🚀 Teraz każdy nasz kurs zgarniesz w obłędnie niskiej cenie! Nawet do 50% taniej >>CHCĘ WIEDZIEĆ WIĘCEJ<<

SDA / Kurs | stacjo Java Gdańsk

Kurs stacjonarny w Gdańsku – Java od podstaw

„Hej! A macie kurs w Gdańsku?”. Mamy!

Już 23 kwietnia wracamy do Gdańska. I to z przytupem! Ruszamy z kursem stacjonarnym Javy.

Zapisz się wcześniej i zgarnij kurs w cenie Early Birds! Bez obaw. Wszystkiego nauczymy Cię od podstaw.

Uwaga! Liczba miejsc w przedsprzedaży jest ograniczona!

chcę wiedzieć więcej

Czy Gdańsk nas słyszy? Java wraca do Twojego miasta

Dlaczego warto wybrać ten kurs

Java to dobry wybór dla osób, które chcą szybko wejść do branży IT. Firmy inwestują krocie w rozwój i utrzymanie tego języka. Efekt możesz zobaczyć w ofertach pracy. Pracodawcy wciąż najliczniej poszukują dziś właśnie programistów Javy. Sprawdź, jakie zalety ma ten język.

 1. Uniwersalność i popularność

  Pomysł na Javę był prosty: ma być uniwersalna, czyli działać na każdym urządzeniu i w każdym systemie. W praktyce oznacza to, że z Javy korzysta 15 miliardów urządzeń. Javę spotkasz przede wszystkim w branży finansowej, bankowej czy ubezpieczeniowej. Język ten stosowany jest również w obszarze sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego czy Internetu rzeczy (IoT).

 2. Zaangażowana społeczność

  Główna zaleta Javy to jej podstawowa zasada: piszesz kod raz, wykorzystujesz go wszędzie. Co to oznacza dla Ciebie? Gdy piszesz podstawowy kod, prawdopodobnie ktoś zrobił to już wcześniej. Szybką pomoc znajdziesz np. na StackOverflow.

 3. Atrakcyjne zarobki

  Java wciąż utrzymuje się w czołówce popularnych technologii. Oznacza to, że Javą interesują się równie silnie kandydaci, co pracodawcy. To kierunek, który oferuje jedne z wyższych stawek. Według raportu JustJoinIT w 2021 roku junior mógł liczyć nawet na 8 106 zł w przypadku umowy o pracę lub 9 600 zł w przypadku współpracy B2B.

Wspieramy Cię kompleksowo

Wybór nowej drogi to ważna, ale i stresująca decyzja. Pewnie masz w głowie milion myśli: co dalej? Jak znajdę dobrą pracę? Jak w ogóle zacząć jej szukać? I tutaj wkraczamy my.

Chcąc maksymalnie wesprzeć Cię w procesie zmiany branży, dajemy Ci nie tylko kurs ale pełen pakiet korzyści. Co to oznacza? Poza ogromną dawką wiedzy, którą od nas dostaniesz przygotowaliśmy także:

Doradztwo kariery

Wyróżnienie się z tłumu kandydatów to podstawa sukcesu. Dlatego nasz wykwalifikowany Doradca kariery przygotuje Cię do tego w pełni. Nauczysz się między innymi jak rozmawiać, by od pierwszych chwil zachwycić rekrutera, w jaki sposób skuteczne szukać pracy w branży IT oraz dowiesz się gdzie wypatrywać najważniejszych dla Ciebie wydarzeń branżowych.

Stworzenie skutecznego CV

CV jest niczym Twoja pierwsza wizytówka. Dlatego przykładamy do niego tak dużą wagę. Nasz Doradca kariery pomoże Ci stworzyć je skutecznie i czytelnie, tak by zrobiło, jak najlepsze wrażenie na Twoim przyszłym pracodawcy. Samo CV to nie wszystko. Przeprowadzimy Cię również przez cały proces tworzenia wizerunku w serwisie LinkedIn oraz pokażemy, które dodatkowe aktywności wspomogą zdobycie Twojej pierwszej pracy w IT.

