🚀 Teraz każdy nasz kurs zgarniesz w obłędnie niskiej cenie! Nawet do 50% taniej >>CHCĘ WIEDZIEĆ WIĘCEJ<<

SDA / 11 aplikacji, które zmieniły nasze życie w XXI wieku

11 aplikacji, które zmieniły nasze życie w XXI wieku

 

Te wszystkie apki łączy jedno. Przy tworzeniu ich pracowało mnóstwo programistów, testerów, UX / UI designerów i analitycy danych na świecie. Które aplikacje mobilne najbardziej wpłynęły na naszą polską codzienność w ostatnich latach?

Airbnb

Chcesz pojechać w dowolne miejsce na świecie i szukasz noclegu? W aplikacji Airbnb bez trudu w kilka kliknięć zarezerwujesz dostępny w wybranym przez Ciebie terminie nocleg. Co więcej bezpiecznie, w polskiej wersji językowej, bez obdzwaniania setek ofert i poszukiwania uczciwych, dobrych moteli online.

Booksy

Wiele osób dziś nie wyobraża już sobie rezerwacji wizyty u kosmetyczki, fryzjera, czy barbera bez aplikacji Booksy. W przeciągu kilku chwil znajdziesz w niej najbliższe salony i gabinety, które chętnie przyjmą Cię na zabieg lub cięcie. O wiele łatwiej, niż przed istnieniem Booksy, umówisz trening z trenerem personalnym, zabieg u fizjoterapeuty lub masaż.

Google Maps

Masz jeszcze gdzieś w domu lub w aucie papierowe mapy lub atlasy drogowe? My też nie. Wszystko za sprawą Google Maps, który nie dość, że w kilka sekund wskaże nam drogę do celu, to jeszcze poinformuje o zbliżających się utrudnieniach na trasie, korkach lub wypadkach i zaproponuje szybszy objazd. Do pełni szczęścia w korzystaniu z Google Maps brakuje tylko legendarnego zdania Krzysztofa Hołowczyca: “Jesteś u celu. Prowadził Cię Krzysztof Hołowczyc.

Messenger & WhatsApp

To dzięki takim aplikacjom jak Messenger lub WhatsApp, czy wiele innych komunikatorów w postaci aplikacji mobilnych, prawie wyginęły już komunikacyjne “mamuty”, zwane przez naszych praprzodków SMSami.

Netflix

Bez wątpienia Netflix zrewolucjonizował podejście do konsumpcji filmów i seriali na całym świecie, a także w Polsce, gdzie ma już blisko milion aktywnych subskrybentów. Ponadto oprócz multimediów twórcy Netflixa mieli także wpływ na światowe trendy UX i UI. Nie bez przyczyny w środowisku UX designerów powstało hasło “netfliksyzacja”, odnoszące się do interfejsów i doświadczeń użytkowników.

Pyszne.pl

Wszystkie restauracje w okolicy w jednym miejscu z bezgotówkową dostawą do domu lub pracy w jednej aplikacji? To właśnie Pyszne.pl, które dla wielu z nas stało się już standardowym menu, z którego wybieramy dania, na które mamy ochotę.

Splitwise

Zawsze zapominasz o tym, żeby rozliczyć się z przyjaciółmi za wspólne wyjścia, wyjazdy, czy imprezy. A może nie chcesz być tym, który zawsze płaci za wszystkich? Z pomocą przychodzi Splitwise, aplikacja, dzięki której wszelkie “zrzutki” są o wiele prostsze niż kiedykolwiek.

Spotify

Streaming cyfrowy muzyki i powszechny dostęp do utworów z całego świata ograniczył sprzedaż fizycznych nośników do minimum. Inicjatorem, propagatorem i beneficjentem tych zmian jest Spotify, w którym w ramach subskrypcji o wartości 19,99 PLN miesięcznie uzyskasz dostęp do nieskończonego zbioru singli i podcastów z najdalszych zakątków globu.

Tinder

Jeśli chcesz odnaleźć swoją prawdziwą miłość… przesuń w prawo. Ile związków na świecie zaczęło się od “Swipe Right”? Wie to tylko Tinder, aplikacja, która pozwala Ci nawiązać nowe znajomości, umówić się na randkę lub po prostu poznać kogoś, z kim możesz zwiedzić nową okolicę.

Uber

Taksówki? Millenialsi i pokolenie Z ledwie pamięta, o co chodzi. Dla nich standardem jest to, że od razu wiedzą, ile zapłacą za przejazd i za ile dotrze do nich kierowca. Co wiecej mogą zamówić go bez dzwonienia na centralę i oczekiwania w kolejce połączeń. Uber zmienił grę, a “uberyzacja” transportu i wielu innych typów usług cały czas postępuje.

Aplikacje, które zmieniają świat: chcesz je tworzyć?

Przykładów takich aplikacji są setki. Chcesz być jednym z tych programistów, którzy zmieniają oblicze dzisiejszego świata i wspólnie pracują przy jego cyfryzacji? Jeśli tak, zmotywuj się do nauki kodowania i zapisz się na kursy online lub stacjonarne dla przyszłych specjalistów IT w Software Development Academy. Dołącz do świata IT i stwórz własną aplikację, która być może odmieni nasze życie.