🚨 Zgarnij kurs AI Engineering 40% taniej! Mamy tylko kilka miejsc. >>CHCĘ WIEDZIEĆ WIĘCEJ<<

SDA / Dlaczego warto zamienić liczenie nietoperzy na pracę developera?

Dlaczego warto zamienić liczenie nietoperzy na pracę developera?

Poznajcie Piotra i jego historię

chcę posłuchać

Branża IT dla wielu osób wydaje się bardzo atrakcyjna, przede wszystkim z powodu wysokich zarobków. I faktycznie, osoby rozwijające się w IT mają szansę na otrzymywanie naprawdę satysfakcjonującego wynagrodzenia. Dotyczy to wielu stanowisk, m.in. software engineera. Chcąc je objąć, trzeba przygotować się na wzmożoną pracę. To stanowisko wymaga bowiem szerokich kompetencji oraz gotowości do ciągłego podwyższania swoich kwalifikacji.

Kim jest Software Engineer i czym się zajmuję?

Software engineer to inaczej inżynier oprogramowania. Do jej głównych zadań należy m.in. projektowanie, tworzenie, implementowanie, wdrażanie oraz testowanie oprogramowania, a także analizowanie zleconych zmian wprowadzonych w kodzie oraz przygotowywanie stosownej dokumentacji. 

Ważnym elementem tej profesji jest też projektowanie nowoczesnych rozwiązań, co w pewnym stopniu różni ją od „tradycyjnego” programisty. Co do zasady różnice między tymi dwoma zawodami są bardzo subtelne. Pojmowanie tego, czym właściwie powinien zajmować się software engineer, w dużej mierze zależy od konkretnej firmy i stawianych przez nią wymagań.

Co zrobić, by pracować jako software engineer?

Zawód software engineera to wymagające zajęcie, dlatego by go wykonywać, należy zdobyć odpowiednie przygotowanie. Pracownik starający się o zdobycie tego stanowiska powinien odznaczać się:

  • umiejętnością programowania
  • znajomością określonych języków programowania np. Python
  • praktyczną umiejętnością tworzenia, projektowania, testowania i implementowania oprogramowania,
  • analitycznym myśleniem,
  • zdolnością szybkiego reagowania na problemy i rozwiązywania ich,
  • dużą komunikatywnością, rozwiniętymi zdolnościami interpersonalnymi oraz umiejętnością pracy w zespole.

Jak więc geofizyk został programistą?

W czwartym odcinku podcastu Wanna be IT, rozmawiamy w Piotrem Westphal, pracującym aktualnie jako Software engineer w Acoustic.

W swojej pracy Piotr na co dzień zajmował się liczeniem nietoperzy i szukaniem fok na plaży. jeśli chcecie wiedzieć jak to się stało, że bez wcześniejszego doświadczenia w branży IT rozpoczął naukę w SDA? Jak zamienił pracę na statku, na pracę w domowym zaciszu i w 7 lat przeszedł drogę od juniora do seniora – posłuchajcie czwartego odcinka podcastu Wanna be IT lub zapoznajcie się się z transkrypcją wywiadu.

Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz transkrypcję podcastu i czytaj kiedy chcesz i ile chcesz.

chcę przeczytać całość