Szukasz swojego kierunku w IT? Weź udział w webinarze z ekspertami IT i znajdź odpowiedź >>ZAPISUJĘ SIE<<

SDA / Czy IT to miejsce dla kobiet?

Od inspiracji do akcji, czyli webinar dla kobiet gotowych na IT

Ten webinar to Twoja szansa, aby dowiedzieć się, jak kobiety mogą wykorzystać swoje unikalne mocne strony i odnieść sukces w świecie technologii. Dołącz do nas 20 lutego.

chcę wziąć udział

Zarezerwuj swoje miejsce – za darmo

To wydarzenie już się zakończyło.

Dla kogo nie jest ten webinar

 • Nie dla tych, którzy w ogóle nie interesują się branżą IT.

 • Nie dla tych, którzy nie szukają zmiany lub rozwoju w swojej karierze.

 • Nie dla tych, którzy szukają bardzo technicznych lub specjalistycznych webinarów z IT.

Dla kogo jest ten webinar

 • Dla kobiet, które są zainteresowane karierą w branży IT – bez względu na to, czy już pracujesz w technologii, czy dopiero rozważasz wejście do tej branży, ten webinar dostarczy Ci cennych  wskazówek.

 • Dla tych, którzy szukają inspiracji na temat tego, jak rozwijać swoją karierę w branży technologicznej.

 • Dla tych, którzy chcą zrozumieć znaczenie różnorodności w IT.

 • Dla tych, którzy chcą uniknąć typowych błędów na ścieżce kariery.

Co wydarzy się po webinarze

 1. Zrozumiesz, jaka jest rola kobiety w IT

  Zdobędziesz dogłębne zrozumienie aktualnego stanu branży IT w kontekście różnorodności płci, w tym jakie miejsce w niej zajmują kobiety, co mówią badania rynku oraz jakie są realne szanse na sukces.

 2. Będziesz wiedzieć, jakie jest znaczenie różnorodności i inkluzywności

  Nauczysz się, czym dokładnie jest różnorodność i inkluzywność w miejscu pracy oraz jakie korzyści przynoszą one organizacjom i zespołom w branży IT.

 3. Poznasz umiejętności i kompetencje, których potrzebujesz, aby osiągnąć sukces

  Ten webinar dostarczy Ci informacji o kluczowych umiejętnościach i kompetencjach, które warto rozwijać, aby odnieść sukces w branży IT, zwłaszcza jako kobieta.

Ciekawi Cię ten webinar? Zarezerwuj swoje miejsce.

chcę wziąć udział

Z kim spotkasz się podczas webinaru

Magdalena Bukała

Jako managerka zespołu, który jest rozproszony w dużej firmie z branży IT, zarządza pracownikami z Indii, Kostaryki oraz Stanów Zjednoczonych. Na co dzień kreuje rozwiązania w obszarze różnorodności i inkluzywności oraz wspomaga pracę ponad 2000 członków Employee Resource Groups (ERGs), czyli grup pracowniczych zorientowanych wokół tożsamości (grupa rodziców, kobiet, osób pochodzenia azjatyckiego, grup LGBTQIA+ i inne). Publikuje globalne raporty, które dotyczą różnorodności i inkluzywności w branży IT. Przez trzy lata prowadziła program, który umożliwiał osobom z umiejętnościami analitycznymi, ale bez wykształcenia i doświadczenia, wejść do branży technologicznej. Rekrutacja i selekcja w oparciu o inkluzywne praktyki nie ma przed nią tajemnic. W roli coacha, mentora i trenera pomaga ludziom zmienić swoje życie biznesowe poprzez pracę nad pewnością siebie, umiejętnościami komunikacyjnymi i leadershipowymi.

W 2006 roku ukończyła European Studies na Uniwersytecie Maastricht w Holandii. Jest certyfikowanym coachem, a niedawno ukończyła studia podyplomowe z zakresu Zarządzania Talentem w IT. Prywatnie jest mamą dwóch chłopców, zwolenniczką
jogi.

Jaki jest plan webinaru

 1. Czy IT to miejsce dla kobiet – co mówią badania rynku

  Przeanalizujemy trendy, statystyki i prognozy, które pokazują, jak dynamicznie rośnie liczba kobiet w technologii. Sprawdzimy, czy IT to branża, która jest coraz bardziej otwarta na różnorodność.

 2. Czym jest różnorodność i inkluzywność w miejscu pracy i jak wygląda ona w IT

  Przyjrzymy się temu, co naprawdę oznaczają pojęcia różnorodności i inkluzywności w kontekście miejsc pracy, szczególnie w sektorze IT. Omówimy, jak firmy technologiczne wdrażają te wartości, aby tworzyć bardziej otwarte, innowacyjne i produktywne środowiska pracy.

 3. Jakie błędy popełniają kobiety najczęściej, gdy marzą o sukcesie branży technologicznej

  Zwrócimy uwagę na typowe pułapki i błędy, które mogą stanąć na drodze kobiet do sukcesu w IT. Podyskutujemy o tym, jak je rozpoznawać i jak można unikać tych przeszkód, by skuteczniej budować swoją karierę.

 4. Zasoby kobiet i to, co je wyróżnia

  Skupimy się na tym, co sprawia, że nasze podejście jest unikalne i jak możemy wspierać się w  technologicznej podróży.

 5. Jakie kompetencje warto w sobie rozwijać, by odnieść sukces w przysłowiowej spódnicy

  Omówimy kluczowe umiejętności i kompetencje, które są szczególnie cenne w branży IT dla kobiet. Zidentyfikujemy, jakie obszary warto rozwijać, aby maksymalizować swoje szanse na sukces i jak przekuć swoje unikalne cechy w przewagę konkurencyjną na rynku pracy.

Zarezerwuj swoje miejsce na webinarze. Za darmo.

chcę wziąć udział

Jakie są najczęstsze pytania

Czy webinar jest darmowy?

Tak, nasz webinar jest darmowy. Zależy nam, aby udostępnić Ci wartościowe informacje i narzędzia, które pomogą Ci dokonać znaczącej zmiany w Twoim życiu zawodowym.

Ile potrwa webinar?

Zarezerwuj około godziny. 45 minut to sama esencja, czyli merytoryka, którą zapewni Ci nasza ekspertka. Ostatnie 15 minut to przestrzeń na Twoje pytania.

Czy mogę dostać nagranie z webinaru?

Nie, nie udostępniamy nagrań z naszych webinarów. Każde wydarzenie jest unikalne. Projektujemy je tak, aby uczestnicy mogli w pełni korzystać z możliwości interakcji i dyskusji w czasie rzeczywistym. Chcemy zaangażować Cię w proces nauki i wymiany myśli, co jest możliwe tylko podczas bezpośredniego uczestnictwa w wydarzeniu.

Czy mogę zadawać pytania podczas webinaru?

Oczywiście! To Twoja szansa, aby w pełni wykorzystać czas spędzony na webinarze. Nasza ekspertka jest tutaj, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc Ci zrozumieć kluczowe koncepcje.

Czy powtórzycie ten webinar w innym terminie?

Zależy nam na tym, aby dostarczać Ci zróżnicowany i dynamiczny kalendarz webinarów edukacyjnych. Będziemy adresować różne tematy i potrzeby naszej społeczności.