🚀 Teraz każdy nasz kurs zgarniesz w obłędnie niskiej cenie! Nawet do 50% taniej >>CHCĘ WIEDZIEĆ WIĘCEJ<<

SDA / Rynek IT w stolicy

Rynek IT w stolicy

Kogo najczęściej poszukują pracodawcy w Warszawie?

Co roku portale takie jak „No Fluff Jobs” oraz „Bulldogjob”, publikują raporty, dotyczące rynku IT i najbardziej poszukiwanych pracowników w branży, w różnych miastach, a także średnich zarobków, pakietów benefitów oraz danych demograficznych. Na podstawie tych raportów można zauważyć ciekawą prawidłowość: to właśnie w Warszawie wynagrodzenia programistów rosną bardzo szybko, a liczba wolnych stanowisk jest jedną z najwyższych w kraju, mimo że w stolicy mieszka i pracuje sporo programistów. Rynek jest więc nienasycony, dlatego warto zrobić kurs programowania i spróbować swoich sił w branży IT. Wśród najczęściej poszukiwanych specjalistów na rynku IT w stolicy można wyróżnić:

  • programistów Java,
  • programistów Python,
  • testerów oprogramowania.

 

Zarobki w branży IT w stolicy

Wynagrodzenia na rynku IT w Warszawie nieustannie rosną, a w 2019 roku średni wzrost zarobków programisty wyniósł około 10%, w porównaniu do 2018 roku. Warto zaznaczyć, że wynagrodzenie zależy w dużym stopniu od technologii, doświadczenia, a także konkretnej firmy. Na podstawie raportów oraz analizy ofert pracy, można jednak stwierdzić, że w Warszawie wypłaty na rynku IT, są jednymi z najwyższych w całym kraju i wynoszą średnio 14 tysięcy złotych brutto miesięcznie dla doświadczonego programisty. Należy pamiętać o tym, że zarobki zależą także od rodzaju oferowanej umowy i są wyższe w przypadku B2B.

Kurs programowania w Warszawie dla każdego

Osoby, które zastanawiają się nad tym, jaką ścieżkę kariery wybrać w stolicy, mogą zdecydować się na kurs programowania, który umożliwia znalezienie dobrej i wysoko płatnej posady. Liczba ofert dla programistów w stolicy rośnie, pojawiają się nowe korporacje oraz startupy, dlatego nawet początkujący programiści i testerzy oprogramowania, nie powinni mieć obaw, związanych ze znalezieniem ciekawej pracy. Zgodnie z raportami, dotyczącymi rynku IT w Warszawie, kandydaci do pracy zwracają szczególną uwagę na możliwości rozwoju, wynagrodzenie i elastyczne godziny pracy, a nie na benefity pozapłacowe. Coraz większa liczba pracowników jest także zainteresowana zdalną formą współpracy, co oznacza, że wcale nie trzeba mieszkać w Warszawie, aby wykonywać projekty dla firmy, która ma swoją siedzibę w stolicy. Możliwości rozwoju, po kursie programowania w Warszawie, są ogromne, dlatego warto rozpocząć naukę jak najszybciej i znaleźć wymarzonego pracodawcę.