Jesteśmy w 13 miastach Polski, niebawem w kolejnych

Szkolenia skierowane na zapotrzebowanie pracodawców

81% absolwentów znajduje zatrudnienie w ciągu 3 miesięcy

Kurs

Java od podstaw

Dołącz do branży IT, zaczynając swoją przygodę od nauki najpopularniejszego języka programowania.
Dzięki praktycznemu kursowi i naszemu wsparciu w zatrudnieniu możesz zmienić swoje życie w zaledwie parę miesięcy!

Dlaczego warto wybrać kurs Java?

Java to najbardziej pożądany przez pracodawców i najpopularniejszy wśród programistów język programowania. Niezmiennie wysokie zapotrzebowanie na Javę to wypadkowa m.in.

 • Logika

  Jasne i zrozumiałe polecenia, szczególnie przyjazne dla początkujących.

 • Uniwersalność

  Możliwość tworzenia programów zarówno na komputery, jak i telefony i tablety.

 • Udogodnienia

  Dzięki ogromnej popularności Javy masz dostęp do gotowych fragmentów kodu od innych developerów (oszczędzasz czas!).

 • Popularność

  Z jej wykorzystaniem powstały m.in. Gmail, Amazon, YouTube, eBay, Twitter i, co niezwykle istotne, większość aplikacji androidowych.

 • Wynagrodzenie

  Wysokie zarobki w porównaniu z innymi językami - sprawdź wyniki zeszłorocznego raportu.

 • Społeczność

  Ogromna społeczność programistów Java przekłada się na łatwość znalezienia pomocy i dostępu do poradników.

Jeśli myślisz że pójdziesz na kurs i sam udział gwarantuje Ci prace to jesteś w błędzie. Wymagane jest zaangażowanie na zajęciach, po zajęciach i po samym kursie. Natomiast z SDA staje się to łatwiejsze.

Hubert Arciszewski / Junior Software Tester

Pamiętam, że zaczynając kurs nie miałam absolutnie NIC wspólnego z programowaniem. Początek był baaardzo trudny i milion razy zadawałam sobie pytanie "co ja tu robię?". Uczyłam się bardzo dużo, drążyłam, zadawałam pytania trenerom, a oni cierpliwie tłumaczyli :) Opłaciło się, bo teraz pracuję w mega fajnym miejscu z super ludźmi.

Joanna Murawska / Junior JAVA developer w Sii

SDA polecam osobom wytrwałym i zdecydowanym. Na pewno każdy kto zdecyduje się na kurs będzie w dobrych rękach. Prowadzący są praktykami pracującymi w zawodzie i potrafią przekazywać wiedzę. Na kursie pod opieką instruktora dowiesz się jak z tej wiedzy korzystać.

Bartosz Górny

Kurs to idealny start w podjęciu pierwszych kroków wielkim świecie IT. Dobrze skrojony materiał i profesjonalni trenerzy pomogli mi solidnie przygotować się do podjęcia pierwszej pracy na stanowisku programisty.

Adam Witowski / Software Developer w Altkom Software & Consulting

Świetne miejsce żeby zacząć programować! Trenerzy przyjaźni oraz pomocni również poza zajęciami. Dodatkowo można poznać masę ambitnych ludzi z takimi samymi celami, co pomaga się odnaleźć w nowym środowisku.

Jakub Lorenc / Junior .NET Developer w Quad Graphics
Ukończył kurs PHP + JavaScript od podstaw

Pełne wsparcie w znalezieniu nowej pracy

Twój cel jest naszym celem, dlatego przykładamy szczególną uwagę, aby kurs zakończył się dla Ciebie zatrudnieniem.

Co to oznacza? Jako jedyna akademia programowania posiadamy program Absolvent Success Program, który zapewnia stałą i kompleksową opiekę nad kursantami i absolwentami naszych kursów.

Opieka Absolvent Success Managera

Czuwać będzie nad Tobą Absolvent Success Manager, który na różnych etapach szkolenia dba o zaplecze HR-ow naszych kursantów i absolwentów.
Przygotowaliśmy dla Ciebie bazę pytań rekrutacyjnych i poradniki z najnowszymi trendami rynku pracy IT. Prawdopodobnie wkraczasz na nieznane wcześniej terytorium, więc zależy nam, żebyś poznał lepiej nową dla siebie branżę z różnych perspektyw. Otrzymasz także dostęp do wirtualnej biblioteki pełnej pomocnych książek.
Będziesz otrzymywać wyselekcjonowane przez nas oferty pracy. By zwiększyć Twoje szanse na zwycięski finał rozmów, pomożemy Ci przygotować się do nich dzięki IT Interview! Odbędziesz indywidualną symulację rozmowy rekrutacyjnej z naszym trenerem.