Symulacja rozmowy kwalifikacyjnej

Na samą myśl o rozmowie kwalifikacyjnej pocą Cię dłonie i czujesz ucisk w żołądku? Spokojnie! We wszystkim Ci pomożemy. Wiesz, że największy stres wywołuje brak doświadczenia i niedostateczne przygotowanie? Z pomocą naszego trenera nauczysz się, w jaki sposób rozmawiać w trakcie rozmowy o pracę i jak bez stresu dać z siebie 100%. Zobaczysz, po kilku próbach poczujesz się lekko a Twoja pewność siebie skoczy do góry.

Wirtualna biblioteka

Stałe pogłębianie wiedzy to coś, co powinno Ci wejść w nawyk. Żeby Cię w tym wesprzeć, zapewnimy Ci stały dostęp do naszej wirtualnej biblioteki. Znajdziesz tam zarówno materiały w wersji elektronicznej, jak i audio i wideo. Przy okazji możesz również szlifować język angielski, który w branży IT jest niezwykle przydatny.

Zapisz się na kurs

Wszystkiego nauczymy Cię podstaw. I to już w kilka miesięcy!

biorę udział w kursie

Co czeka Cię po kursie

Wsparcie doradcy kariery otrzymujesz od nas bezterminowo. Dlatego nawet wtedy, gdy już skończysz kurs, wciąż jesteśmy w kontakcie. Będziemy pomagać Ci wspinać się wyżej i wyżej! Jeśli chcesz, zagwarantujemy Ci, że znajdziemy dla Ciebie pracę.

Twoje wynagrodzenie na start

Java wciąż utrzymuje się w czołówce popularnych technologii. Oznacza to, że Javą interesują się równie silnie kandydaci, co pracodawcy. To kierunek, który oferuje jedne z wyższych stawek. Według raportu JustJoinIT w 2021 roku junior mógł liczyć nawet na:

 • 8 106 zł w przypadku umowy o pracę,

 • 9 600 zł w przypadku współpracy B2B. 

Twoje pierwsze stanowisko

Przygotujemy Cię do tego, aby skutecznie znaleźć pracę w nowej branży. Otrzymasz od nas konkretne oferty pracy. Jeśli chcesz, zagwarantujemy Ci również, że znajdziemy dla Ciebie pracę już w kilka miesięcy po kursie!

Na stanowisku juniorskim będziesz:

 • testować, czyli sprawdzać czy kod wykonuje komendy, na których Ci zależało,

 • debugować, czyli wykrywać i usuwać błędy,

 • kompilować, czyli tłumaczyć kod, który trafi do innych programów,

 • tworzyć usługi zgodnie z wymaganiami, które wskazał klient. 

Sprawdzisz się też jako twórca aplikacji mobilnych.

Historie naszych absolwentów

Robert, Lublin, Junior Java Developer w initive: Robert trafił do nas, gdy stwierdził, że w poprzedniej pracy osiągnął już granicę możliwości. Potrzebował przestrzeni do rozwoju. Dlatego aktywnie uczestniczył w zajęciach i regularnie zaskakiwał swoją błyskotliwością. Jego determinacja szybko przyniosła efekt. To trener polecił Roberta swojemu pracodawcy. Wniosek? Pamiętaj, że Twoi trenerzy to praktycy i mogą być dla Ciebie dobrym łącznikiem z branżą.

Paweł, Kraków, Junior Full-Stack Java Developer w Capgemini: Paweł do serca wziął sobie wskazówki doradcy kariery i skrupulatnie przygotował swój profil na LinkedIn. Szybko przyciągnął uwagę łowców programistów! Krótka rozmowa, przekazanie CV i płynne przejście do rozmowy rekrutacyjnej. Robert brał udział w dwóch etapach: musiał wykazać się znajomością języka angielskiego, a w dalszym etapie udowodnić umiejętności techniczne. Mimo że, jak sam twierdzi, pracodawca wymagał od niego znajomości biblioteki React.js, której nie znał, otrzymał pomyślną decyzję po około dwóch tygodniach.

