🚀 Teraz każdy nasz kurs zgarniesz w obłędnie niskiej cenie! Nawet 40% taniej >>CHCĘ WIEDZIEĆ WIĘCEJ<<

SDA / Kurs programowania z gwarancją zatrudnienia?

Kurs programowania z gwarancją zatrudnienia?

Kurs programowania

Rynek kursów komputerowych oferuje między innymi Kursy programowania z gwarancją zatrudnienia. Brzmi zbyt pięknie, by mogło być prawdziwe?

Wcale nie. Tak dziś wyglądają realia rynku pracy dla programistów.

Rozwój nowych technologii sprawia, że otacza nas coraz więcej maszyn i urządzeń sterowanych programami i aplikacjami. Aby tworzyć nowe i komunikować się poprawnie tymi, które już znamy, potrzebni są programiści i specjaliści IT. Ludzie, którzy rozumieją logiczny, złożony język komputerów. Z każdym rokiem przybywa dla nich ofert pracy i coraz bardziej różnicują się stojące przed nimi wyzwania.

Niestety, tradycyjny system edukacji nie nadąża z “produkcją” informatyków i programistów. Co roku studia informatyczne kończy kilkanaście tysięcy osób, ale tylko około połowa zostaje programistami. Prawdopodobnie kolejne 10 tysięcy to absolwenci akademii programowania, między innymi SDA. To ciągle o wiele za mało. W portalach z ogłoszeniami o pracę publikowanych jest co roku ponad 85 tysięcy ofert pracy dla informatyków. Proste równanie i już wiemy, że na rynku pracy brakuje mniej więcej 60 tysięcy programistów.

Kurs programowania z gwarancją pracy

Jak dostać pierwszą pracę w IT? Ciekawym rozwiązaniem na rynku pracy są kursy programistyczne z gwarancją otrzymania zatrudnienia po skończeniu kursu. Niektóre firmy szkoleniowe współpracują z konkretnym pracodawcą, np. dużą korporacją i tam wysyłają swoich kursantów. Inne firmy skupiają się raczej na przeszkoleniu studenta w zakresie szukania pracy i znajomości rynku pracy.

Od początku realizacji kursu, specjaliści z działu HR na bieżąco oceniają umiejętności i ogólne zdolności do podjęcia pracy poszczególnych kursantów. Studenci, którzy nie rokują zbyt dobrze, muszą postarać się, aby przekonać do siebie wykładowców i ekspertów od zatrudnienia. Nie jest więc tak, że pracę dostajesz w pakiecie, tylko dlatego, że zapłaciłeś/zapłaciłaś za kurs.

A co jeśli brakuje Ci funduszy na rozpoczęcie kursu? Jest na to rada! Są na rynku oferty, dzięki którym kurs możesz opłacić pół roku od jego ukończenia, kiedy już znajdziesz pracę. Znów jednak warto pamiętać, że dana akademia programowania zainwestuje w Ciebie, tylko jeśli rzeczywiście masz realną szansę na zatrudnienie i chęci do nauki.
 

Czy po kursie programowania można znaleźć pracę?

Im więcej czasu poświęci się na naukę programowania, tym prognozy na przyszłość są lepsze. Im bardziej jesteś zaangażowany/a, masz swój programistyczny projekt, plan rozwoju i cel, tym atrakcyjniejszy/a jesteś jako programista/ka. Jeśli jednak nie jesteś geniuszem, a Twoja przygoda z programowaniem zaczęła się niedawno, znajdziesz się raczej na samym dole drabiny zatrudnienia.

Na szczęście szanse na to, że nie znajdziesz żadnej pracy, nawet płatnego stażu są niewielkie. Jeśli masz wątpliwości, znajdziesz nawet kurs z gwarancją zwrotu kosztów, gdyby mimo dobrych rokowań i wykształcenia nie udało Ci się zaczepić na rynku. 

Które języki są najatrakcyjniejsze dla pracodawców?

Ze stosunkowo przystępnych języków programowania, szczególnie polecane są (oprócz samego HTML) Python, JavaScript, PHP i Java. Taki zestaw sprawi, że będziesz mógł/mogła poradzić sobie z większością standardowych zadań programistycznych.


Spośród trudniejszych języków warto poznać C, C++, C#, także wszechstronne i popularne wśród pracodawców.  Liczą się także Kotlin, Swift i Go, a jeśli chcemy pracować za granicą, GNU R albo Matlab. Popularność poszczególnych języków programowania można śledzić np. za pomocą Tiobe Index.

Czy kurs programowania ma sens?

Warto zapisać się na kurs programowania, jeśli wiesz już co nieco na temat kodowania i masz poczucie, że może to być dla Ciebie ciekawe zajęcie. Kurs to spora inwestycja i szkoda stracić oszczędności, aby po miesiącu nauki dowiedzieć się, że programowanie nas nudzi. Kurs programowania ma sens, jeśli samodzielne uczenie się programowania wydaje Ci się zbyt dużym wyzwaniem, a na studia nie masz czasu.

Warto zapisać się na kurs, jeśli jesteś osobą, która lubi uczyć się wśród ludzi i nie ma dostępu do nikogo, kto w razie czego mógłby wziąć na siebie rolę mentora i doradcy. Kurs programowania z gwarancją zatrudnienia to świetna opcja dla szczególnie zdecydowanych osób, tych, które wiedzą, że programowanie to naprawdę coś, czym chcieliby zajmować się w życiu. To także świetny wybór dla tych, którzy chcą zdobyć stabilny, dobrze płatny zawód, w którym będą mogli się rozwijać.

Bezpłatne webinary

Zajrzyj na nasze webinary i dowiedz się, jak zmienić swoją przyszłość

sprawdzam