🚀 Teraz każdy nasz kurs zgarniesz w obłędnie niskiej cenie! Nawet do 50% taniej >>CHCĘ WIEDZIEĆ WIĘCEJ<<

SDA / Jak się motywować do nauki programowania?

Jak się motywować do nauki programowania?

Wyznacz sobie konkretne cele. Dlaczego się uczysz?

Jak motywować się do nauki? Zaczynaj z wizją końca. Jest mnóstwo powodów, dla których warto rozpocząć naukę programowania. Jaki jest Twój pomysł na naukę programowania? Co ma zmienić w Twoim życiu wejście w branżę IT? Wyższe zarobki? Zdobycie ciekawszej pracy? W końcu pomimo kryzysu koronawirusowego pracodawcy wciąż poszukują programistów. A może zaprojektowanie własnej strony WWW lub aplikacji mobilnej dla Twojego biznesu? Jeśli dopiero zaczynasz, wyznacz sobie język programowania na początek z uwzględnieniem Twoich planów i pomysłów na to, jak tę wiedzę potem wykorzystasz.

Stwórz do tego mapę marzeń. Rozrysuj sobie na dużej kartce, gdzie jesteś dziś i gdzie chciałbyś dojść oraz jakie zadania musisz zaliczyć po drodze. Czego musisz się nauczyć? Jakie nowe kontakty nawiązać?

Wykorzystaj metodę małych kroków. Micro learning.

Uczenie się jako dorosły to spore wyzwanie. Jak znaleźć na to czas? Jak motywować się do nauki Wykorzystaj metodę małych kroków. Nauka tą metodą w formule micro learning jest o 17% bardziej efektywna i o 50% bardziej angażująca. Już 15-30 minut dziennie daje nam 100-120 godzin rocznie poświęconych na zupełnie nowe kompetencje cyfrowe, np. programowanie. Oprócz zajęć w akademii programowania pomagają w tym aplikacje e-learningowe dla przyszłych programistów.

Kolekcjonuj sukcesy: dyplomy, kursy, szkolenia, portfolio. Stwórz system nagród.

Zdobywaj kolejne certyfikaty i wyróżnienia. W rzeczywistości programisty realne doświadczenie zawodowe i konkretne szkolenia to klucz do zdobycia pracy. Dbaj o swoje portfolio programisty. Projektuj pierwsze aplikacje i strony WWW.

Za każdy ukończony projekt lub zaliczone szkolenie wyznacz sobie jakąś nagrodę. Kolacja w ulubionej restauracji? Wyjście na zakupy z przyjaciółmi? Nowa książka lub… iPhone? Wybierz coś, co realnie Cię zmotywuje i wyrobi w Tobie nawyk do nauki. Taką quasi-łapówką możesz przekupić swój mózg, aby działał na Twoją korzyść i chciał się uczyć.

W Software Development Academy do Twojej kolekcji sukcesów może dołączyć:

Szukaj mentorów i grup wsparcia.

Szukaj szkół programowania, gdzie wykładowcami są prawdziwi eksperci z wieloletnim doświadczeniem. Bierz udział w kursach stacjonarnych lub zdalnych, w których masz realny kontakt z innymi Słuchaczami i możesz pracować z nimi w grupie.

Kurs programowania online w formie wideo z nagranymi wypowiedziami lektora z pewnością nie motywuje tak, jak ekipa znajomych, z którymi wspólnie siadasz do nauki. Sprawdź, czy w szkole programowania będziesz brać udział w sesjach live coding, czyli w zajęciach, podczas których piszesz swój kod na żywo pod okiem trenera. Feedback i indywidualne wskazówki zamiast “masówki” podczas kursów wideo.

Zorganizuj sobie naukę programowania.

Rozpisz swój plan działania w narzędziach do zarządzania projektami jak Trello lub Asana. I tak finalnie w roli programisty będziesz z nich korzystać podczas pracy w IT. Ułatwi Ci to koncentrację, fokusowanie się na celu i “odhaczanie” kolejnych opanowanych zagadnień, a także pomoże codziennie motywować się do nowych zadań.

Zorganizuj sobie maksymalnie efektywne i nierozpraszające uwagi miejsce do nauki. Zdecyduj, czy wolisz naukę w domu, w ulubionej kawiarni, a może stacjonarnie w sali szkoleniowej. Przeplataj lekcje programowania z kilku- lub klikunastominutowymi wyczynami fizycznymi, aby pobudzić nasze zmysły do działania i kreatywności: krótki jogging, rozciąganie, kilka przysiadów lub pompek może czynić cuda.

Zmotywowany do nauki programowania?

Masz już gotowy plan, jak uczyć się programowania i motywować się do ukończenia kursu? W takim razie to już nie czas na czytanie, a na dołączenie do grona przyszłych programistów pod banderą Software Development Academy. Kliknij i wybierz swoją ścieżkę rozwoju w IT.