Dalsze kierunki Twojego rozwoju

Gdy już rozgościsz się w branży IT, szybko dostrzeżesz, jak wiele masz możliwości rozwoju. Dlatego możesz czuć spory głód wiedzy! W podobnej sytuacji warto rozważyć takie kierunki, jak:

 • DataScience programiści Javy mają zwykle dobre podstawy w koncepcjach, na których opiera się wiele aplikacji do nauki o danych;

 • Python – bezproblemowa interakcja między Pythonem i Javą pozwala programistom na swobodne łączenie tych dwóch języków zarówno podczas tworzenia, jak i dostarczania produktów.

Zapisz się na kurs

Wszystkiego nauczymy Cię podstaw. I to już w kilka miesięcy!

biorę udział w kursie

Czego nauczysz się w trakcie kursu

Podstawy Javy
12345678

Podstawy Javy

Na dobry początek wprowadzimy Cię w historię Javy. Dowiesz się czym w ogóle jest Java i dlaczego taki język powstał. Wspólnie skonfigurujmy Twoje przyszłe środowisko pracy. W kolejnym kroku napiszesz swój pierwszy program: „Hello, World!”. Przedstawimy Ci wszystkie podstawowe elementy Javy, jej metody i instrukcje wykorzystywania. Dotrzemy też do bardziej zaawansowanych mechanizmów, dzięki którym, w kolejnym module, kod napiszesz już samodzielnie.

Inżynieria oprogramowania

Kluczowym etapem w tworzeniu oprogramowania jest testowanie. W ten sposób upewniasz się, że napisany przez Ciebie kod działa poprawnie. Test Driven Development (TDD) to metoda tworzenia kodu, w której najpierw piszesz testy. Następnie tworzysz kod, który ma działać tak, jak zostało to opisane w testach. Pamiętaj, że w trakcie programowania możesz napotkać problem, z którym ktoś już wcześniej się zmagał. Dlatego podczas kursu poznasz uniwersalne rozwiązania. To dzięki nim rozwiążesz częste i powtarzalne problemy. W tym module odkryjesz najpopularniejsze wzorce oraz dowiesz się, jak i kiedy ich używać.

Praca z danymi

Aplikacje bardzo często korzystają z danych. W tym module zapoznasz się z mechanizmami, których używa się do wstawiania, modyfikowania i wyszukiwania danych. Opanujesz język SQL, który stosuje się do pracy z bazami danych.Gdy masz już zarówno bazę danych, jak i aplikację, w kolejnym kroku musisz je ze sobą połączyć. Nauczymy Cię, jak wykorzystać w tym celu framework Hibernate.

Na tym etapie będziesz już wiedzieć, jak napisać aplikację, która wykonuje podstawowe operacje na danych.

Projekt praktyczny

Pora na Twoją pierwszą aplikację! Będzie ona działać z bazą danych na podstawie frameworku Hibernate. Do kontroli nad wersjami kodu użyjesz oprogramowania Git. Testy ułatwi Ci oprogramowanie JUnit. Jeśli będzie to konieczne, wykorzystasz także wzorzec projektowy.

Narzędzia pracy developera

Dowiesz się, jak pracować nad projektem w zespole. Otrzymasz cenne wskazówki, jak rozwiązywać problemy, które pojawiają się, gdy te same pliki modyfikuje wiele osób. Pokażemy Ci również, jak pracować z kodem. Dowiesz się, jak organizuje się pracę w zespołach programistycznych. Będziemy przekonywać Cię także do planowania. Poznasz jego zalety!

Front-end

Strony internetowe tworzy się za pomocą technologii front-endowych. Co to oznacza w praktyce? Przeglądarki internetowe interpretują kod. To na jego podstawie wyświetlają funkcjonalne strony. Bliskie staną Ci się także takie pojęcia, jak HTML, CSS i JavaScript. Pierwszy odpowiada za zawartość strony internetowej, drugie za jej wygląd, a trzecie za jej działanie. Gdy opanujesz te technologie, skupimy się na podstawach nowoczesnych rozwiązań internetowych.

