Rekrutacja do projektu, w ramach którego razem z firmą Ericsson poszukujemy 20 kobiet pragnących zostać programistkami, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego – projekty takie jak te, stwarzają idealne warunki, by wykonać pierwszy krok w rozwoju kariery w branży IT. Poznaj opinie i doświadczenia pracowników Ericssona związanych z projektami rekrutacyjno-szkoleniowymi i zdecyduj, czy warto wysłać swoją aplikację 😊
1. Jak uczestnictwo w programie wpłynęło na Twoją karierę? Dzięki kursowi branża, która wydawała mi się poza moim zasięgiem, stała się dostępna. Miałam możliwość pracy indywidualnej i w grupach, współpracy ze szkoleniowcami oraz poznawania swojego systemu uczenia się i zarządzania czasem. Duża konkurencja na etapie rekrutacji do kursu dała mi dużo pewności siebie i motywacji do kolejnych działań. 2. Czego nauczyłaś się podczas programu? Kurs programowania w języku C++. W agendzie było wiele zagadnień z tej dziedziny, ale język programowania to nie wszystko. Podczas kursu mogliśmy również nauczyć się co nie co o metodykach pracy w branży IT, stworzenia własnego projektu pod okiem specjalisty. Kurs był bardzo intensywny, a w moim przypadku, kiedy pracowałam podczas tego kursu na pełny etat, wyjątkowo intensywny. To pozwoliło mi na lepsze zarządzanie moim czasem, naukę ustawiania priorytetów. 3. Jakie korzyści uczestniczkom może przynieść udział w projekcie? (pogłębiene wiedzy, poznanie branży, ludzi, świata korporacji Projekt jest intensywny, lecz dobrze przemyślany. Prowadzący dobrze dzielą się wiedzą i są wsparciem dla kursantów. Co było dla mnie ważne, to fakt że mieliśmy dobrze ułożony plan kursu, dzięki czemu nie było chaotycznie i skupialiśmy się na ważnych zagadnieniach. Mieliśmy możliwość odwiedzenia biura Ericsson oraz rozmowy z pracownikami, co było bardzo ważnym doświadczeniem. – teraz nie będzie to chyba możliwe 4. Jak uważasz, czy każda kobieta bez wględu na wiek, wcześniejsze wykształcenie odnajdzie się w programie? Uważam, że przed przebranżowieniem się warto przemyśleć swoją zawodową przyszłość. Dla mnie były to rozmowy z osobami z branży, sprawdzenie się w darmowym kursie programowania online oraz świadomość tego, że będę miała wsparcie psychiczne w mojej rodzinie. Gdy wspominam czas kursu programowania, to pamiętam, że był on bardzo wymagający, więc kandydatki muszą już od samego początku być dobrze zmotywowane i powinny wiedzieć jak dysponować czasem i jak ustalać swoje priorytety. Warto zrobić research, popytać wśród znajomych, poczytać, zagłębić się w temat programowania i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy to jest dziedzina, w której się dobrze czuję. Jeśli po tych rozważaniach kandydatka będzie nadal pełna zapału i świadoma ogromu pracy, który ją czeka, to uważam, że takie czynniki jak wiek i wykształcenie grają drugoplanową rolę. Jednak warto świadomie podjąć decyzję o przystąpieniu do kursu, bo czas spędzony na kursie oraz nauka własna będą bardzo absorbujące.
