którego miasta zostaną wysłani. Następnie dalej wysyłani są na rozmowy kwalifikacyjne oraz mają dostęp do kursów na Udemy, żeby nadal móc dalej rozwijać swoje umiejętności.”

 

 

AKKAdemy daje możliwość zdobycia nowych umiejętności i międzynarodowego doświadczenia mając zapewnione ciągłe wsparcie ze strony firmy, dlatego jeśli obawiasz się czy dasz sobie radę, to przestań 🙂 Wykorzystaj szansę i dołącz do AKKAdemy! Tutaj znajdziesz formularz aplikacyjny, dzięki któremu Ty również możesz rozpocząć międzynarodową karierę w branży IT!