Wyższe zarobki, przestrzeń do rozwoju, więcej czasu dla rodziny, czyli po prostu lepsze życie. To najczęstsza wizja, która roztacza się przed każdym, kto myśli o zmianie branży na IT. Jak dużo jest w tym prawdy? Sprawdź w naszym raporcie!
72% absolwentów
Aż tylu absolwentów zwiększyło swoje zarobki, dzięki zmianie pracy po ukończeniu kursu. A to przecież dopiero pierwszy projekt!
Kilka dni
Co zasługuje na szczególną uwagę, jedna piąta badanych pierwszą propozycję otrzymała już w ciągu kilku dni od zakończenia kursu.
Tester i Java
To kierunki, które nasi absolwenci wybierali najchętniej, przy czym ten pierwszy był najpopularniejszy wśród kobiet, a drugi – wśród mężczyzn.
Chęć rozwoju
Wizja większych zarobków wcale nie jest na pierwszym miejscu wśród motywacji naszych absolwentów. Chęć rozwoju to odpowiedź, którą badani wskazywali najchętniej.
Maciej Łotysz
Junior Java Developer
„Kurs to dobre usystematyzowanie wiedzy, pomaga ukierunkować naukę na technologie i umiejętności wymagane aktualnie przez pracodawców. Daje możliwość kontaktu z devami, praktykami, którzy dzielą się własnym doświadczeniem i nauczają tego, czego potrzebuje rynek”.
Większość naszych badanych (70,4%) to mężczyźni. Ponad połowa badanych (53,2%) to osoby w wieku 31-40 lat. Niespełna połowa badanych (47,7%) mieszka w dużych miastach (powyżej 500 tys. mieszkańców), a prawie 30% – w miastach średniej wielkości (od 150 tys. do 500 tys.). Zdecydowana większość (72,3%) absolwentów zadeklarowała posiadanie wyższego wykształcenia. Nieco ponad jedna czwarta badanych zadeklarowała, że ma wykształcenie średnie.
Obawy, czyli co towarzyszy decyzji o zmianie branży
Powiedzmy sobie szczerze – zmiana kariery to z reguły nieprosta decyzja. Wciąż jeszcze pokutuje w wielu z nas poczucie, że wybierając studia i branżę, wybieramy je raz na zawsze. Dlatego, poza motywacjami, zapytaliśmy naszych absolwentów również o ich obawy przed rozpoczęciem kursu. Co ciekawe, aż 62% z nich przyznaje, że swoich obaw pozbyli się jeszcze w trakcie kursu. Sprawdź, jakie obawy towarzyszyły osobom, które zmieniały branżę.