🚀 Teraz każdy nasz kurs zgarniesz w obłędnie niskiej cenie! Nawet 40% taniej >>CHCĘ WIEDZIEĆ WIĘCEJ<<

SDA / Powstaje europejski potentat w branży szkoleń IT. SDA i Codecool łączą siły

Powstaje europejski potentat w branży szkoleń IT. SDA i Codecool łączą siły

Otwieramy nowy, ekscytujący rozdział naszej firmy – rozpoczynamy wspólną podróż wraz z SDA (Software Development Academy), aby stworzyć największy w Europie Środkowej ośrodek zajmujący się kształceniem pracowników w obszarze IT. To ogromny krok dla obydwu firm, który radykalnie zmieni naszą zdolność do pomagania ludziom chcącym wkroczyć do świata technologii.

Łącząc siły będziemy mogli udostępnić dla naszych byłych, obecnych i przyszłych kandydatów znacznie szersze portfolio kursów i programów przebranżowienia się. Oznacza to również, że zaoferujemy więcej opcji do wyboru dla osób, które będą chciały z nami rozpocząć karierę w branży cyfrowej lub szukających możliwości podniesienia swoich kwalifikacji. Rozszerzymy też możliwości podjęcia pracy w większej liczbie krajów.

Jako lider w obszarze kształcenia IT, będziemy teraz obecni w 8 krajach, nasza sieć Mentorów rozszerzy się do ponad 1600 oraz zapewnimy 17 różnych ścieżek przekwalifikowania i przebranżowienia. Dzięki temu będziemy mogli zaoferować możliwość rozpoczęcia kariery w branży technologicznej u jednego z naszych ponad 400 partnerów korporacyjnych dla znacznie większej grupy osób.

Krótko o obydwu firmach

Jesteśmy wiodącymi środkowoeuropejskimi firmami z branży EduTech, które w ciągu ostatnich 7 lat nabyły dużo doświadczenia w obszarze kształcenia kompetencji IT. Mamy podobną wizję, ale do tej pory każda z firm miała nieco inną strategię działania.

Codecool, z siedzibą na Węgrzech, jest obecny w 4 krajach, wykształcił ponad 2000 absolwentów i ma ponad 300 partnerów biznesowych. Głównym kierunkiem firmy jest szkolenie programistów Full-Stack, którzy są objęci Gwarancją Pracy. 
SDA, z siedzibą w Polsce, jest obecna w 6 krajach, ma ponad 15000 absolwentów i ponad 100 partnerów biznesowych. Firma oferuje szereg krótszych kursów IT, które przygotowują kandydatów do wejścia do branży technologicznych.

Codecool oferuje dłuższe kursy z gwarancją zatrudnienia, podczas gdy SDA koncentruje się na krótszych kursach. Obydwie propozycje zapewniają kształcenie wysokiej jakości i uczą kompetencji cyfrowych, programowania oraz umiejętności informatycznych. Różne podejścia, ale ostatecznie wspólny cel, jakim jest zmiana życia i kariery zawodowej dzięki nabyciu kompetencji cyfrowych.

Połącz te dwie drogi razem, a otrzymasz doskonałe portfolio produktów, które obsługuje wszystkie segmenty rynku.

Jakie korzyści przynosi to naszym kandydatom?

Zebraliśmy kilka najważniejszych benefitów jakie dzięki fuzji będziemy w stanie zaproponować wszystkim naszym kandydatom:

  • Rozszerzamy nasz zasięg geograficzny i wzmacniamy obecność w 8 krajach: Albania, Austria, Czechy, Estonia, Polska, Rumunia, Słowacja i Węgry. W najbliższym czasie planujemy również otwarcie nowych biur w innych krajach.
  • W naszej ofercie znajdą się zarówno krótkie kursy, które pomogą kandydatom wejść na rynek IT, jak i dłuższe, bardziej złożone, w których będziemy oferowali Gwarancję Pracy.
  • Rozszerzymy sieć Partnerów korporacyjnych do ponad 400, dzięki czemu nasi studenci będą mieli więcej opcji do wyboru i będą mogli lepiej dopasować kurs do swoich potrzeb. Planujemy również współpracować z jeszcze większą liczbą firm i pozytywnie wpływać na rozwój cyfrowego społeczeństwa. 
  • Nasze możliwości szkoleniowe wzrosną do 15000 -20000 osób rocznie – będziemy mogli dać szansę na zmiany jeszcze większej liczbie zainteresowanych osób.
  • Nasi studenci zyskają więcej możliwości, a my będziemy mogli w szybszym tempie nadążać za postępem technologicznym. Jest to niezbędne, ponieważ istnieje silne globalne zapotrzebowanie (które wciąż rośnie) na osoby posiadające kompetencje cyfrowe.

Lubimy też nasze marki i dlatego w nadchodzącym okresie nadal znajdziecie nas jako osobne brandy: Codecool i SDA. Trwające kursy również pozostaną niezmienione.

Szukasz możliwości rozpoczęcia kariery w branży IT?

Jako jedna firma, będziemy dążyć do oferowania kursów typu digital skilling, upskilling i reskilling w szerszym zakresie i na większą skalę! Będziemy również kontynuować rozwój naszych najwyższej jakości kursów w taki sposób, żeby zapewnić Ci atrakcyjną perspektywę i karierę w branży IT.

Jeśli chcesz zająć się technologią, jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci zrobić pierwsze kroki. Zapraszamy do kontaktu z nami oraz zadawania wszelkich pytań. Zajrzyj też na nasze wydarzenia, gdzie możesz lepiej poznać naszą firmę oraz naszych pracowników.