1. Jakie korzyści uczestniczkom może przynieść udział w projekcie? (pogłębienie wiedzy, poznanie branży, ludzi, świata korporacji) Udział w projekcie da uczestniczkom dużą, skumulowaną dawkę podstawowej wiedzy, którą mogą wykorzystać do rozpoczęcia kariery w branży IT. Z racji tego, że szkolenie prowadzone jest przez Ericssona to dziewczyny będą mogły poznać nie tylko solidne podstawy programowania i testowania, ale też branżę i ludzi z nią związanych. 2. W jaki sposób udział w programie może wpłynąć na karierę uczestniczek? Ja pierwszą ofertę pracy w branży dostałam jeszcze nim zakończyłam swój, podobnego typu, kurs. Jest więc to ogromna szansa na przebranżowienia i dalszy, fajny rozwój kariery w IT. 3. Jak uważasz, czy branża IT jest dobrym miejscem dla rozwoju kariery kobiet? IT jest obecnie najstabilniejszą i najprężniej rozwijającą się branżą w Polsce, która umożliwia szybki rozwoju kariery, fajne wynagrodzenia i dużą stabilność zatrudnienia. Dodatkowo w firmie Ericsson pracujemy z produktami, z których świadomie lub nie, korzysta niemal każdy człowiek na świecie, co czyni pracę ważną, odpowiedzialną i niezwykle ciekawą. Ponadto firmy w branży, w tym Ericsson, dbają o „Work Live Balance” co dodatkowo ułatwia godzenie pracy np. z rolą mamy, studiami czy innymi planami życiowymi. Wszystko to razem sprawia, że to idealne miejsce do pracy dla kobiet. 4. Jakie są korzyści z pracy w różnorodnych zespołach? Praca w różnorodnych zespołach nigdy nie jest łatwa. Uczy innego spojrzenia na problemy, odmienności podejść, stawia wyzwania komunikacyjne i czasowe, ale równocześnie daje poczucie jedności w calach działania, ważności realizowanych projektów a sukcesy podnosi do rangi wydarzeń ogólnoświatowych bo cieszymy się z nich w Polsce, Europie, Azji, Ameryce Północnej i wszędzie tam gdzie są członkowie naszych zespołów.
1. Jak z perspektywy czasu oceniasz program? Pierwszą edycję programu rekrutacyjno-szkoleniowego wspominam bardzo dobrze. Była to przygoda i świetne doświadczenie, nie tylko dla uczestników, ale także dla nas kierowników liniowych zaangażowanych w projekt. 2. Co dało Ci uczestnictwo w programie? Praca z osobami stawiającymi swoje pierwsze kroki w IT a póżniej obserwowanie ich wzrostu w organizacji było nie tylko ekscytujące, ale także poszerzało nasze horyzonty poza codzienną współpracę z inżynierami. 3. Jakie korzyści uczestniczkom może przynieść udział w projekcie? (poglębiene wiedzy, poznanie branży, ludzi, świata korporacji) Wiem, że większość osób które rekrutowałem dalej pracuje u nas w firmie, wszystkie już awansowały, a niektóre zdążył już zmienić projekt i realizują się w nowych obszarach i odpowiedzialnościach. To pokazuje, że to wspólne zaangażowanie warte było tej pracy i poświęcenia. Polecam SDA i do zobaczenia na rekrutacji!”
1. Jakie korzyści uczestniczkom może przynieść udział w projekcie? (poglębiene wiedzy, poznanie branży, ludzi, świata korporacji) Dla kobiet realizujących projekt udział w nim będzie szansą na zapoznanie się z branżą IT poprzez spotkanie ludzi, którzy na codzień pracują nad produkcją oprogramowania. Dzięki zapoznanym osobom, wymianie doświadczeń a przede wszystkim nauczeniu się podstaw programowania uczestniczki same będą mogły zdecydować na bazie własnych, zebranych podczas kursu doświadczeń czy czują się komfortowo w roli technicznej i będą chciały dalej podnosić kompetencje – zainwestować swój czas w rozwój w branży IT. 2. Jak uważasz, czy uczestniczki muszą posiadać wiedzę programistyczną, aby dostać się i później wziąć udział w programie? Uczestniczki nie muszą posiadać wiedzy programistycznej, aby móc przystąpić do programu. Jednak każde wcześniejsze doświadczenie, które wskazuje na znajomość języka angielskiego, umiejętności matematyczne, logicznego myślenia, a co za tym idzie również elementy programowania będą z całą pewnością pomocne w dalszej naucze, a następnie karierze w IT. Nie przegap swojej szansy, rozwijaj się w najlepszym do tego miejscu. Wszystkie szczegóły dotyczące projektu oraz formularz, przez który możesz wysłać swoją aplikację znajdziesz na stronie itspossible.pl. Odkryj świat nowych możliwości i dołącz do kobiet, które tworzą ekscytującą przyszłość.