HR Class - szkolenie z konsultantami HR

HR Class to konkretne i praktyczne szkolenie, które odbywa się w trakcie kursu. HR Prowadzą doświadczeni rekruterzy IT, którzy przekażą Ci, na co warto zwrócić uwagę podczas trwania kursu, aby zakończyć go zatrudnieniem w branży IT. Konkret! :)
Absolvent Success Manager służy Ci pomocą i radą w zakresie pracy w branży IT, niezależnie od tego, na którym etapie jesteś :) Twój LinkedIn albo CV potrzebuje tuningu? Daj znać. Zaskoczymy Cię :)
Jet Pack Book to nasz autorski, obszerny informator z zakresu wejścia na rynek pracy w branży IT. Przyda się każdemu, kto chce rozpocząć naukę programowania i poznać bliżej branżę IT, głównie w kontekście pracy programisty. Kliknij poniżej, jeśli masz ochotę do niego zajrzeć już teraz! :)

Pobierz nasz autorski przewodnik nt. wejścia na rynek pracy w IT

Wyrażam zgodę na**:
(treść zgody) Pełna treść zgody: zgodnie z art.6 ust.1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, wyrażam zgodę na to, aby SDA Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni oraz Partnerów:
(treść zgody) Pełna treść zgody: przetwarzanie danych przez SDA Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni oraz Partnerów w celach marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133, poz. 883 z późn. zm.)
(treść zgody) Pełna treść zgody: przesyłanie przez SDA Sp. z o.o. z siedzibą Gdyni oraz Partnerów informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Zgoda jest niezależna od czasu obowiązywania umowy.
(treść zgody) Pełna treść zgody: używanie przez SDA Sp. z o.o. z siedzibą Gdyni oraz Partnerów telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, w tym komunikację głosową i automatycznych systemów wywołujących do celów marketingu bezpośredniego, zgodnie ustawą z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800 z późn. zm.)
W celu wyrażenia zgody wymagane jest zaznaczenie wszystkich trzech pól.
*Pola obowiązkowe
**Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne dla możliwości świadczenia usług przez SDA Sp. z o. o. z siedzibą w Gdyni oraz Partnerów.
Administratorem danych osobowych użytkownika jest SDA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Gdyni (KRS 0000554532, Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku VIII Wydział Gospodarczy KRS), NIP 5842741225, kapitał zakładowy 5 000 zł. W każdym czasie użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Dane osobowe będą przechowywane przez okres do czasu wycofania przez użytkownika zgody na przetwarzanie danych w powyższych celach.

Program kursu Java od podstaw

Być może Cię zaskoczymy, ale nie będziesz się uczyć tylko Javy. Przygotujemy Cię do pracy na stanowisku Junior Java Developera, a to nie tylko pisanie kodu!:)

Podstawy
programowania

Zagadnienia m.in.:

Na początku zostaniesz wprowadzony w świat programowania. Poznasz podstawowe zagadnienia, które musi znać programista. Nauczysz się również, jak przenieść rozwiązanie problemu z myśli na tekst.
W kolejnym kroku poznasz Javę - jeden z najpopularniejszych na świecie języków programowania. Dowiesz się, jak plik zawierający tekst może przekładać się na działającą aplikację. Będziemy wspólnie tworzyć nieskomplikowane aplikacje, które korzystają z najistotniejszych podstaw języka Java.
Algorytm jest ściśle określonym sposobem rozwiązania pewnej grupy problemów.
Przykładowo: potrafimy posortować talię kart - ale czy potrafilibyśmy krok po kroku opisać, w jaki sposób to robimy? Bez pominięcia żadnego punktu? Na tym bloku skupiamy się na precyzji w przedstawieniu myśli za pomocą kodu.
Inną rzeczą, którą ćwiczymy na zajęciach, jest zrozumienie podstawowych struktur danych, które otaczają nas w programistycznym świecie. Przykładowo - wszyscy wiemy, jak działa kolejka w sklepie - na zajęciach przeniesiemy między innymi taką kolejkę do świata programowania.
To technologie, które są wykorzystywane do tworzenia stron internetowych. Przeglądarki internetowe analizują kod zapisany za pomocą tych narzędzi i wyświetlają funkcjonalne strony.
HTML odpowiedzialny jest za zawartość strony internetowej, CSS za to, jak ona wygląda, a JavaScript za to, jak działa.

