Test Predyspozycji

TEST PREDYSPOZYCJI


Witaj przyszły Programisto!

Jeśli myślisz o nauce programowania i chcesz się sprawdzić, jesteś we właściwym miejscu. Poniższy test przygotowaliśmy z myślą o wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoje predyspozycje do logicznego, przyczynowo-skutkowego myślenia, umiejętności analitycznych, wrażliwości na szczegóły czy elastyczności.

Powodzenia 🙂

1. Wybierz z listy swoje województwo:
2. Jako konstruktor wojskowych samolotów musisz wprowadzić ulepszenia, by więcej samolotów wracało z misji wojskowych. Okazuje się, że powracające samoloty są mocno podziurawione. Najwięcej postrzałów jest na kadłubie, nieco mniej na skrzydłach, a bardzo mało w okolicach silnika. Z uwagi na wagę samolotu oraz koszty materiału, możesz wzmocnić tylko jedną część. Którą wybierzesz?
3. W pomieszczeniu umieszczamy robaka. Każdego dnia robak rośnie dwukrotnie, tak że 10 dnia wypełnia całe pomieszczenie. Jeśli pierwszego dnia umieścilibyśmy w tym samym pomieszczeniu dwa takie robaki, to którego dnia wypełniłyby one całe pomieszczenie?
4. 21 osób wybrało się do lasu. 17 osób znalazło grzyby, a 10 jeżyny. Ile osób znalazło zarówno grzyby jak i jeżyny przy założeniu, że każda osoba coś znalazła?
5. Ania rysuje kotki na papierze, używając 6 kredek w różnych kolorach (czerwona, zielona, niebieska, żółta, różowa i czarna), zawsze w takiej kolejności. Narysowała już 100 kotków. Jakiego koloru jest ostatni kotek?
6. Jaki kąt tworzą między sobą wskazówki zegara (godzinowa i minutowa), jeśli wskazują godzinę 12:30? Podpowiedź: dwie odpowiedzi są poprawne.
7. W pewnym mieście budują metro, tak by każda stacja była oddalona o dokładnie 2km. Zbudowano już 12km metra. Ile stacji metra jest na tym odcinku?
8. NIANOCZKA Gertruda to kobieta, której profesja ukryta jest w jej nazwisku. Rozszyfruj ją, używając wszystkich liter.
9. Podaj liczbę cyfr użytych do ponumerowania książki, która ma 216 stron?
10. Spotkało się 3 malarzy przy 10 metrowej ścianie. Romek potrafi ją pomalować w ciągu 2 godzin, Tomek w ciągu 3 godzin, a Waldek w ciągu 6h. Ile minut potrzebują na pomalowanie tej ściany, jeśli będą pracować jednocześnie?
11. Kasia i Tomek umówili się na randkę na dzisiejszy wieczór. Mają się spotkać pół godziny później niż w zeszły czwartek, kiedy to spotkali się 2 godziny wcześniej niż w poniedziałek. Z kolei spotkanie poniedziałkowe odbyło się 3 godziny później niż w przedostatnią sobotę, kiedy umówili się o 16:00. Na którą umówili się dzisiaj?
12. Zasadzono 10 drzew w jednym rzędzie, w odległości 4m jedno od drugiego. Jak długa jest aleja (licząc od pierwszego do ostatniego drzewa)?
13.

Która z kostek nie może być sklejona z poniższej siatki? Nie bierz pod uwagę ułożenia oczek, a jedynie ich ilość.


Imię i Nazwisko*
Email*
Telefon*