Back-end

Developerzy mogą korzystać z wielu narzędzi, które pomagają szybciej budować złożone aplikacje. Jednym z najpopularniejszych narzędzi jest Spring Framework. Umożliwia on między innymi korzystanie z rozwiązań, które pomagają zachować dane. Ponadto, narzędzie to zabezpiecza i tworzy aplikacje oraz usługi internetowe.

Projekt końcowy

Czas na misję specjalną, czyli Twój projekt! Zaprojektujesz i wdrożysz złożoną aplikację internetową. Możesz pracować samodzielnie lub w zespole. Będziesz korzystać ze Spring i Hibernate. Strony internetowe stworzysz przy użyciu HTML-a, CSS-a i JavaScriptu. Zarezerwujmy także czas na to, aby obejrzeć Twój kod w trakcie zajęć. Kluczowy będzie ostatni etap. To właśnie wtedy zaprezentujesz swoją aplikację. Wskażesz, co udało Ci się zrobić oraz jaki masz pomysł na rozwój swojej aplikacji.

Podstawy Javy

Na dobry początek wprowadzimy Cię w historię Javy. Dowiesz się czym w ogóle jest Java i dlaczego taki język powstał. Wspólnie skonfigurujmy Twoje przyszłe środowisko pracy. W kolejnym kroku napiszesz swój pierwszy program: „Hello, World!”. Przedstawimy Ci wszystkie podstawowe elementy Javy, jej metody i instrukcje wykorzystywania. Dotrzemy też do bardziej zaawansowanych mechanizmów, dzięki którym, w kolejnym module, kod napiszesz już samodzielnie.

Inżynieria oprogramowania

Kluczowym etapem w tworzeniu oprogramowania jest testowanie. W ten sposób upewniasz się, że napisany przez Ciebie kod działa poprawnie. Test Driven Development (TDD) to metoda tworzenia kodu, w której najpierw piszesz testy. Następnie tworzysz kod, który ma działać tak, jak zostało to opisane w testach. Pamiętaj, że w trakcie programowania możesz napotkać problem, z którym ktoś już wcześniej się zmagał. Dlatego podczas kursu poznasz uniwersalne rozwiązania. To dzięki nim rozwiążesz częste i powtarzalne problemy. W tym module odkryjesz najpopularniejsze wzorce oraz dowiesz się, jak i kiedy ich używać.

Praca z danymi

Aplikacje bardzo często korzystają z danych. W tym module zapoznasz się z mechanizmami, których używa się do wstawiania, modyfikowania i wyszukiwania danych. Opanujesz język SQL, który stosuje się do pracy z bazami danych.Gdy masz już zarówno bazę danych, jak i aplikację, w kolejnym kroku musisz je ze sobą połączyć. Nauczymy Cię, jak wykorzystać w tym celu framework Hibernate.

Na tym etapie będziesz już wiedzieć, jak napisać aplikację, która wykonuje podstawowe operacje na danych.

Projekt praktyczny

Pora na Twoją pierwszą aplikację! Będzie ona działać z bazą danych na podstawie frameworku Hibernate. Do kontroli nad wersjami kodu użyjesz oprogramowania Git. Testy ułatwi Ci oprogramowanie JUnit. Jeśli będzie to konieczne, wykorzystasz także wzorzec projektowy.

Narzędzia pracy developera

Dowiesz się, jak pracować nad projektem w zespole. Otrzymasz cenne wskazówki, jak rozwiązywać problemy, które pojawiają się, gdy te same pliki modyfikuje wiele osób. Pokażemy Ci również, jak pracować z kodem. Dowiesz się, jak organizuje się pracę w zespołach programistycznych. Będziemy przekonywać Cię także do planowania. Poznasz jego zalety!

Front-end

Strony internetowe tworzy się za pomocą technologii front-endowych. Co to oznacza w praktyce? Przeglądarki internetowe interpretują kod. To na jego podstawie wyświetlają funkcjonalne strony. Bliskie staną Ci się także takie pojęcia, jak HTML, CSS i JavaScript. Pierwszy odpowiada za zawartość strony internetowej, drugie za jej wygląd, a trzecie za jej działanie. Gdy opanujesz te technologie, skupimy się na podstawach nowoczesnych rozwiązań internetowych.