Inżynieria
programowania

Zagadnienia m.in.:

Bardzo istotną sprawą w tworzeniu oprogramowania jest jego testowanie. W ten sposób upewniasz się, że kod, który napisałeś działa prawidłowo.
TDD to sposób tworzenia kodu, który polega na tym, że najpierw piszemy testy - a następnie kod w taki sposób, aby testy potwierdziły poprawne działanie naszego kodu.
Kod możesz pisać na przeróżne sposoby - istotne jest jednak, żeby robić to dobrze. Co znaczy "dobrze" określają best practises - zbiór dobrych (najlepszych :) praktyk do stosowania.
Programując, często napotykamy na problem, z którym ktoś już wcześniej się borykał. Rozwiązania problemów, które wiążą się z zaprojektowaniem fragmentu aplikacji nazywamy wzorcami projektowymi.
Poznasz najczęściej używane wzorce projektowe - dowiesz się w jakich przypadkach ich używać i jak je zastosować.

Technologie
baz danych

Zagadnienia m.in.:

Bardzo często aplikacje korzystają z danych.
Dane te możesz zapisywać za pomocą plików, zwykle jednak lepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie bazy danych. Takie rozwiązanie umożliwia Ci pracę z mechanizmami, które służą do wstawiania, modyfikowania oraz wyszukiwania danych. Bazy SQL to bazy, które przechowują dane w tabelach.
Innym rodzajem baz danych są bazy NoSQLowe - różnią się sposobem, w jaki dane są przechowywane. Tego typu bazy przechowują osobny dokument, który reprezentuje osobny wycinek rzeczywistości.
Kiedy masz już bazę danych i aplikację, należałoby te dwie rzeczy ze sobą połączyć. Do tego celu wykorzystasz narzędzia JDBC i Hibernate.
Na tym etapie będziesz potrafić stworzyć aplikację, która potrafi odczytywać dane z bazy danych oraz je w niej utrwalać.

Programowanie
zaawansowane

Zagadnienia m.in.:

Kiedy korzystasz z przeglądarki internetowej, następuje komunikacja z serwerem. Dzięki takiej komunikacji w przeglądarce "ląduje" strona internetowa, która umieszczona jest gdzieś na serwerze. Czasem ta strona internetowa będzie wygenerowana po stronie serwera - do tego służy JSP (oraz jego następstwa, jak JSF). Z drugiej strony strona internetowa często będzie się komunikowała z serwerem w trakcie jej działania.
Obsługę takiej komunikacji mogą nam usprawnić serwlety - byty po stronie serwera, które decydują o akcji wykonywanej w takiej sytuacji.
Powstało wiele narzędzi, które pomagają programistom tworzyć złożone aplikacje.
Jednym z najbardziej popularnych jest Spring.
Spring pozwala Ci korzystać z rozwiązań, które pomagają między innymi w utrwalaniu danych, zabezpieczeniu aplikacji, tworzeniu aplikacji internetowych i wiele innych.

Pozostałe
technologie

Zagadnienia m.in.:

Wyobraź sobie scenariusz, że tworzysz projekt w zespole. Weź pod uwagę sytuację, kiedy kilka osób będzie chciało edytować jednocześnie jeden plik. Rodzi się problem - musiałyby ustalić, która edytuje najpierw, która w następnej kolejności itd.
Tego typu problemy rozwiązuje GIT - narzędzie, które umożliwia pracę zespołową nad projektem. GIT jest tak naprawdę czymś więcej - między innymi oferuje wgląd do historii zmian plików i rozgałęzień w naszym projekcie.
Często użytkujemy jakąś usługę na zasadzie klient - serwer. Klient korzysta z tego, co oferuje serwer. Dowiesz się, jak tworzyć serwery, jak je konfigurować oraz jak się z nimi komunikować.
Aplikacje Javowe działają na różnych systemach operacyjnych, dzięki procesowi, w którym na początku zostaje uruchomiona wirtualna maszyna Javy (odpowiedzialna jest za działanie naszej aplikacji). Dlaczego tak się dzieje i co taka wirtualna maszyna Javy Ci oferuje, omówimy w ramach tego bloku.
Pracując w zespole nad projektem, dobrze jest przyjąć pewną metodykę pracy. W przypadku projektów programistycznych bardzo często stosuje się metodyki nazywane zwinnymi. Ich podstawą jest ewolucja wymagań i praca bazująca na małych krokach.

Projekty

Kiedy nabędziesz już wyżej wymienione umiejętności, będziesz w stanie stworzyć projekt, w którym je wykorzystasz. Wraz z osobą prowadzącą zajęcia wraz z grupą omówisz tematykę oraz założenia takiego projektu, a następnie wcielisz go w życie.
Projekt, oprócz dobrego przećwiczenia umiejętności, trafi do Twojego pierwszego portfolio!

Czego nauczysz się na kursie?

Czy wiesz, że mamy największe doświadczenie w nauczaniu Javy wśród akademii programowania w Polsce? Dzięki temu wypracowaliśmy taką sekwencję zajęć, by kompleksowo wyposażyć Cię w niezbędną wiedzę i umiejętności.

