Software Development Academy jest największą akademią programowania w Europie Środkowo-Wschodniej.

Historia naszej Akademii sięga 2013 roku, kiedy to obecny Zarząd – Michał Mysiak i Piotr Mazur, borykał się z problemem znalezienia programistów do firmy, z którą wtedy współpracował. Rozwiązanie które przyszło im do głowy było początkiem naszej firmy. W tamtym momencie nie spodziewali się, że po kilku latach ich pomysł przemieni się w międzynarodową firmę, która w krótkim czasie osiągnie spektakularny sukces w Polsce.

Misją firmy było przede wszystkim kształcenie kadr dla branży IT, a przez rosnącą liczbę wakatów na stanowiska programistyczne w całej Europie w 2017 roku firma postanowiła rozpocząć działalność w Rumunii, na Litwie i w Estonii. W kolejnych latach SDA kontynuowała ekspansje w kolejnych państwach Europy. Obecnie firma działa w 11 krajach. Przez jej mury przewinęło się ponad 10 000 kursantów z całej Europy, których edukowała kadra prawie 1 100 trenerów.

Oficjalnie pod nazwą Software Development Academy nauczamy programowania od 2015 roku. Wcześniej firma funkcjonowała jako Pomorska Fundacja Inicjatyw Gospodarczych i realizowała kursy programowania we współpracy z trójmiejskimi Urzędami Pracy. SDA ma ambitne plany wejścia na rynki kolejnych państw w Europie i na bliskim Wschodzie. A dodatkowo rozwinąć naszą ofertę o nowe kursy zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych.

SDA

Misja i wizja

Wizja i misja są dla nas inspiracją do codziennej pracy.

Nasza misja

SDA jako ekspert w kształceniu umiejętności z zakresu nowych technologii, zapewnia klientom i partnerom maksymalne wykorzystanie ich potencjału dla realizacji założonych celów.

Nasza wizja

Największa i najszybciej rozwijająca się w Europie firma szkoleniowa kształcąca umiejętności z zakresu nowych technologii, ściśle współpracująca z biznesem, wykorzystująca potencjał oraz pasję swoich klientów, opracowując innowacyjne i kreatywne rozwiązania w kształceniu kadr.

Historia SDA

Poznaj historię SDA i kamienie milowe naszego rozwoju.

Wielkie otwarcie SDA w Albanii

Ruszamy też z pierwszymi kursami w Danii, Czechach i na Słowacji

Debiutujemy na rynku w Wielkiej Brytanii i Finlandii

Wprowadzamy nowe kursy do naszej oferty

Zaczynamy ekspansje w Rumunii, Estonii, na Litwie i Łotwie

Poza tym jesteśmy już w 16 miastach w Polsce

Otrzymujemy nominację do konkursu Digital Skills EU Award

Otwieramy pierwsze projekty B2B

Rozpoczynamy pierwszy komercyjny kurs w Gdańsku

Tworzymy nasz segment B2B

Przekształcamy fundację w spółkę - SDA

Realizujemy pierwsze spotkanie dotyczące kursów dla indywidualnych klientów

Zakładamy Pomorską Fundację Inicjatyw Gospodarczych

Organizujemy kursy dla Urzędów Pracy

Nasz zespół

To właśnie ta grupa stanowi podstawę SDA.

SDA