Back-end

Developerzy mogą korzystać z wielu narzędzi, które pomagają szybciej budować złożone aplikacje. Jednym z najpopularniejszych narzędzi jest Spring Framework. Umożliwia on między innymi korzystanie z rozwiązań, które pomagają zachować dane. Ponadto, narzędzie to zabezpiecza i tworzy aplikacje oraz usługi internetowe.

Projekt końcowy

Czas na misję specjalną, czyli Twój projekt! Zaprojektujesz i wdrożysz złożoną aplikację internetową. Możesz pracować samodzielnie lub w zespole. Będziesz korzystać ze Spring i Hibernate. Strony internetowe stworzysz przy użyciu HTML-a, CSS-a i JavaScriptu. Zarezerwujmy także czas na to, aby obejrzeć Twój kod w trakcie zajęć. Kluczowy będzie ostatni etap. To właśnie wtedy zaprezentujesz swoją aplikację. Wskażesz, co udało Ci się zrobić oraz jaki masz pomysł na rozwój swojej aplikacji.

Jak organizujemy zajęcia

Nie musisz mieć doświadczenia w branży IT. Wszystkiego nauczymy Cię od podstaw!

Kursy prowadzimy według trybu wieczorowego, od poniedziałku do czwartku w godzinach 17.30–21:00, lub weekendowego, od soboty do niedzieli w godzinach 9.30–16.00.

Programy przygotowujemy zgodnie z naszą autorską metodykę SDA in IT. Opiera się ona na kilku filarach:

 1. Lubimy, gdy teoria równa się z praktyce

  Dlatego Twoi trenerzy to osoby, które na co dzień pracują w branży IT. Współpracuje z nami ponad 1000 ekspertów! To ważne, bo trener jest pierwszą osobą, która potwierdzi Twoje umiejętności. Tym samym może dać Ci pierwszą rekomendację dla Twojego przyszłego pracodawcy.

 2. Pracujemy zespołowo

  Zależy nam na tym, aby Twój kurs był obrazem tego, co czeka Cię w nowej pracy. Zbieranie potrzeb i wspólne szukanie rozwiązań często będzie dla Ciebie codziennością. Dlatego pracujemy w grupach, które liczą zwykle około 20 osób. Trener dzieli grupę na mniejsze zespoły, w których pracujecie nad konkretnymi zadaniami.

 3. Wspieramy Cię w pracy indywidualnej

  Otrzymasz od nas oryginalne materiały. Tworzy je zespół blisko stu specjalistów IT z zakresu programowania, testowania, projektowania i analizy danych. Na bieżąco sprawdzamy materiały i kontrolujemy ich jakość. Ważne jest dla nas to, aby nakierować Cię na rozwiązanie. Wszystko po to, aby efektywne wykorzystać Twój czas.

 4. Śledzimy Twój postęp w nauce

  Zależy nam na tym, aby Twoja motywacja stale była na jak najwyższym poziomie. Dlatego przeprowadzamy testy, które pozwolą ocenić trenerowi poziom Twojej wiedzy. Wszystko po to, aby zareagować w odpowiednim momencie i np. powtórzyć zajęcia. Twój kurs zakończymy egzaminem, który potwierdzi Twoje nowe umiejętności.

Kim są Twoi przyszli trenerzy

Grzegorz to starszy programista Java/Kotlin w GFT Poland. Oprócz programowania lubi dzielić się swoją wiedzą jako prelegent konferencyjny i trener programowania. Uważa, że ​​nauczanie teorii musi być poparte wieloma przykładami i ćwiczeniami. Według Grzegorza to najlepszym sposób, aby uczniowie odnieśli sukces, jako juniorzy w branży IT.

Grzegorz Witczak Senior Java Developer

Katarzyna to programistka Javy w ING Tech. Ukończyła informatykę na Uniwersytecie Śląskim. Pracuje zarówno nad aplikacjami desktopowymi, jak i webowymi. Prowadzi również prace badawczo-rozwojowe, które dotyczą jej własnych aplikacji. Prywatnie, Katarzyna prowadzi własny teatr – jest reżyserką i scenarzystką.