Wiemy też, czego potrzebują pracodawcy, więc program kursu, jego forma i zakres tematyczny są odpowiedzią na ich realne potrzeby.

 • Kodowanie w języku Java

  Będziesz w stanie samodzielnie pisać kod, weryfikować jego poprawność, tworzyć algorytmy i bazy danych. Poznasz również wzorce projektowe, czyli pewnego rodzaju standardy, dzięki którym Twój kod będzie czytelny i uporządkowany.

 • Korzystanie z narzędzi programistycznych

  Poznasz środowisko programistyczne niezbędne do realizowania developerskich zadań i optymalizacji Twojej produktywności. To m.in. narzędzia do projektowania interfejsów, zarządzania wersją kodu, nad którym pracujesz, tworzenie baz danych, podpowiadania składni kodu, etc.

 • Praca projektowa

  Najpopularniejszą metodyką w zarządzaniu projektami IT jest zwinna metodyka Scrum. Dzięki niej przyswoisz tzw. ramy postępowania, które będziesz mógł wykorzystać w przyszłej pracy podczas realizacji projektów i rozwoju produktów.

 • Technologie pozwalające na stworzenie Twojego pierwszego projektu

  Dążymy do tego, aby kompleksowo przygotować Cię do samodzielnego programowania i wyposażyć w narzędzia, dzięki którym jeszcze w trakcie kursu stworzysz swoje pierwsze portfolio! :)

Czy programowanie jest dla ciebie?

Kurs Java od podstaw jest odpowiedni również dla osób bez wcześniejszego doświadczenia w programowaniu. Przygotowane przez nas materiały pomogą Ci się oswoić z kodem jeszcze przed kursem.

Pamiętaj, że brak doświadczenia możesz nadrobić. Ważne, żebyś posiadał/-a predyspozycje umożliwiające Ci zrozumienie zasad i mechanizmów, którymi rządzi się język Java i ogólnie, programowanie.

Niezbędne:

 • Determinacja
 • Chęć do nauki i działania
 • Umiejętność analitycznego, logicznego i przyczynowo-skutkowego myślenia

Mile widziane:

 • Angielski na poziomie B1
 • Minimalna styczność z programowaniem

Szczegóły kursu

Jesteś gotów na zmianę? :) Pamiętaj, że możesz rozpocząć naukę bez względu na to, czy posiadasz odpowiedni wkład finansowy, czy nie. Dzięki licznym opcjom finansowania na pewno znajdziesz właściwą na miarę swoich potrzeb.

Częstochowa

Start: 8 grudnia

Godzin szkoleniowych: 360h (zegarowe)
Czas trwania: 7 miesięcy
Tryb kursu: weekendowy
sobota - niedziela
9:00 - 16:00

9 990 zł

Cena za godzinę nauki: 27,75 zł

Skorzystaj z pożyczek na kształcenie - dowiedz się więcej!

Nie czekaj! Zapisz się na kurs już dzisiaj!

Jestem zdecydowany,
co dalej?

Wypełnij formularz aplikacyjny, który znajdziesz po kliknięciu Aplikuj po prawej stronie lub jeśli korzystasz z telefonu powyżej. Nie jest to jednoznaczne z potwierdzeniem udziału i obowiązkiem zapłaty.

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 48 godzin w celu rozwiania ewentualnych wątpliwości. Jeżeli zdecydujesz się zapisać na kurs, dopełnimy formalności. W tym momencie Twój udział jest potwierdzony i miejsce na kursie zarezerwowane.

Przed rozpoczęciem kursu otrzymasz materiały do nauki online. Pomogą Ci one wdrożyć się w podstawy programowania oraz podstawy wybranej technologii.

Dla uczestników kursu materiały są obowiązkowe do przerobienia przed rozpoczęciem zajęć.

Zajęcia trwają około 5-7 miesięcy w zależności od trybu (wieczorowy lub weekendowy), prowadzą je doświadczeni i aktywni zawodowo programiści. W ich trakcie poznajesz tajniki programowania od podszewki oraz tworzysz własny projekt.

W trakcie kursu przeprowadzamy również testy sprawdzające wiedzę nabytą podczas zajęć. Nie są one obowiązkowe i nie wpływają na certyfikację, jednakże pozwalają na bieżąco monitorować swoje postępy.

Jeszcze w trakcie i po zakończonym kursie zostaniesz otoczony opieką konsultanta HR z branży IT, który kompleksowo przygotowuje Cię do efektywnego poszukiwania pracy. M.in. pomoże Ci stworzyć dokumenty aplikacyjne, przeszkoli z kompetencji miękkich i zaopatrzy w listę najpopularniejszych zagadnień/zadań, które najprawdopodobniej napotkasz na swojej drodze, szukając pracy.