Wybierz kurs 50% taniej, a drugi zgarnij w prezencie jeszcze przez 2023.11.30 19:59:59 >>SPRAWDZAM<<

SDA / Raport | badanie absolwentów

Droga do IT, czyli jak przebranżawiają się Polacy. Pobierz raport

Raport, który za chwilę przeczytasz, stworzyliśmy na podstawie badania. Przeprowadziliśmy je w marcu 2022 roku wśród naszych absolwentów w Polsce.

Ankietę wysłaliśmy do osób, które w ciągu ostatnich dwóch lat ukończyły jeden z naszych kursów.

pobieram raport

  close modal

   Mityczna branża IT dostępna dla każdego?

   Wyższe zarobki, przestrzeń do rozwoju, więcej czasu dla rodziny, czyli po prostu lepsze życie. To najczęstsza wizja, która roztacza się przed każdym, kto myśli o zmianie branży na IT. Jak dużo jest w tym prawdy? Sprawdź w naszym raporcie!

   72% absolwentów

   Aż tylu absolwentów zwiększyło swoje zarobki, dzięki zmianie pracy po ukończeniu kursu. A to przecież dopiero pierwszy projekt!

   Kilka dni

   Co zasługuje na szczególną uwagę, jedna piąta badanych pierwszą propozycję otrzymała już w ciągu kilku dni od zakończenia kursu.

   Tester i Java

   To kierunki, które nasi absolwenci wybierali najchętniej, przy czym ten pierwszy był najpopularniejszy wśród kobiet, a drugi – wśród mężczyzn.

   Chęć rozwoju

   Wizja większych zarobków wcale nie jest na pierwszym miejscu wśród motywacji naszych absolwentów. Chęć rozwoju to odpowiedź, którą badani wskazywali najchętniej.

   Maciej Łotysz

   Junior Java Developer

   „Kurs to dobre usystematyzowanie wiedzy, pomaga ukierunkować naukę na technologie i umiejętności wymagane aktualnie przez pracodawców. Daje możliwość kontaktu z devami, praktykami, którzy dzielą się własnym doświadczeniem i nauczają tego, czego potrzebuje rynek”.

   Pobierz raport Droga do IT

   pobieram

   Absolwenci SDA, czyli nasza grupa badawcza

   Większość naszych badanych (70,4%) to mężczyźni. Ponad połowa badanych (53,2%) to osoby w wieku 31-40 lat. Niespełna połowa badanych (47,7%) mieszka w dużych miastach (powyżej 500 tys. mieszkańców), a prawie 30% – w miastach średniej wielkości (od 150 tys. do 500 tys.). Zdecydowana większość (72,3%) absolwentów zadeklarowała posiadanie wyższego wykształcenia. Nieco ponad jedna czwarta badanych zadeklarowała, że ma wykształcenie średnie.

   Obawy, czyli co towarzyszy decyzji o zmianie branży

   Powiedzmy sobie szczerze – zmiana kariery to z reguły nieprosta decyzja. Wciąż jeszcze pokutuje w wielu z nas poczucie, że wybierając studia i branżę, wybieramy je raz na zawsze. Dlatego, poza motywacjami, zapytaliśmy naszych absolwentów również o ich obawy przed rozpoczęciem kursu. Co ciekawe, aż 62% z nich przyznaje, że swoich obaw pozbyli się jeszcze w trakcie kursu. Sprawdź, jakie obawy towarzyszyły osobom, które zmieniały branżę.

   Pobierz raport Droga do IT

   pobieram

   Opisujesz branżę IT w mediach? Pobierz press pack

   Kliknij tutaj 360 kb