🚨 Zgarnij kurs AI Engineering 40% taniej! Mamy tylko kilka miejsc. >>CHCĘ WIEDZIEĆ WIĘCEJ<<

SDA / Be Sapiens – Join IT! Dołącz do 85 osób, które już wzięły udział w projekcie i rozwijają swoją karierę w Sapiens.

Be Sapiens – Join IT! Dołącz do 85 osób, które już wzięły udział w projekcie i rozwijają swoją karierę w Sapiens.

Projekt Be Sapiens – Join IT zmienił już życie 85 entuzjastów nowych technologii, którzy pragnęli wejść do branży IT i rozwijać się pod skrzydłami globalnej organizacji. Teraz Ty także masz szansę do nich dołączyć i w zaledwie 10 tygodni zmienić swoją ścieżkę kariery.

Organizowane przez nas projekty rekrutacyjno-szkoleniowe zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Nie ma w tym nic dziwnego – to wyjątkowa szansa na spełnienie marzeń i wejście do przyszłościowej branży bez żadnego ryzyka. 

Be Sapiens – Join IT to przykład tego, jak skuteczne są inicjatywy tego typu. Wspólnie z Sapiens zorganizowaliśmy już pięć edycji i przygotowaliśmy do zawodu od podstaw programistów oraz testerów, którzy teraz rozwijają swoje talenty w ramach globalnych projektów. Firma zwróciła się do nas po raz szósty z prośbą o wyłonienie kandydatów i przygotowanie ich do pracy na konkretnych stanowiskach w swoich zespołach. 

Sapiens stawia na młode talenty i stwarza realne szanse doskonalenia kompetencji. Dofinansowanie kursu aż w 80% i możliwość rozpoczęcia pracy to szansa, która szybko się nie powtórzy. Jeśli jednak jeszcze się wahasz – poznaj historie uczestników poprzednich edycji. Zdecyduj, czy warto wysłać swoją aplikację. 🙂 1. Jak trafiłeś na ofertę kursu Sapiens z SDA?
 O kursie Sapiens/SDA dowiedziałem się od znajomego. Szukałem wówczas możliwości wejścia do branży IT. Pomyślałem, że warto spróbować.

2. Czym zajmowałeś się wcześniej?
Przez wiele lat byłem wykładowcą/nauczycielem matematyki. Można powiedzieć, że pracowałem na dwóch frontach: jako dydaktyk oraz rzadziej jako naukowiec. Uwielbiam pracę z ludźmi, ale wciąż chciałem spróbować swoich sił w pracy analitycznej. Tam pierwszy raz spotkałem się zaletami jakie daje programowanie. Napisanie pierwszej prostej symulacji był bardzo satysfakcjonujące.

3. Jak kurs pomógł Ci w przygotowaniu się do pracy w Sapiens? 
Przed kursem znałem już podstawy Java, Javascript oraz SQL. Zajęcia pomogły mi usystematyzować tę wiedzę, ale przede wszystkim nauczyły jak z tej wiedzy korzystać. W drugiej połowie kursu byłem już w stanie napisać swoją, mała aplikację webową. W moim przypadku była to prosta appka do zamawiania jedzenia. Po dołączeniu do Sapiens bez problemu mogłem rozpoznać typowe warstwy aplikacji, poruszać się po bazie danych. Zdecydowanie nie było tak zwanego twardego lądowania, a dalsze poszerzanie wiedzy zdobytej na kursie.

4. Jak wyglądały Twoje początki w pracy, co pomogło Ci się zaaklimatyzować?  
Na początku odbywało się sporo spotkań, na których powoli byłem wdrażany do pracy w projekcie. Spotkania organizowały różne osoby, toteż mogłem poznać różne etapy wytwarzania oprogramowania. Pierwsze zadania, które otrzymywałem wykonywałem w asyście doświadczonych developerów. Największym plusem jednak jest według mnie to, że łatwo jest tu znaleźć otwartych ludzi, skorych do pomocy.

5. Jak dzisiaj wygląda Twoja rola i praca na co dzień? 
Aktualnie pracuję w projekcie dla Danii. Każdy dzień jest inny, czasami trzeba coś przedyskutować, przeanalizować. Zadania są różnorodne, dlatego nie odczuwam monotonii.

6. Co poradziłbyś/abyś nowym osobom chcącym wziąć udział w naszej kolejnej edycji kursu?
 Daj z siebie wszystko na kursie. Kurs jest bardzo intensywny i wartościowy. Warto poświęcić odrobinę więcej czasu na dodatkowe zadania albo przeglądanie materiału po zajęciach.

1. Jak trafiłaś na ofertę kursu Sapiens z SDA?
O kursie Sapiens/SDA dowiedziałam się od znajomego z studiów, który również chciał się przebranżowić. Skorzystał z wcześniej edycji i pracował już w firmie. Na stronie SDA znalazłam informacje o nowej edycji Be Sapiens-Join IT i zaaplikowałam. Udało się. 