Katrzyna Musioł Java Developer

Przemysław to prawdziwy pasjonat. Pierwsze linijki kodu napisał jako 13-latek. Twierdzi, że kodowanie to rzemiosło, w którym należy się ciągle doskonalić. Przemysław tworzy aplikacje internetowe dla międzynarodowych korporacji, takich jak CGI, Orange i Bosch.

Przemysław Woźniak Java Hybris Developer

Piotr to trener IT, który specjalizuje się w kursach Javy. Entuzjasta metodyk zwinnych, doświadczony w pracy jako developer. Ma kierunkowe wykształcenie techniczne. Ukończył Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych na Politechnice Warszawskiej.

Piotr Buczek Java Developer

Paweł to pasjonat zarządzania projektami IT. Od 2014 roku kieruje zespołami SCRUM, gdzie dostarcza zespołowi wskazówek i motywacji. Jego wiedza biznesowa związana jest z ITSM oraz ubezpieczeniami i usługami finansowymi.

Paweł Markowski Delivery Manager

Mateusz to praktyk IT z dużym zapleczem technicznym i równie dużym doświadczeniem w zarządzaniu IT. Kierował zespołami głównie w projektach opartych na Javie. Z powodzeniem prowadził szkolenia dla klientów korporacyjnych.

Mateusz Chromiński Director of Software Products

Przemysław to programista baz danych. Zna C#, VBA i modelowanie procesów ETL. Zarządza pracą programistów i odpowiada za stronę techniczną projektu.

Przemysław Starosta Wykładowca, SQL, PL/SQL, ETL Developer

Piotr pracuje nad projektami w różnych technologiach, ale jego główną zajawką technologiczną zawsze była Java i jej frameworki. Na co dzień pracuje w zespołach, które tworzą front-end, back-end czy sztuczną inteligencją. Piotr zarządza także projektami i utrzymuje serwery.

Piotr Gawroński Software Engineer

Artur jest inżynierem oprogramowania. Skupia się na rozwoju back-endu dla usług internetowych. Z otwartym umysłem pracuje z różnymi technologiami, takimi jak PHP, Python i C.

Artur Iwicki Software Engineer

Jakie masz możliwości finansowania

Zapłać jednorazowo

Za kurs możesz zapłacić tradycyjnym przelewem. Jeśli skorzystasz z tej opcji, otrzymasz od nas dodatkową zniżkę.

Płatność rozłóż na 3 raty

Ucz się najbardziej perspektywicznego zawodu i buduj swoją historię kredytową:

 • w zależności od finansowania łączny koszt może wynieść 0,5% w skali miesiąca
 • płatność rozłożysz na 3 raty,
 • formalności to tylko jeden prosty formularz, resztę ustalisz z nami telefonicznie,
 • decyzję o ratach otrzymasz niemal błyskawicznie.

 

Jakie są opłaty za kurs

Pakiet Economy

Umożliwia uczestnictwo na żywo w sesjach z trenerem z interakcją w czasie rzeczywistym. Doskonały dla osób, które chcą zdobyć solidne podstawy, bez potrzeby dodatkowego wsparcia, kontrolując jednocześnie swoje wydatki na edukację.

Pakiet Individual

Oferuje pełną personalizację doświadczenia edukacyjnego, w tym mentoring trenera w trakcie indywidualnych konsultacji oraz grupowe doradztwo kariery – najlepszy wybór dla osób szukających intensywnego wsparcia i maksymalizacji swoich szans na rynku pracy.

Zacznij naukę, a za kurs zapłać za trzy miesiące

W czym tkwi największa siła? W zdecydowaniu! Dlatego przestań czekać na lepszy moment. Działaj teraz i nie martw się finansami. Jeśli chcesz, za kurs możesz zapłacić za trzy miesiące. Na spokojnie.

Chcesz uczyć się w Gdańsku innej technologii?

 

Zostaw swoje dane, a my damy Ci znać, gdy uruchomimy kurs w Twoim mieście.