2. Czym zajmowałeś/aś się wcześniej?
W poprzedniej pracy byłam technologiem produkcji w firmie lotniczej zajmującej się budową helikopterów. Zajmowałam się dokumentacją techniczną, weryfikacją i optymalizacją oraz utrzymaniem produkcji. 

3. Jak kurs pomógł Ci w przygotowaniu się do pracy w Sapiens?
Kurs przed rozpoczęciem pracy przede wszystkim pomógł mi usystematyzować moją wiedzę, uzupełnić braki i połączyć wszystko w solidna całość.

4. Jak wyglądały Twoje początki w pracy, co pomogło Ci się zaaklimatyzować?

Pierwszy dzień w pracy zazwyczaj jest stresujący, ale w drodze do pracy spotkałam kolegę z kursu, a po wejściu do budynku było jeszcze trzech. Więc raźniej było mi rozpoczynać pracę z osobami, z którymi miałam już kontakt. Atmosfera była od razu bardzo koleżeńska i tak zostało nam do dziś. Razem uczyliśmy się, a teraz razem pracujemy i chętnie sobie pomagamy.

5. Jak dzisiaj wygląda Twoja rola i praca na co dzień?
Obecnie jestem Associate Developerem i pracuje w projekcie dla Danii. Na co dzień zajmuje się implementacją nowych funkcjonalności zgodnie z dokumentacja oraz utrzymaniem kodu (bug fixing).  

6. Co poradziłbyś/abyś nowym osobom chcącym wziąć udział w naszej kolejnej edycji kursu?
Nie poddawajcie się. Jeśli chcesz i czujesz, że programowanie to, to co chcesz robić w życiu, to naprawdę warto spróbować, poświęcić swój czas, zaangażować się i zmienić swoją pracę na lepszą! 


1. Jak trafiłeś/aś na ofertę kursu Sapiens z SDA?
Oferta została mi polecona przez osobę pracującą w Sapiens.

2. Czym zajmowałeś/aś się wcześniej?
Pracowałem jako IT Security Specialist w firmie związanej z branżą automotive.
Jak kurs pomógł Ci w przygotowaniu się do pracy w Sapiens?
Kurs pomógł mi poznać od podstaw to, jak pracować z kodem, w bardzo rzeczowy sposób omawiając każde z zagadnień, z którymi mamy do czynienia w codziennej pracy. Świetny dobór prowadzącego oraz współpraca pomiędzy SDA a Sapiens w temacie przygotowania zakresu szkolenia pozwoliły mi oraz pozostałym kursantom uniknąć, znanego pewnie każdemu z nas, stresu na początku nowej przygody.

3. Jak wyglądały Twoje początki w pracy, co pomogło Ci się zaaklimatyzować?
Z reguły rozpoczynając pracę na nowym stanowisku robimy to w pojedynkę. Tutaj sytuacja wyglądała zupełnie inaczej, ponieważ rozpoczynaliśmy ją wraz z pozostałymi kursantami, znając się. To pozwoliło czuć się o wiele bardziej swobodnie, a dodając do tego naprawdę pozytywny i pomocny zespół Sapiens, nie mogło być lepiej!

4. Jak dzisiaj wygląda Twoja rola i praca na co dzień?
Obecnie zajmuję stanowisko Technical Team Leader. Od pierwszego dnia pracy miałem okazję zapoznać się z wieloma obszarami pracy w Sapiens, dodatkowo wzbogacając swoją praktyczną wiedzę o wiele dodatkowych narzędzi, z którymi wcześniej nie miałem do czynienia. Moja codzienna praca opiera się o zarządzanie zespołem programistów. W tej chwili mogę dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi deweloperami, pomagać im w rozwiązywaniu problemów i przydzielonych zadań. Nigdy nie udałoby mi się tego osiągnąć bez współpracy, która ma miejsce w Naszej firmie – nie tylko w pojedynczych projektach, ale również pomiędzy nimi.

5. Co poradziłbyś/abyś nowym osobom chcącym wziąć udział w naszej kolejnej edycji kursu?
Myślę że przede wszystkim, należałoby się pozbyć wszelkich wątpliwości. Zmiana branży czy stanowiska niesie za sobą sporą ilość stresu, ale to, co zastaje się w Sapiens, pomaga w naprawdę płynny sposób zaaklimatyzować się w nowej roli, nawet gdy początkowo poczujecie się niepewnie – tutaj zawsze znajdzie się ktoś, kto Wam pomożeKolejna historia może być Twoja. Wykorzystaj szansę, aplikuj do projektu i dołącz do zespołu Sapiens. 

Wszystkie szczegóły oraz formularz, przez który możesz wysłać swoją aplikację znajdziesz na stronie https://besapiensit.pl/